REKLAMA

Zawieszono konto na Twitterze najwyższego przywódcy Iranu za pogróżki wobec Trumpa

2021-01-22 17:15
publikacja
2021-01-22 17:15
fot. khak / Shutterstock

Twitter zawiesił w piątek jedno z kont związanych z najwyższym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneiem po zamieszczeniu tam wpisu zapowiadającego zemstę na byłym prezydencie USA Donaldzie Trumpie w związku z zabójstwem irańskiego generała Kasema.Sulejmaniego.

Zawieszone przez Twittera perskojęzyczne konto @khamenei_site to jedno z wielu związanych z Chameneiem. Pozostałe, prowadzone w różnych językach, nadal są aktywne.

Do zawieszenia doszło kilka godzin po publikacji fotomontażu przedstawiającego Trumpa grającego w golfa z perspektywy drona. Na zdjęciu zamieszczono cytat z przemówienia irańskiego przywódcy z grudnia, w którym ponowił groźbę zemsty za zabicie przez Amerykanów dowódcy sił specjalnych Kuds generała Sulejmaniego w styczniu 2020 roku w Bagdadzie.

"Zemsta jest nieunikniona. Zabójca Sulejmaniego i ci którzy rozkazali zabójstwo muszą paść ofiarą zemsty" - głosił napis.

To już kolejne działania serwisu wobec ajatollaha. 16 stycznia Twitter usunął wiadomość na jego anglojęzycznym koncie, mówiącą o tym, że nie można ufać amerykańskim i brytyjskim szczepionkom na koronawirusa. Portal społecznościowy wyjaśnił, że wpis był niezgodny z jego zasadami. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki