Szydło: Związki zawodowe postawiły warunki zaporowe, jeśli chodzi o wynagrodzenia

ZNP i FZZ postawiły warunki zaporowe, bo oczekują 30-proc. wzrostu wynagrodzenia w ciągu jednego roku. Nie da się tego osiągnąć. Dlatego zaproponowaliśmy nawet wyższe wzrosty, ale w rozłożeniu w czasie, przy zmianie pensum - powiedziała w poniedziałek wicepremier Beata Szydło.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Rozumiem postulaty związków zawodowych i oczekiwania ze strony części związków zawodowych, bo nie wszystkich.(...) Chcemy, żeby ten wzrost wynagrodzenia (dla nauczycieli) był wyższy, pokazaliśmy to w propozycji dotyczącej zmian zasad wynagradzania, tej, która zakłada zmianę pensum przy jednoczesnym dojściu np. dla nauczyciela dyplomowanego średniego wynagrodzenia do wysokości 8 tys.100 zł. (...) Gdybyśmy założyli takie wynagrodzenie, to jest to dużo większy wzrost niż oczekują tego, ale nie zrobimy tego w ciągu jednego roku - powiedziała wicepremier.

"Pan premier zaprosił do okrągłego stołu i w tej chwili okrągły stół będzie tym miejscem, w którym będziemy rozmawiać. Natomiast dla rządu ważne jest teraz przeprowadzenie egzaminów. Te egzaminy toczą się do środy, po świętach, w terminie, który poda pan premier będziemy rozmawiać przy okrągłym stole - powiedziała.

Wicepremier podziękowała również nauczycielom, którzy podczas strajku pracują. "Proszę też nauczycieli, żeby uszanowali kolegów, którzy pracę podejmują, którzy są z dziećmi, bo słyszymy różne głosy, w jaki sposób ci nauczyciele są traktowani, a to są ludzie, którym należą się ogromne podziękowania. To, że egzaminy się odbywają to ich zasługa" powiedziała.

Poniedziałek jest ósmym dniem strajku zorganizowanego w szkołach i przedszkolach przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Bierze w nim udział także część nauczycieli z oświatowej Solidarności i niezrzeszonych w związkach.

Autorka: Monika Witkowska

mowi/ joz/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 10 forfun

zmiana ilości pracy ze zmianą wypłaty to nie jest podwyżka - idioci

! Odpowiedz
6 13 pull_up_terrain_ahead

Rosół gotuj.

! Odpowiedz
20 9 1984

ZNP się nie podda. Informacje o "piątce Broniarza" są pisią propagandą. W tej chwili na koncie jest 10 mln co daje dwie piątki na strajkującego Gdy emeryci wzorem Wałęsy zaczną oddawać 13-ki może 3 piątki się uzbierają! Ponad 50% Polaków wspiera nauczycieli co wyraźnie widać po zebranych funduszach!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 18 ella23

cudowny rzad sam sobie jest winien, po co ta juz 3,5 letnia szalona propaganda suksecu??? po co gadka o rzekomych nadwyzkach budzetowych skoro zadluzenie galopuje jak wsciekle, 500 plus i 13 a emerytura powinna byc na dla najubozszych a nie dla wszystkich, czesc spoleczenstwa zalewa krew skoro musza tyrac na innch ktorych rzad obdarowal darmocha a ceny wszystkiego wciaz rozna, obece ceny paliw spowoduja gigantyczne podwyzki cen wszystkiego, to bedzie goraca wiosna strajkow

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 8 1984

Wspaniały słowotok. Gdzie są kropki?

! Odpowiedz
21 35 igła

Nauczyciele, pokażcie swoje PITy. Nie okłamujcie nas pokazując tylko ile macie podstawy miesięcznej.
Tylko PIT prawdę powie.

! Odpowiedz
2 4 manieryzacja

Czy wiesz, że można zapytać wujka Google ile nauczyciel zarabia razem z dodatkami, zanim napisze się komentarz w internecie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.