REKLAMA

Zawalił maturę, więc zrezygnował ze stanowiska

2008-05-19 07:11
publikacja
2008-05-19 07:11
Marek Legutko, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, podał się do dymisji- dowiedziała się "Rzeczpospolita". Jego decyzja ma związek z krytyczną oceną tegorocznych matur przez minister edukacji narodowej.

Pracownicy MEN mówią, że minister Katarzyna Hall nie była zadowolona z tego, iż w ostatnich dniach słuchała w mediach dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, tłumaczącego się z nieścisłości w jakimś maturalnym zadaniu. "Rzeczpospolita" pisze, że dość tłumaczeń miał też najwidoczniej sam Legutko,bo podał się do natychmiastowej dymisji. Jago następczynią ma być, według dziennika, Maria Magdziarz.

Oprócz maturalnego zamieszania,nie cichnie sprawa egzaminu gimnazjalnego. Pojawiło się w nim pytanie o lektury, których w części szkół nie omówiono.Około 5 tysięcy uczniów straciło punkty z testu i szanse na dostanie się do dobrych liceów. Sprawa zrobiła się polityczna- ocenia "Rzeczpospolita". Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zarzucają minister Hall brak odwagi w rozwiązywaniu problemów.

IAR/"Rzeczpospolita"/as
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki