REKLAMA

Zarząd Santander BP rekomenduje przeznaczenie na kapitał dywidendowy łącznie 3,22 mld zł (opis)

2023-03-22 11:18
publikacja
2023-03-22 11:18

Zarząd Santander Bank Polska rekomenduje przeznaczenie na kapitał dywidendowy 2,38 mld zł z zysku '22 i 0,84 mld zł z transakcji sprzedaży Aviva - podał bank w komunikacie. Santander BP nie wyklucza możliwości wypłaty zaliczek na poczet dywidendy.

"Rekomendowany sposób podziału zysku przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie nie wykluczy możliwości podjęcia ewentualnej decyzji przez zarząd o wypłacie zysku dla akcjonariuszy w postaci zaliczek na poczet dywidendy i wykorzystaniu w tym celu kapitału dywidendowego, na podstawie upoważnienia dla Zarządu wynikającego z § 50 ust. 4 statutu banku" - napisano.

"Będzie to uwarunkowane w szczególności uzyskaniem przez Bank pozytywnego stanowiska KNF po wydaniu rozstrzygnięcia TSUE w sprawie C-520/21 oraz aktualną sytuacją gospodarczą i rynkową. Ewentualna decyzja Zarządu o wypłacie zaliczek na poczet dywidendy będzie także wymagała zgody rady nadzorczej banku" - dodano

W ubiegłym tygodniu KNF potwierdziła, że Santander Bank Polska spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 100 proc. zysku netto za 2022 r., ale zaleciła m.in. niewypłacanie dywidendy do wydania rozstrzygnięcia TSUE dotyczącego kredytów frankowych.

Jak wówczas podano, Komisja zaleciła bankowi niewypłacanie dywidendy z zysku wypracowanego w 2022 r. po wydaniu rozstrzygnięcia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki