Zbigniew Stonoga zatrzymany i... wypuszczony

Zbigniew Stonoga na wolności, ale z zarzutem. Wieczorem biznesmen został zatrzymany w sprawie publicznego rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego. Po kilku godzinach został wypuszczony. Pytany przez dziennikarzy wczoraj w nocy po wyjściu z prokuratury Zbigniew Stonoga zgodził się na podawanie jego nazwiska mimo postawienia mu przez prokuraturę zarzutów.

(fot. Kamil Kiedrowski/REPORTER / EastNews)

Po wyjściu z siedziby prokuratury okręgowej w Warszawie Zbigniew Stonoga poinformował zgromadzonych dziennikarzy, że postawiono mu zarzut ujawnienia tajemnicy śledztwa. Dodał, że nie przyznał się do winy oraz że zastosowano wobec niego "środki zapobiegawcze" - zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Zatrzymanie Zbigniewa Stonogi miało związek z opublikowaniem przez niego na Facebooku zdjęcia akt ze śledztwa w sprawie tak zwanej afery podsłuchowej. Twierdził, że już wcześniej pojawiły się one na serwerach w Chinach. Zapowiadał, że upubliczni wszystkie tomy akt śledztwa prowadzonego w związku z podsłuchami, zakładanymi w warszawskich restauracjach - 28 tomów czyli łącznie 72 tysiące stron.

Warszawska prokuratura potwierdziła autentyczność akt, których zdjęcia umieszczał w sieci Zbigniew Stonoga. Poinformowała też, że śledztwo wszczęte w związku z publikacjami dotyczy udostępniania, a nie wycieku akt.

Akta w internecie

Od wczorajszego wieczoru Zbigniew Stonoga publikował na Facebooku zdjęcia akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Tłumaczył, że już wcześniej pojawiły się one na serwerach w Chinach. Zapowiadał, że upubliczni wszystkie tomy akt śledztwa prowadzonego w związku z podsłuchami, zakładanymi w warszawskich restauracjach- 28 tomów czyli łącznie 72 tysiące stron. Do popołudnia umieścił w sieci 20 tomów akt. W dokumentach są między innymi adresy, numery PESEL przesłuchiwanych i stenogramy z przesłuchań polityków i podejrzanych w sprawie.

Warszawska prokuratura potwierdziła przed południem autentyczność akt, których zdjęcia umieszczał w sieci Zbigniew Stonoga. Poinformowała też, że śledztwo wszczęte w związku z publikacjami dotyczy udostępniania, a nie wycieku akt. Legalny dostęp do akt sprawy dotyczącej nielegalnych nagrań polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach miało wiele osób, będących stronami w postępowaniu. To też podejrzani, pokrzywdzeni i ich pełnomocnicy. Lista tych osób trafiła do prokuratury. 

W południe w Sejmie Prokurator Generalny przedstawi informację w sprawie działań śledczych w związku z aferą podsłuchową. Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk poinformował, że Andrzej Seremet przedstawi posłom obowiązujący stan prawny dotyczący wglądu do akt. Ma także powiedzieć kto z pełnomocników i kiedy miał dostęp do akt śledztwa. "Prokuratura nie może odpowiadać za to, że pewne osoby nieodpowiedzialne, bo już o tym tak możemy powiedzieć, udostępniły, upubliczniły te informacje, co jest oczywiście przestępstwem" - dodał Mateusz Martyniuk.

W myśl artykułu 49. ustawy o ochronie danych osobowych, bezpodstawne przetwarzanie danych podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch, a w przypadku danych wrażliwych do lat trzech. 

Komentarz eksperta

Adwokat
Co grozi Stonodze?

Akta sprawy karnej są, co do zasady, niedostępne dla osób postronnych , bowiem etap postępowania przygotowawczego (czyli do chwili wniesienia aktu oskarżenia) objęty jest zasadą tajności. Co ważne, akta postępowania przygotowawczego, jako całość, nie są informacją publiczną w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej, są one bowiem zbiorem określonych informacji. W związku z powyższym, w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, nie jest uprawnione domaganie się udostępnienia akt sprawy jako całości.

Przepisem szczególnym, regulującym kwestie dostępu do informacji publicznej w sposób odmienny od ustawy o dostępie do informacji publicznej, jest art. 156 k.p.k.. Zgodnie z art. 156 § 5 kodeksu postępowania karnego, w postępowaniu przygotowawczym strony, obrońcy, pełnomocnicy i przedstawiciele ustawowi, mogą uzyskać dostęp do akt oraz możliwość sporządzania odpisów i kserokopii, a także otrzymywania odpłatnie uwierzytelnionych odpisów. Może to nastąpić tylko za zgodą prowadzącego postępowanie przygotowawcze i jedynie wówczas, gdy nie sprzeciwia się temu potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania lub ochrony ważnego interesu państwa. Innym - niż ww. - osobom prawo przeglądania akt nie przysługuje, chyba, że decyzją prezesa sądu, ewentualnie przewodniczącego wydziału, zostanie udzielone pozwolenie na przeglądanie akt osobom, które wykażą, że mają ku temu uzasadnione podstawy.

Czytaj więcej... 

Premier Ewa Kopacz spotkała się w sprawie upublicznionych w internecie akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej z ministrami: obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem i spraw wewnętrznych - Teresą Piotrowską. Wcześniej rozmawiała z prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości.

Po spotkaniu do dziennikarzy wyszła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Powiedziała, że sprawa zbulwersowała premier, a rozmowy Ewy Kopacz dotyczą między innymi tego, jak mogło dojść do przecieku. Kidawa-Błońska dodała, że premier podjęła działania wyjaśniające i bada opinie prawne. "Czekamy na jutrzejsze wyjaśnienia prokuratora w Sejmie" - dodała.

Sikorski: To demolowanie instytucji państwa 

Ostro o wycieku mówił marszałek Sejmu. Radosław Sikorski powiedział, że trudno mieć wiarę w postępowanie, gdy wyciekają dane z aktami. Polityk podkreślił, że liczył na to, iż prokuratura ukarze winnych nielegalnego nagrywania i publikowania danych w sposób przestępczy. "Tymczasem mamy kolejne wycieki, to jest demolowanie instytucji państwa" - zaznaczył Sikorski. Marszałek dodał, że ma nadzieję na to, że prokurator generalny po rozmowie z koordynatorem do spraw służb podejmie energiczne działania w tej sprawie.

Zdaniem marszałka Sejmu to nie koniec tego typu sytuacji, "bo słyszy się o taśmach, którymi niektórzy próbują handlować na mieście". Sikorski przypomniał, że przestrzegał przy pierwszych wyciekach, że zmierzamy do społeczeństwa inwigilacji totalnej i niszczenia instytucji demokratycznego państwa. "Zapewne komuś na tym zależy" - stwierdził Radosław Sikorski.

Z kolei były minister sprawiedliwości Marek Biernacki z PO , obecnie szef sejmowej speckomisji stwierdził, że ujawnienie akt spowolni wyjaśnianie afery podsłuchowej. Poseł zwołał na przyszły czwartek posiedzenie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Zaproszono na nie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Legalny dostęp do akt sprawy dotyczącej nielegalnych nagrań polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach miało wiele osób, będących stronami w postępowaniu. To też podejrzani, pokrzywdzeni i ich pełnomocnicy. Lista tych osób trafiła do prokuratury.

Zakaz publikowania akt śledztwa

Zbigniew S. ma zakaz dalszego publikowania materiałów z akt śledztwa dotyczącego podsłuchów. Prokuratura od rana podejmuje czynności związane z blokowaniem stron, na których materiały były publikowane - powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Prokurator poinformował również, że trwa blokowanie stron, na których były publikowane materiały ze śledztwa. We wtorek przeszukano dom S., jak mówił Nowak trwają też przeszukania w innych miejscach.

Pytany, kogo prokuratura będzie przesłuchiwać w tej sprawie, Nowak mówił, że trwa analiza, ale są materiały wskazujące na to, "czyja to była fotokopia". Podkreślił, że istotne będzie ustalenie okoliczności, w jakich Zbigniew S. uzyskał materiał. "Przekazanie prywatne niekoniecznie jest przestępstwem. Rozpatrzone musi zostać to, w jakim zamiarze ktoś to zrobił. Będziemy to badać indywidualnie" - powiedział.

We wtorek Nowak informował dziennikarzy, że w związku z tym, iż kilkanaście osób miało zgodę na dostęp do akt i ich fotokopiowanie, śledczy nie będą zajmować się wyciekiem informacji ze śledztwa, a jedynie ich upublicznieniem na portalu społecznościowym. Prokuratorowi prowadzącemu śledztwo w sprawie ujawnienia tych materiałów przekazano pełną listę osób, które miały do nich dostęp w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga.

Do pierwszego wycieku akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej doszło już w marcu. Tę sprawę bada prokuratura w Płocku. Jak zaznaczył Nowak, że warszawska prokuratura będzie się w tej sprawie kontaktować z płocką.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi śledztwo ws. podsłuchiwania od lipca 2013 r. w dwóch restauracjach kilkudziesięciu osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych. Prokuratura w czerwcu 2014 r. postawiła zarzuty biznesmenom Markowi Falencie i Krzysztofowi Rybce oraz Łukaszowi N. i Konradowi L. - pracownikom restauracji, w których dokonywano podsłuchów. Falenta nie przyznał się do zarzutów i zapewniał, że jest niewinny. Śledztwo jest przedłużone do września.

PAP, IAR/facebook/wcześn./dabr

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~SONDA

Czy Stonoga dostanie dożywocie?

(sonda niezależna)

! Odpowiedz
0 3 ~PL

Pod sąd tych wszystkich przestępców. Grupa zorganizowana. Ile to grozi uczestnikom takiej grupy?

! Odpowiedz
2 11 ~tusk-mowie-jak-jest

oby wiecej takch ludzi jak stonoga , trzeba obalic ten rezim i pseudo wladze.

! Odpowiedz
7 0 ~zbyszek1

To Falenta sieje zamęt. Podejrzewam, że to on za tym stoi. Ja myślę, że gra na czas bo liczy na to, że pisiaki dorwą się do żłobu i zrobią z przestępcy bohatera. Może nawet mu pomnik postawią? I to na Krakowskim, zaraz obok prezydencika tysiąclecia który w bohaterski sposób doprowadził do śmierci prawie setki rodaków. Ciekawe ilu jeszcze bohaterów doczeka się pomnika. Może będą tacy którzy za życia?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~ola

Co mnie obchodzi Stonoga. To temat zastępczy. Władzuchna mnie obchodzi, co jadła oprócz ośmiorniczek, co palnął głupiego np. Radeczek i gdzie politycy mają swoich wyborcami.

! Odpowiedz
2 14 ~Badziewiak

panowie i panie - wyborcy !!!! Jak władza chleje wódę i spiskuje w towarzystwie niekiedy z prostytutkami to macie zamykać oczy i zatykać uszy.
Powiem tak. Jeśli podsłuchano ich w biurach ministerialnych to należy ukarać winnych dopuszczenia podsłuchu ale w knajpach (mają przecież restauracje w parlamencie i swoich budynkach ministerialnych) na cmentarzach i w burdelach nie są nietykalni ba za przebywanie i spiskowanie w takich miejscach winni być zdymisjonowani.
Dodam tylko, że Sikorski słowo kur...a umie wypowiedzieć normalnie a przy innych wypowiedziach jęzor mu się plącze i mówi jakby miał go przyschniętego do podniebienia. Chyba ciągle na kacu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 1 ~zbyszek1

Gdziekolwiek jesteś ~Badziewiaku nikt nie ma prawa Cię podsłuchiwać. Każdy kto to zrobi łamie prawo. Zresztą Ty jesteś o tyle bezpiczny, że kto by tam takiego Badziewiaka podsłuchiwał i po co. Żeby usłyszeć taki stek bzdur jak w jak w tym komentarzu?

! Odpowiedz
3 10 ~miro

jesienią pejsata wyborcza z lamentem bedzie pokazywała sienkiewicza z przepaska na oczach :)

! Odpowiedz
3 9 ~pytajaca

Dziwię się politykom, przecież oni źle nie zarabiają, dlaczego jeszcze muszą kraść?

! Odpowiedz
23 2 ~zbyszek1

Możesz nie szanować polityków ale nie masz prawa ich fałszywie oskarżać. Z uczciwością polityków nie jest najgorzej a przejawy nieuczciwości zdarzają się rzadko. Takim przykładem jest hiszpańska wycieczka pisowskich funkcjonariuszy. Tam coś na pograniczu złodziejstwa było. W sprawie posdsłuchowej przestępstwa nie ma więc raczej waż słowa. I z tymi zarobkami polityków to nie przesadzajmy. Polscy politycy maja dziadowskie pensje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~zbyszek2 odpowiada ~zbyszek1

Ile ci płacą za trollowanie?

! Odpowiedz
3 0 ~zbyszek1 odpowiada ~zbyszek2

Mogę tylko powiedzieć, że dużo. A jak ja mówię, że dużo to musi być na prawdę dużo. Za niedużo bym tego nie robił.

! Odpowiedz
6 4 ~maza

Odezwał się obrońca PP który wystawne kolacje zjada za bagatela 1000 zł w jeden wieczór! Brawo dla takich polityków, może Kukiz was rozliczy po wyborach, na to liczą obywatele.

! Odpowiedz
4 3 ~zbyszek1

Jeszcze tylko Kukiza nam brakuje.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~zbyszek1

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~bb

Sikorski już dość zdemolował Państwo Polskie wystawnymi kolacjami, kmtrówką i darmowymi przelotami i innymi kradzionymi usługami, ale dla emerytów, dzieci potem brak kasy
jak jest tak trwoniona na prawo i lewo!

! Odpowiedz
2 14 ~kartofl

Z udostępnionych materiałów wynika że klawe jest życie polityka, wyszukane potrawy, najlepsze trunki a do tego można z panienką się zabawić - a zwykłemu obywatelowi wciska się kit że nie można podnieść kwoty wolnej o podatku albo trzeba podnieść wiek emerytalny...

! Odpowiedz
1 9 ~zbyszek0

Nie dyskutujcie ze zbyszek1. Wystarczy kciuk w dół... Lub wykrzyknik...

! Odpowiedz
10 1 ~zbyszek1

Ale się wyrwałeś. Przecież oni ze mną nie dyskutują. Oni wygłaszają tylko bełkotliwe monologi. Na kontrę odpowiadać potrafią jedynie wciskaniem minusów. Żeby dyskutować to trzeba mieć coś pod sufitem, coś wiedzieć, potrafić argumentować, posługiwać się faktami. A pisiaki są ciemne i dlatego bezradne. Tak jak Ty. Zresztą z tej bezradności bierze się Twój apel.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 8 ~plutarch

Zmasowany atak na forum kremlowskiej propagandy pod hasłem: "wszyscy sra.my na państwo polskie!"

! Odpowiedz
2 3 ~plutarch

amninie, nie usuwaj, tylko stwierdziłem ewidentny fakt.

! Odpowiedz
0 0 ~endi

a nie zasługuje ?

! Odpowiedz
3 13 ~naza

Do jesieni już nie daleko, PO pójdzie na dno. Ta afera podsłuchowa dała Polakom do myślenia, może i to wiedzieli, ale upewnili się, że politycy nie działają dla dobra Polski, a dla P.Stonogi brawa. Powinno być to widoczne wszędzie na każdym portalu, ponieważ nie jest to partia uczciwości.

! Odpowiedz
6 4 ~plutarch

PiS już jest na dnie.

! Odpowiedz
5 3 ~zbyszek1 odpowiada ~plutarch

PIS jest dnem.

! Odpowiedz
0 1 ~plazowicz odpowiada ~zbyszek1

A platformo&peezel puka od dołu.

! Odpowiedz
1 19 ~werek

czlowiek robi robote,ktora powinni wykonac rezimowi dziennikarze to go sciagaja chroniac prawdzwiych przestepcow czyli politykow. Sikorski twierdzi ze to demolowanie instytucji Panstwa ale to panstwo to parodia i cyrk. Wszystko powinno byc bezwzglednie jawne co dotyczy politykow bo to sa zlodzeiej z natury !!!

! Odpowiedz
1 15 ~IO

Pan Sikorski jada kolację za kasę podatników i to za tys zł a ludzie przez cały miesiąc na to pracują ? Jak Pan może?

! Odpowiedz
2 3 ~zbyszek1

Zgadzam się to bezprzykładne chamstwo. Tylko wymienienie jednego nazwiska jest w jakimś sensie niesprawiedliwe. Bo to robią wszyscy. Pisiaki też. Nie wymienię nazwisk ale byli tacy, w tym z kancelarii prezydencika tysiąclecia którzy płacili takie rachunki między innym w takiej ulubonej przez nich restauracji na Francuskiej, że Sikorski, Belka razem wzięci to mały pikuś.
Z tym trzeba skończyć. I to systemowo bo oni nie łamią prawa. Łamią dobry obyczaj ale za to nie ma jak ścigać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~flacha_dla_Stonogi

Dokładnie sikorski, dokładnie- wasze działania, czyli tuska, PO, WSI, prokuratury, bula i innych to demolowanie państwa. Dobrze, że dobiliśmy już do dna co pokazały taśmy i teraz możemy się juz tylko odbić- a was dobić w wyborach! seremet wiedział co mówił, gdy stwierdził, że wszyscy będziecie siedzieć!!! Bravo dla Pana Stonogi!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~HaZ

Dlaczego tak nagle się PO boi i czego, jak nie ma się czego bać, to powinni nie robić aferty, niewinny człowiek się nie boi.

! Odpowiedz
0 2 ~miro

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~jurek35

Aresztowani winni być podsłuchiwani którzy korzystają z naszych pieniedzy panowie Bury i spółka z PSL i innych partii którzy tworzą mafię środowiskową

! Odpowiedz
0 8 ~kX

Aresztujcie winnych którzy sprzedają nasz kraj i balują w restauracji za pieniądze podatników ! Niewinny człowiek, jak zwykle bity.

! Odpowiedz
1 6 ~bfa

A dlaczego ktoś kto uczciwie chce powiedzieć prawdę żeby, ludzie wiedzieli ma być aresztowany? A kiedy ktokolwiek postawi zarzut dla P. Sikorskiego i świty PO za kradzież polskich pieniędzy kolacje km itp. ? Sprawiedliwość i moralność to są jeszcze takie słowa w PO czy nie ma?

! Odpowiedz
0 16 ~zbyszek666

ta farsa musi się skonczyć jesteśmy pośmiewiskiem europy pakują nam emigrantów bez wazeliny,podatki z kosmosu żeby się szlachta bawiła stać ich na troli a bieda aż piszczy ludzie umierają bo na leki ich nie stać pracuja za 1300 zł jesteśmy murzynami europy kolonią pracy kiedy w koncu to się qrwa skonczy kiedy?
w magdalence swoje zrobili i to ciągle trwa Polacy jada za granicę za chlebem damy wam w zamian chrześcijan ta na pewno chrześcijan z syri.
Tu jak nie dojdzie do rewolty i ustruj sie nie zmieni nic nie bedzie lepiej taka prawda a co bedzie za 10 lat no co

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~drwal

Zbigniew Stonoga zwolniony z prokuratury ---https://www.youtube.com/watch?v=jT1jErHw4Qk

-Stonoga nie publikował tylko podał link do publikacji. To nie on umieścił dane w internecie. Mogą go cmoknąć!

! Odpowiedz
0 10 ~3lit

72 tys stron. Ile czasu to się fotografuje? Dobę? Ile to jest GB? 100? Ile trwa "wrzucenie na chiński serwer"? Tydzień?
Amator tego nie zrobił, a dobrze wyposażeni specjaliści

! Odpowiedz
0 8 ~miro

ktos pilnuje żeby ryza hołota nie wyciszyla tzw podsłuchów

! Odpowiedz
0 34 ~wqrw

Oni chcą nadal ścigać kelnerów i kopistów sobie nie mając nic do zarzucenia. Banda!
Ci politycy muszą odejść.
Dość! WYPIERDALAC!

! Odpowiedz
0 7 ~moraviak

Nie rozumiem prawa że po podaniu zarzutów przez prokuraturę nie wolno publikować nazwiska w mediach? Dodam że Popieram p Stonogę za ujawnienie tych dokumentów. Powinno być wręcz odwrotnie tak jak jest np w Czechach.

! Odpowiedz
7 1 ~zbyszek1

To jest proste. Jest, a musi być coś takiego jak tajemnica sledztwa. Ale jest i musi być coś takiego jak prawo do obrony. I to prawo musi być oparte na tym jakiego rodzaju materiały przeciwko podejrzanym zostały zgromadzone przez prokuraturę. dlatego materiały te przekazywane są stronom postępowania. Ale one są przekazywane stronom do ich wyłącznie rąk z zastrzezeniem, że ich ujawnienie jest przestępostwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Myślę, żw w Czechach jest tak samo a Ty napisałeś, żwe w Czechach jest inaczej tylko dlatego, że nie rozumiesz co piszesz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~KAZIMIERZ

TAK WINNO BYĆ W PAŃSTWIE PRAWDZIWEGO PRAWA JEDNAKIEGO DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU I IMMUNITETÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 3 ~moraviak odpowiada ~zbyszek1

Zapewniam cię że rozumiem o co chodzi. TV info Czeską np oglądam każdy dzień znam bardzo dobrze język czeski . Nie rozumiem że w Polsce jest jak jest. I własnie nie jest tak samo w Czechach jak w Polsce !!! Nie jestem prawnikiem ale zapewniam cię jeszcze raz że bardzo dobrze znam czeski. Uważasz Czechy za mniej demokratyczne? Czechy w rankingu korupcji stoją wysoko wyżej jak Polska. Tylko ze tam oszuści, przestępcy są ścigani. A na podstawie rozpoczętych spraw w sądach i jej zakończeniach są prowadzone rankingi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~moraviak odpowiada ~zbyszek1

I jeszcze jedno nie napisałem o ujawnianiu dokumentów a nazwisk!!! Prawo do obrony zapewne jest takie same jak w Polsce. Prawo prasowe inne.

! Odpowiedz
0 1 ~propagranda odpowiada ~zbyszek1

Ja ciebie też kocham

! Odpowiedz
2 0 ~zbyszek1 odpowiada ~moraviak

Nie twierdzę, że słabo znasz ten śmieszny język. W Polsce przestępcy, oszuści tez są ścigani. Tu nie ma różnicy, a ja wyczuwam w tonie twojego komentarza sugestię czy może nawet stwierdzenie, że w Polsce przestępcy w tym w białych kołnierzykach i sprawujący władzę nie są ścigani. Na jakiej podstawie?
A czego ten ranking dotyczy? Chyba najwyżej skuteczności prokuratury? No bo czego może innego?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~zbyszek1 odpowiada ~moraviak

Strony nie mają prawa czegokolwiek ujawniać. Bo treść akt może a nawet musi, jeśli proces nie ma mieć charakteru inkwizycyjnego, znać podejrzany to w zadnym razie nie powinni go znać np. świadkowie. Jeśli mający zeznawać świadkowie będą znali wszystkie materiały śledztwa w tym co kto zeznał to proces będzie farsą a nie rzetelnym procesem sądowym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~zbyszek1 odpowiada ~propagranda

Fajnym jesteś chłopaczkiem? Czy może jakąś fe babą?

! Odpowiedz
0 1 ~mvk odpowiada ~zbyszek1

Pokazałeś kim jesteś kolego. Dlaczego uważasz ze język czeski jest śmieszny? Może ty jesteś śmieszny mówiąc po polsku? Nie mam zamiaru z tobą dyskutować.

! Odpowiedz
1 0 ~zbyszek1 odpowiada ~mvk

Bo język czeski dla Polaka brzmi śmiesznie. Dlatego tak napisałem. Jeśli musisz się na coś obrazić to kazdy pretekst dobry. Tylko to nie ja za to jestem odpowiedzialny.

! Odpowiedz
0 14 ~ii

Mnie bardziej interesuje to co jest treścią tych akt i kto co mówi ,a nie co grozi Stonodze.
O tym że państwo Polskie nie istnieje wiedzieliśmy już ze wcześniejszych rozmów polityków PO

! Odpowiedz
8 1 ~zbyszek1

Z podsłuchanych rozmów to nie wynika. W zadnej rozmowie, żeden z podsłuchanych nie powiedział, że państwo nie istnieje.

! Odpowiedz
0 5 ~POżegnaj odpowiada ~zbyszek1

Minister Spraw Wewnętrznych rządów PO Bartłomiej Sienkiewicz: "państwo istnieje tylko teoretycznie, praktycznie nie istnieje"

! Odpowiedz
2 1 ~zbyszek1 odpowiada ~POżegnaj

Manipulujesz bratku. Bądź uczciwy i podaj cytat który literalnie oddaje to co Sienkiewicz zawarł w swym wywodzie, dosyć logicznie i intelektualnie skomplikowanym jak na przeciętnego obywatela naszego plebejskiego narodu. Ale oczywiście Ty nie podasz. Gdybyś był uczciwy to od razu byś to zrobił zamiast manipulować. Już widzę całą masę minusów natomiast brak odpowiedzi. No ale jaki lud takie jego reakcje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~muchozol odpowiada ~zbyszek1

manipulant tycityci
Myślący ludzie mają już serdecznie dosyć robienia z nich poddanych państwa, niewolników łajdaków urzędniczych, traktowania ich jak dzieci z zespołem Downa, oligarchii i kleptokracji sprzedawanej mikrocefalom jako "demokracja", "walki" o klimat, litowania się nad zbrodniarzami, cofania Europy do jaskini pod światłymi rządami brukselskiego kołchozu, zbydlęcenia, promocji zboczeń i patologii, płaszczenia się przed dziczą islamską itd. itp. Ten proces już się zaczął i tupania oraz popiskiwania Czerskiej, Wiertniczej i innych Środków Masowego Ogłupiania nic tu nie pomoże!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~zbyszek1 odpowiada ~muchozol

Przykro mi ale cały twój komentarz jest wynikiem ogłupiania. Albo braku edukacji czyli raczej nie działania a braku działań. Nie wiem dlaczego wymieniasz Czerską która może mniej zasłużyła na wymienianie w tym kontekście i Wiertniczą co już bardziej zrozumiałe w sytuacji kiedy są bardziej zasłużeni w robieniu wody z mózgu biednemu, plebejskiemu ludowi. I tutaj jest szeroki wachlarz mediów będących organami pisowskiej, bezczelnej propagandy jak TVRepublika. Gazeta Polska, W sieci, Uważam RZe, Niezależna Pl. organów ojca dyrektora itd.
Żeby bronić się przed ogłupianiem musisz sobie zdawać kto i kiedy ogłupia. Bez swiadomości jesteś bezradny. i Ty zdaje się jesteś bezradny. Jak byś miał świadomość i mocny kręgosłup to byś mógł czytać, wszystko, słuchać wszystko, oglądać wszystko i nic ci nie zrobi krzywdy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~Taki

Sprawa podsłuchów zamiast standardowych ruchów wobec osób, które zostały nagrane i którym można postawić konkretne zarzuty zamiatana jest pod dywan no i teraz mamy tego skutki. Sam już nie wiem jak daleko może zajść psucie państwa, już nikt się nawet nie przejmuje, że gołym okiem widać, że jedni mogą być bezkarni a drugich się ściga.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 30 ~Biedak

Winny jest Stonoga a nie Sienkiewicz, Sikorski, Belka... i inni...Ze Stonogi i kelnerów zrobią przestępców...a politycy i biznesmeni spotykali się tylko i wyłącznie dla dobra kraju...
LUDZIE - gdzie ja żyję ?!

! Odpowiedz
0 1 ~Taki

W Pueblo a za pustym stepem miasto jest ogromne.....

! Odpowiedz
0 19 ~Adam222

Uczciwość naszej władzy polega na ściganiu tych co ujawniają przestępstwa a nie na ściganiu przestępców. Tak działa mafia a nie państwo. Jesienią ich rozliczymy.

! Odpowiedz
4 0 ~zbyszek1

Jakie przestępstwa ujawnili ci co ich niby ta nasza władza ściga?

! Odpowiedz
0 18 ~endi

ŁAPY PRECZ OD PANA ZBIGNIEWA STONOGI , spróbujcie zamknąć go do więzienia , a ludzie wyjdą na ulice i skończą się te całe wasze złodziejskie rządy , oszustwa i przekręty , które nawet ślepy widzi

! Odpowiedz
1 21 ~asdf

Nie rozumiem co ma premier Kopacz do "niezależnej" prokuratury. Te spotkania tylko pokazują jak działa nasze państwo. A co do upubliczniania to nie popieram natomiast skoro sprawa podsłuchów była łagodzona a skupiano się nie na tym kto i co mówił tylko kto nagrywał to nic dziwnego że doszło do wycieku. Natura dąży do równowagi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 18 ~Dżejms

Przypomnijcie mi gdzie to się tak wieszają - w Plocku? Jak nic niedlugo tam zawiozą Stonogę. Tam chyba jest jakaś cela specjalnie dla samobójców.

! Odpowiedz
0 10 ~miro

moze do jesieni przezyje a wtedy pokaże ryżej mafii gdzie jej miejsce:)

! Odpowiedz
1 40 ~Rada

Nie rozumiem po co się Sikorskiego o cokolwiek pytają, typ jeszcze nigdy nie powiedział prawdy przed kamerami. Co innego w restauracjach :D

! Odpowiedz
3 35 ~23423

BOHATER NARODOWY !...a co z zarzutami dla tej bandy oszustów z całej tej afery ?...a najlepsze jest to że ludzie którzy popierają PO w ogóle nie dają sobie wmówić że coś jest nie tak...dla nich to Pan Stonoga jest przestępcą...ŻENUJĄCY NARÓD !!!

! Odpowiedz
1 8 ~TB

WSPANIAŁA WYPOWIEDZI - PRAWDZIWA ,POZDRAWIAM !

! Odpowiedz
3 1 ~ededison odpowiada ~TB

Stonoga to były przydupas Leppera i pomagier Łyżwińskiej... Sam dobrze polskiego nie zna, więc z chińskich serwerów nic nie ściągnął... Ktoś wykorzystuje jego niepełnosprawność umysłową i zrobił sobie z niego medialnego słupa potrzebnego do rozgrywek politycznych...

! Odpowiedz
0 0 ~Adam222 odpowiada ~TB

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 3 ~rozum

hycle pisiowe! Świńskie metody, podsłuchy, prowokacje, żigolaki - metody rodem z PRL! mlaskacz zna się na tym świetnie!

! Odpowiedz
1 5 ~miro

odezwało sie kopaczowe hejterostwo ile ci dałą za ten bełkot , z tego co nabazrgrałes to pewnie złotówke :)

! Odpowiedz
2 1 ~Jacek_bsk_czok

Wiemy że banki też w tym uczestniczyły ;)

! Odpowiedz
3 0 ~zbyszek1

W czym uczestniczyły?

! Odpowiedz
4 22 ~serafin

Demolka państwa to wg Sikorskiego proces, gdy nie da się utrzymać w tajemnicy przed plebsem informacji o ośmiarniczkach i innych działaniach "nadludzi" - "elity politycznej" . Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze.... Szacun dla proroka Orwella!

! Odpowiedz
2 15 ~Jacek_bsk_czok

Piszecie jakie kary Panu Stonodze grożą,mnie to mało obchodzi bo nic złego dla mnie nie zrobił..Bardziej interesuje mnie co może grozić politykom którzy kradną i oszukują społeczeństwo w biały dzień.. To mnie interesuje i o tym napiszcie !!

! Odpowiedz
4 0 ~zbyszek1

To jest patologia bratku.

! Odpowiedz
7 0 ~ryba

stónoga sterowany przez pisiorów?

! Odpowiedz
3 1 ~zbyszek1 odpowiada ~ryba

Wszystko jedno. Jedno jest pewne, że powinien siedzieć ze względu na ostentacyjność z jaką łasmie prawo. Zresztą ujawnianie akt spraw jest zjawiskiem powszechnym. nie było o tym głośno bo dotyczyło ono spraw ludzi których poza najbliższą rodziną mało kto znał. ale trzeba z tym skończyć bo to jak powiedział Sikorski jest dewastujące dla państwa i powoduje postępujący i tak powszechny brak szacunku dla prawa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~regte odpowiada ~ryba

Raczej sterowany przez rosje, jak spisek kelnerow.
ale to, ze prawde ujawnia wróg nie znaczy, ze trzeba lekcewazyc prawdy.

! Odpowiedz
0 3 ~wikaryrasy

mam tej całej Polski serdecznie dość!!!! niedobrze mi. wiecie jak ogladam telewizję?
z wyłączonym dzwiękiem .wystarczy popatrzeć na te zniekształcone chciwością,cwaniactwem trzęsące się gęby polityków i wszystkich osób publicznych. nie ma prawdy, nie ma uczciwości, jest tylko koryto w którym świnie utaplały cały kraj. te świnie pozakładały krawaty i udają praworządnych obywateli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~mafia

No lis, karolak pokażcie co potraficie. aaronie szechter co tym razem napiszesz w tym swoim substytucie papieru toaletowego? Co olejnik, parandowska i żakowski dziś wyplują z siebie? kuźniar broń cebulactwa- dziś znów będę się śmiał jak ich wszystkich usłyszę. A dla Pana Stonogi- wielki szacun!!!

! Odpowiedz
0 7 ~TB

W ŻYWE OCZY SKURWYSYŃSTWO ,,KRAJ PATRZY ,A BÓG GRZMI !!!!! KTO ZATRUDNIA PROKURATORÓW PYTAM TAKICH PROKURATORÓW ??? DZIŚ RANO POLSACIE MIAŁ RACJE KURSKI !!!

! Odpowiedz
0 21 ~TB

A GDZIE ZARZUTY DLA --BELKI --BIEŃKOWSKIEJ-- i RESZTY PYTAM ????????????????????? popaprany kraj układów !!!!!!!!

! Odpowiedz
15 7 ~zbyszek1

Jakie zarzuty? Czego miałyby dotyczyć te zarzuty?

! Odpowiedz
6 5 ~mariolka0 odpowiada ~zbyszek1

zbyszek1 znajdz sobie porzadna prace a nie tu trollowac

! Odpowiedz
6 2 ~zbyszek1 odpowiada ~mariolka0

Odpowiedz na proste pytanie albo milcz. Twoje rady i uprzedzam opinie o mnie jakiejś tam Mariolki mnie nie interesują i mam w głębokim poważaniu.

! Odpowiedz
0 4 ~TB odpowiada ~zbyszek1

JAKIE PYTASZ ? A TAKIE ŻE JEST W STRUKTURACH PAŃSTWA WIE O PRZEKRĘTACH I DAJE NA NIE PRZYZWOLENIE , A K... TAKIE MIĘDZY INNYMI !!!!!!!!!

! Odpowiedz
5 1 ~zbyszek1 odpowiada ~TB

Pytałem konkretnie i na konkretną odpowiedź czekam a nie na paplaninę.

! Odpowiedz
2 6 ~tak

I słusznie w końcu żyjemy w państwie prawa. Jestem ciekawy tylko, czy po przeczytaniu treści tych 72 tomów przez te rzesze domagających się "prawdy" cokolwiek zrozumie, co tam jest napisane jeśli w ogóle dotrwa do końca lektury.

! Odpowiedz
4 2 ~zbyszek1

Przewertowanie tak pasjonującej lektury świadczyłoby o jakimś rodzaju masochizmu wertującego. A o zrozumieniu czegokolwiek przez lud, sczególnie ten najbardziej oburzony w ogóle nie mówmy ponieważ to jest zbyt daleko idąca abstrakcja.

! Odpowiedz
3 0 ~tomXIX3481

tomXIX3481 Preses ENEA zeznaje ze spotykał się z prezezem PGE, prezesem TAURONU i ministrem.. "były to spotkania spontaniczne i towarzyskie :) STONOGA kłamie w żywe oczy o ustawkach Kulczyka, ci panowie POprostu znaleźli się tam przypadkiem, taki spontan. Dość oczzerniania ludzi uczciwego biznesu.

! Odpowiedz
3 1 ~zbyszek1 odpowiada ~tomXIX3481

Oczywiście, że nie przypadkiem. A jeśli nie przypadkiem to coś złego? Ludzie spotykają się ze sobą. Ludzie aby funkcjonować muszą się spotykać. Co w tym dziwnego? To już w Polsce samo spotykanie jest naganne?

! Odpowiedz
1 4 ~bankster

Sezon ogórkowy rozpoczęty.
Ciekawe jakie drażliwe ustawy nam przechodzą koło nosa.

! Odpowiedz
4 12 ~cdh

stawiam na to, że PO nie wejdzie do Sejmu w najbliższych wyborach ... PO to siara i obciach ... karykatura partii ... która stworzyła karykaturę państwa ...

! Odpowiedz
12 4 ~zbyszek1

PO wygra wybory i tak jak przez ostatnie dwie kadencje będzie rządzić wespół z PSL. Nie ma dla Polski lepszej alternatywy. No może lepiej byłoby gdyby PO rządziła samodzielnie ale to raczej mało praewdopodobne.

! Odpowiedz
2 2 ~mariolka0 odpowiada ~zbyszek1

zbyszek1 jaka jest stawka trollowanie na rzecz PO?

! Odpowiedz
2 1 ~zbyszek1 odpowiada ~mariolka0

Miałaś odpowiedzieć na pytanie. I to niezależnie od tego ile ja biorę za komentarz. bo to dla sprawy nie ma znaczenia. No więc co? Będzie odpowiedź czy nie?

! Odpowiedz
4 32 ~miro

sitwa nagrywała begerowa to szczujnia chciała sie zapluc z wsciekłości na PiS, wtedy nagranie było legalne, aaron szechter nagrał rywina tez było legalne, a jak nagrano Przestępczą Organizacje nie w ministerstwie, tylko na popijawie w spelunie to zamkneli kelnerów, oto michnikowska demokracja...

! Odpowiedz
4 18 ~piotrbaran

W październiku spuścimy ich w klozecie :D

! Odpowiedz
2 50 ~Polak

scenariusz, jak z komedii:
- kelner nagrał propozycje korupcyjne ministrów- winny kelner- jak mógł podsłuchiwać!?
- gość wstawia linki do dokumentów krążących w necie o korupcji w polskiej polityce- winny jest on, a nie skorumpowani politycy...

przeczytajcie choć fragmenty tych spotkań. Orgie, pijaństwo, "załatwianie spraw"
Żadnego dziennikarza to nie interesuje?

Ten rząd, powinien podać się do dymisji!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 34 ~lewus

Nieważne co jest w treści co te rządzące k.... robią. Ważne by zrobić ze Stonogi ruskiego agenta, znleźć jakieś haki które go zdyskredytują i jeb... świnie przy korycie mogą dalej brać lewizny za kilometrówki żreć w restauracjach za grube tysiące na nasz koszt.

! Odpowiedz
3 18 ~piotrbaran

Podałby się do dymisji jakby ktoś tam miał honor. Przecież to banda złodziei - PO - Przestępcza Organizacja!

! Odpowiedz
1 11 ~krytix odpowiada ~lewus

Stonogę pewnie wkrótce odwiedzi seryjny samobójca, grasujący po Polsce od pewnego czasu. Obym się mylił

! Odpowiedz
0 9 ~MMX

Nie ze nikogo to nie interesuje, tylko kazdy wie jak skonczy.

Stonoga jak sie nie . uspokoi to skonczy jak Lepper powiesza go i tyle.

Sumliński tez sie wychylal jako redaktor i tez go prawie na amen zalatwili :)

! Odpowiedz
0 0 ~WiD odpowiada ~piotrbaran

jestem za, podaj sie do dymisji i wrocmy do starych , sprawdzonych zasad inwigilacji , ale macie krotka piec. A moze nie chcecie pamietac?
Tak sami z siebie czy za kase znowu?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil