Zatrzymano pięć osób w związku z warszawską "dziką" reprywatyzacją

Zatrzymano pięć osób ws. przestępstw związanych z tzw. "dziką" reprywatyzacją w Warszawie, w tym handlarza roszczeniami, b. głównego specjalistę w Biurze Gospodarki Nieruchomościami stołecznego magistratu i notariusza - poinformowała w środę PAP Prokuratura Krajowa.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura poinformował w środę PAP, że zatrzymań pięciu osób, w tym dwóch byłych stołecznych urzędników, dokonali agenci z warszawskiej delegatury CBA. "Po zakończeniu czynności z zatrzymanymi i przeszukań, trafią oni do prowadzącej śledztwa w tych sprawach wrocławskiej prokuratury regionalnej" - dodał.

Sprawa dotyczy korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych, a zatrzymani to pracownik warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jacek W. i była radca prawny w BGN Bogusława D. a także warszawski notariusz Leszek Z. Zatrzymano też dwóch biznesmenów zajmujących się kupnem i sprzedażą nieruchomości: Mirosława B. i Krzysztofa D.

"Według ustaleń naszych funkcjonariuszy były pracownik warszawskiego ratusza miał brać łapówki od zatrzymanego już wcześniej przez CBA znanego handlarza roszczeniami Marka M., w zamian za przychylność w prowadzonych postępowaniach zwrotowych dotyczących kamienic w Śródmieściu" - powiedział PAP Brodowski.

"W. w związku z toczącym się postępowaniem został w środę po raz drugi zatrzymany przez agentów CBA" - zaznaczył Brodowski.

Powiedział, że zgromadzono materiały mające wskazywać, że notariusz i radca prawny sygnowali decyzje na rzecz zatrzymanych przedsiębiorców z pominięciem przyjętych procedur oraz przy niekompletnej dokumentacji dotyczącej nieruchomości. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 jaguar_61

czas na Gronkowca.....

! Odpowiedz
11 6 specjalnie_zarejestrowany2

To zamach na demokracje.

! Odpowiedz