Zatrzymano siedem osób, które odpowiedzą za korumpowanie menadżerów

Siedem osób, które odpowiedzą za korumpowanie menadżerów sieci znanych sklepów wielkopowierzchniowych w celu podpisania korzystnych umów handlowych, zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Podejrzani pochodzą z terenu czterech województw i mogli wręczyć nawet 1,7 mln zł. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poinformował o tym we wtorek PAP Adam Kolasa z biura prasowego KWP w Łodzi.

Jak wyjaśnił, policjanci od pewnego czasu zaangażowani byli w sprawę korupcyjną, dotyczącą sprzedaży zabawek dla sieci hipermarketów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie pierwszych pięciu osób, do którego doszło w ub. czwartek.

Osoby te pochodziły z terenu województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego. Kolejne trafiły w ręce policjantów dzień później. W sumie zatrzymano sześciu mężczyzn i kobietę w wieku od 46 do 60 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że przestępcza działalność trwała od 2010 roku. Przedsiębiorcy, chcąc wejść na rynek hipermarketów poprzez pośredników, docierali do osób odpowiedzialnych w sieciach handlowych za pozyskiwanie towarów, negocjacje cen a także podpisywanie umów.

Osoby te zawierały umowy handlowe z firmą handlującą zabawkami, a w zamian za kontrakty otrzymywały od właścicieli stałą prowizję w postaci korzyści majątkowych. W ten sposób wręczono nawet 1,7 mln zł.

"Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie siedmiu osobom zarzutów korupcji menadżerskiej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności" – powiedział Kolasa.

Dodał, że we wszystkich przypadkach prokurator objął podejrzanych dozorem policyjnym, zakazem zbliżania się i kontaktowania się ze sobą. Jednocześnie zastosował poręczenia majątkowe od 100 do 150 tys. zł.

W postępowaniu policjanci zabezpieczyli kilkanaście komputerów oraz firmową dokumentację. Sprawa ma charakter rozwojowy. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ aj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil