REKLAMA

Zarzuty w związku ze śledztwem dot. korupcji w starostwie w Wołominie

2020-02-20 12:21
publikacja
2020-02-20 12:21
Zarzuty w związku ze śledztwem dot. korupcji w starostwie w Wołominie
Zarzuty w związku ze śledztwem dot. korupcji w starostwie w Wołominie
fot. Atstock Productions / / Shutterstock

Cztery osoby, w tym urzędnik zatrudniony w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie usłyszało zarzuty - poinformował w czwartek PAP Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Śledztwo dotyczy korupcji w starostwie w Wołominie.

Jak przekazał Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, zarzuty przedstawiono czterem osobom.

"Trzech podejrzanych, w tym właściciel podwarszawskiej firmy deweloperskiej, usłyszało zarzuty dotyczące składania obietnicy udzielenia korzyści majątkowej za przyspieszenie wydania odpowiednich dokumentów w jednym z urzędów, udzielenia korzyści majątkowej w kwocie 15 tys. zł w zamian za pośrednictwo w przyspieszeniu wydania decyzji administracyjnej przez drugi z urzędów i powoływania się na wpływy w urzędzie" - powiedział Remigiusz Krynke.

Dodał, że czwarty z podejrzanych to urzędnik zatrudniony w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie. "On usłyszał zarzuty powoływania się na wpływy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie, co wiązało się z przyjęciem przez niego kwoty 15 tys. zł, a także przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej" - przekazał Krynke.

Jak podał, wszyscy zatrzymani zostali przesłuchani przez prokuratora i przyznali się do zarzucanych im czynów. Złożyli też wyjaśnienia, które korespondują z materiałem dowodowym.

Wobec trzech prokurator zastosował dozór policji i poręcznie majątkowe, a wobec podejrzanego urzędnika prokuratura skieruje dziś wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Całej czwórce grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak informowało w środę CBA, funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA prowadzą od kilku miesięcy śledztwo dotyczące przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych urzędnikom Starostwa Powiatowego w Wołominie. Z ustaleń śledczych wynika, że łapówki wręczano w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego.

"Jest to nowe postępowanie prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga" - przekazało CBA.

Autor: Aleksandra Kuźniar

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki