REKLAMA

Zbigniew Ćwiakalski przeciwko powtórce egzaminów na aplikacje

2008-10-11 16:16
publikacja
2008-10-11 16:16
Minister sprawiedliwości sprzeciwia się projektowi PiS zmierzającemu do powtórzenia tegorocznych egzaminów na aplikacje. Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy, która umożliwiłaby jeszcze w grudniu ponowne przeprowadzenie tych egzaminów.

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział w Rzeszowie, że taki pomysł jest populistyczny i świadczyłby o nieuczciwym traktowaniu kandydatów na adwokatów, notariuszy czy radców prawnych. Szef resortu zapowiedział wprowadzenie egzaminu państwowego otwierającego drogę do wszystkich aplikacji oraz do zawodów asesora, referendarza i doradcy. Ćwiąkalski oczekuje, że nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku. Dodał, że w grudniu powinien zostać przeprowadzony egzamin na aplikację sędziowsko-prokuratorską na nowych zasadach.

Minister sprawiedliwości wygłosił w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie wykład inauguracyjny poświęcony dostępności do zawodów prawniczych.

Na Podkarpaciu egzaminy na aplikację adwokacką i radcowską zdał jedynie co dziesiąty kandydat, a na przykład w okręgu katowickim co piąty.
Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki