Zatonęła łódź na Morzu Śródziemnym; zginęło 20-30 migrantów

Około 20-30 migrantów zginęło w czwartek w wyniku zatonięcia łodzi przy libijskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Hiszpańskie i włoskie jednostki ratunkowe uratowały ponad 80 uchodźców - podała agencja Reutera. Bilans ofiar może wzrosnąć.

Zatonęła łódź na Morzu Śródziemnym; zginęło 20-30 migrantów
Zatonęła łódź na Morzu Śródziemnym; zginęło 20-30 migrantów (fot. Umit Bektas / FORUM)

"Luksemburski samolot zlokalizował ok. 65 km od wybrzeża Libii wywróconą łódź i ok. 100 migrantów w wodzie, z których część trzymała się wraku. Szacuje się, że utonęło 20-30 osób" - oświadczył kapitan Antonello de Renzis Sonnino, przedstawiciel unijnej misji wojskowej "Sophia" na Morzu Śródziemnym, której celem jest walka z przemytnikami migrantów z Afryki.

Operacja ratunkowa u libijskich wybrzeży wciąż trwa.

Jak informuje Reuters, straże przybrzeżne krajów unijnych w siedmiu skoordynowanych akcjach tylko w czwartek uratowały na Morzu Śródziemnym ok. 900 uchodźców; od poniedziałku uratowano tam już ponad 7 tys. migrantów.

Według danych Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców do samych Włoch od początku roku dotarło blisko 38 tys. migrantów. W tym samym czasie - jak poinformowała we wtorek Organizacja ds. Migracji - 1370 migrantów straciło życie, próbując dostać się do Europy przez Morze Śródziemne; to o 24 proc. mniej niż w tym samym okresie 2015 roku. (PAP)

ulb/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Piada

To może od razu niech wyślą promy po " uchodźców " do wszystkich państw arabskich niech nie toną w morzu przypłyną wypoczęci i zajmną się nawracaniem niewiernych, głupota władz uni jest ogromna no chyba, że nas już sprzedali szejkom to wtedy my jesteśmy totalnymi frajerami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil