Zbigniew Romaszewski: orzeczenie TK to "bełkot"

Senator Zbigniew Romaszewski powiedział, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji to "bełkot", tak samo jak - jego zdaniem - znaczna część wniosków SLD o uznanie ustawy lustracyjnej za sprzeczną z Konstytucją.

Senator uważa, że wyrok Trybunału był realizacją zadań środowisk, z których wywodzą się sędziowie Trybunału. Zdaniem Romaszewskiego piątkowe orzeczenie jest obrazą demokracji i państwa prawa. Podobnie senator ocenił ataki na posła Arkadiusza Mularczyka, który bronił ustawy przed Trybunałem. Postępowanie wszczęte wobec niego przez Radę Adwokacką nazwał skandalem.

Romaszewski określił zniesienie przez Trybunał sankcji za niezłożenie w terminie oświadczeń lustracyjnych mianem "Lex Geremek". Nawiązał w ten sposób do niezłożenia wymaganego oświadczenia przez eurodeputowanego. Według senatora PiS orzeczenie Trybunału będzie opublikowane 16 - 17 maja i do tego czasu ustawa lustracyjna będzie obowiązywać, w związku z czym będzie obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych. Romaszewski powiedział też, że IPN do czasu opublikowania ustawy może ogłosić listy agentów.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil