Zastępca prokuratora generalnego: Zbigniew S. to kryminalista, ma 188 zarzutów

Zbigniew S. od 2000 r. aż sześć razy był skazywany prawomocnie za oszustwa. To kryminalista - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

(fot. Grażyna Myśliwska / FORUM)

W rozmowie z "Super Expressem" zastępca prokuratora generalnego mówił o postępowaniu prowadzonym przeciwko Zbigniewowi S., który w styczniu tego roku został zatrzymany przez kieleckie organy ścigania w związku z kierowaniem gróźb wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jego żony oraz prokurator Beaty Marczak. Zbigniew S. udostępniał materiały, które rzekomo kompromitowały te osoby.

Sierak przypomniał, że w toku śledztwa przedstawiono Zbigniewowi S. 188 zarzutów karnych oraz że pokrzywdzeni zostali m.in. sędziowie, funkcjonariusze straży więziennej i policji oraz prokuratorzy. "Od 2000 r. aż sześć razy był skazywany prawomocnie za oszustwa. To kryminalista" - ocenił.

Jak potwierdził Sierak, obecnie są ustalane są okoliczności działania S. oraz jego ewentualne powiązania. Prokurator zapewnił, że podejrzany, wbrew temu co twierdził, nie posiadał twardego dysku z laptopa Ziobry. "W rzeczywistości laptop wraz z twardym dyskiem znajdował się i znajduje do dziś w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości" - zapewnił.

Prokurator powiedział, że w toku śledztwa ustalono, że zdjęcia, które udostępniał Zbigniew S., rzekomo przedstawiające Beatę Marczak, były fałszywe i że mogły ukazywać dwie różne kobiety. "Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna potwierdzili, że fotografie podpisane jej imieniem i nazwiskiem to zdjęcia nawet nie jednej, ale dwóch różnych, nieznanych organom ścigania kobiet. Podjęliśmy działania procesowe, by ustalić ich tożsamość" - dodał.

Beata Marczak - jak przypomniał Sierak - nadzoruje sprawę Piotra K. ps. Broda, ukrywającego się na Ukrainie. Mężczyzna jest znany z tego, że utrudniał prowadzenie śledztwa w sprawie śmierci gen. Marka Papały, twierdząc fałszywie, że wie kto go zabił oraz że dysponuje nagraniem potwierdzającym zlecenie tego przestępstwa. "To właśnie z jej inicjatywy (prokurator Marczak - przyp. PAP) podlegający jej prokuratorzy wystąpili w czerwcu 2019 r. do ukraińskiej prokuratury w celu ustalenia warunków i czasu możliwej ekstradycji do Polski tego kryminalisty" - zaznaczył.

Zastępca prokuratora generalnego odniósł się również do sprawy Jana S. zwanego "królem dopalaczy", który zlecił zabójstwo Zbigniewa Ziobry, ponieważ chciał doprowadzić do zaniechania prac nad zaostrzeniem kar za produkcję tzw. dopalaczy i handel nimi, a ministra sprawiedliwości oskarżał o to, że "zepsuł mu interes". Jan S. miał w styczniu usiłować przekupić strażnika więziennego. "Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13 stycznia, w Zakładzie Karnym w Wołowie, gdzie Jan S. przebywa w jednoosobowej, monitorowanej celi. Podczas wydawania posiłku złożył propozycję korupcyjną jednemu z funkcjonariuszy Służby Więziennej. Zaproponował 20 tys. zł w zamian za dostarczenie telefonu komórkowego". Sierak dodał, że funkcjonariusz zachował się "wzorowo" i o próbie przekupstwa natychmiast poinformował przełożonych i sporządzono notatkę ze zdarzenia. (PAP)

Autorka: Alicja Skiba

skib/ robs/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 1as

Kompletny psychol.

! Odpowiedz
19 2 carlito1

Specjalnie_zarejestrowany... To już jest jakaś maskara ... ! W ciągu godziny rodzi się ty dziesiątki łapek w dół ! Tak jest pod każdym artykułem w którym komentarz jest nieprzychylny władzy..! Za chwilę to będzie ekonomiczny pudelek.....

! Odpowiedz
25 4 specjalnie_zarejestrowany2

Redakcjo proszę zróbcie coś z tym!

! Odpowiedz
29 4 specjalnie_zarejestrowany2

I tak trolle małego hitlerka opłacane z naszych podatków nabijają głosy pod komentarzami.

! Odpowiedz
38 5 xiven

to jest przykład jak władza niszczy ludzi w polsce

nie dość że zniszczyli go finansowo to jeszcze zamienili go psychicznie we wrak człowieka, nie wytrzymał mentalnie presji oskarżeń kreowanych z powietrza

to jedna z największych broni jaką system może niszczyć ludzi, zaczynają ci wmawiać że jesteś przestępcą, ciagają cie po sądach aż w końcu zaczynasz gubić się co jest prawdą a co fałszem i zaczynasz unosić się w oparach chaosu gdzie prawda czy zło i dobro są takie jak sobie każdy wymyśli i tracisz wszelkie punkty zaczepienia w rzeczywistości

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
45 9 specjalnie_zarejestrowany2

Nie udało się rodzicom ale Ziobro konsekwentnie buduje swoje KGB.

! Odpowiedz
39 13 nostromo25

188 zarzutow, a na kazdy szkoda szczempic ryja....

! Odpowiedz
70 41 psokal

To daje 1,88 zarzutu na każdą nogę...

! Odpowiedz
5 13 carlito1

Niebezpieczny bandyta :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil