REKLAMA

Żaryn: zagadnienia fake newsów mają ścisły związek z polskim bezpieczeństwem

2019-05-10 11:12
publikacja
2019-05-10 11:12

Zagadnienia fake newsów i dezinformacji mają ścisły związek ze sferą bezpieczeństwa wewnętrznego i stabilności Polski - pisze dla "Rzeczpospolitej" w piątkowym wydaniu gazety rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

fot. / / FORUM

Żaryn na łamach "Rz" wskazał, że widoczna w ostatnich latach taktyka działań Federacji Rosyjskiej wobec krajów Zachodu pokazuje, że Rosja, "stosując agresywne metody propagandowe, stara się wywrzeć wpływ na decyzje polityczne całych narodów".

"Dlatego newralgicznymi stają się wszelkie kampanie mające na celu wypracowanie decyzji o charakterze politycznym. Takimi kampaniami są bez wątpienia tegoroczne kampanie wyborcze w Polsce. W tym okresie należy spodziewać się działań, mających na celu destabilizowanie debaty publicznej w naszym kraju. Z uwagi na rodzące się zagrożenia kluczowa dla zabezpieczenia Polski staje się świadomość społeczna" - podkreślił.

Żaryn stwierdził, że w najbliższych miesiącach należy szczególnie zwracać uwagę na treści zamieszczane w internecie. "W okresie przedwyborczym znacznie zwiększa się problem fałszywych kont w mediach społecznościowych oraz stron WWW propagujących nieprawdziwe informacje. To głównie za pomocą stron internetowych oraz mediów społecznościowych szerzy się dezinformację (tzw. fake news), której celem jest wywołanie u odbiorcy pożądanych reakcji i emocji. Świadomość i umiejętność wyłapywania dezinformacji pozwala neutralizować zagrożenia" - ocenił Żaryn.

emi/ pch/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Pan Żaryn wie co mówi, rządowa szczekaczka (z bliżej nieznanych powodów nazywana telewizją publiczną) wzoruje się na tubie Putina, ogłupiając ludzi prymitywną propagandą. Manipulacja, to nie tylko fake newsy, można podać wiadomości niekompletne, osadzić je w określonym kontekście i opatrzyć odpowiednim Pan Żaryn wie co mówi, rządowa szczekaczka (z bliżej nieznanych powodów nazywana telewizją publiczną) wzoruje się na tubie Putina, ogłupiając ludzi prymitywną propagandą. Manipulacja, to nie tylko fake newsy, można podać wiadomości niekompletne, osadzić je w określonym kontekście i opatrzyć odpowiednim komentarzem.
karbinadel
Inaczej mówiąc, jeśli PiS przegra wybory, będzie to wina Ruska (już nie Tuska)
czerwony_wiewior
Przecież nikt tak dobrze nie służy dobrze sprawie Moskwy jak PiS. Armia zdezorganizowana, pozycja Polski w UE sprowadzona do zera, a import węgla i stali z Rosji wzrósł kilkukrotnie.
trollmaster
a fake news z lutego w izraelskich gazetach n/t fikcyjnej dewastacji cmentarza żydowskiego w Świdnicy?
abz
"Długi trzeba spłacać" "Wiedziały gały co brały" Takie i podobne fake newsy banksterki od lat krążą w sieci, i w ten sposób banksterka próbuje przykryć fakt, że kredyty te są niezgodne z prawem, żadna instytucja-urząd w Polsce na to nie reaguje. A tu nagle taki raban.....

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki