REKLAMA
Tour de spółki

Zatrzymana ws. wyłudzania subwencji z MEN na uczniów

2019-06-12 07:37
publikacja
2019-06-12 07:37

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało właścicielkę szkół licealnych i policealnych z Kielc, która miała wyłudzić subwencję na uczniów z Ministerstwa Edukacji Narodowej - dowiedziała się PAP. Szkoły działają w woj. świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim.

/ CBA

Według pierwszych ustaleń śledczych wyłudzono co najmniej 75 tys. zł, przedstawiając samorządom wypłacającym subwencję MEN nierzetelną dokumentację.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że zatrzymania kobiety dokonali funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA.

"Szukamy kolejnych osób, które nie brały udziału w zajęciach, a podpisywały listy obecności. Jeśli zgłoszą się do rzeszowskiej delegatury CBA, ich postawa może mieć wpływ na prawną ocenę tych działań" - powiedział PAP Brodowski.

Według śledczych w dokumentacji przedstawianej dla uzyskania subwencji właścicielka szkół miała zawyżać liczbę uczestniczących w zajęciach osób, jak i przedstawiać fałszywe dokumenty o ich osobistym udziale w lekcjach. CBA bada kolejne wątki działalności jej placówek oświatowych - wynika z informacji PAP.

Brodowski powiedział PAP, że sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie kobieta usłyszy zarzuty.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki