REKLAMA
Tour de spółki

Zarzuty za fałszywy alarm bombowy w Ministerstwie Sprawiedliwości

2019-10-11 16:59
publikacja
2019-10-11 16:59

Dwa zarzuty postawiła w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie Dominikowi D. z Płońska w związku z wywołaniem fałszywego alarmu bombowego w Ministerstwie Sprawiedliwości. 20-latek przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

/ fot. JanPietruszka / YAY Foto

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że prokurator przedstawił Dominikowi D. zarzuty skierowania przeciwko innej osobie postępowania karnego, a także wywołania fałszywego alarmu bombowego.

Prok. Łapczyński wyjaśnił, że młody mężczyzna wysłał ze skrzynki mejlowej innej osoby na adres Ministerstwa Sprawiedliwości wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego. W ten sposób skierował przeciwko właścicielowi skrzynki mejlowej ściganie o przestępstwo (z art. 224 a kk) fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Ponadto swoją wiadomością skierowaną do MS wywołał fałszywy alarm bombowy i czynności organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo tego miejsca.

"Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności" – przekazał rzecznik prokuratury okręgowej. Dodał, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Zdarzenie miało miejsce w środę 9 października. Tego dnia 20-letni mężczyzna wysłał mejla z groźbami do Ministerstwa Sprawiedliwości. Z przesłanej wiadomości wynikało, że w budynku zostanie podłożona bomba.

Sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością. Funkcjonariusze dotarli do konta nadawcy i ustalili dane osób, które mogły z niego korzystać. Podejrzewając, że nie mają jednak do czynienia z osobami, które są autorami groźby, zaczęli badać inne hipotezy. Szybko dotarli do autora gróźb i zatrzymali go w czwartek 10 października.(PAP)

wnk/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki