REKLAMA

Zapowiedź dnia - 28 października 2020 r.

2020-10-28 06:27
publikacja
2020-10-28 06:27
Bankier.pl

Przed nami środa, 28 października, 302. dzień roku. Oto zapowiedź najważniejszych wydarzeń dnia oraz krótka lista tematów, o których warto wiedzieć od samego rana.

Dzień Mieszkaniowy w Bankier.pl

Co dalej z cenami mieszkań? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas internetowej debaty na żywo 28 października w ramach pierwszego Dnia Mieszkaniowego w Bankier.pl.

Transmisja debaty "Co dalej z cenami mieszkań?" będzie dostępna dziś od godziny 12:00 w tym artykule oraz na profilu Bankier.pl w serwisie Facebook.

Tematy poranka

Rynek mieszkań dwóch prędkości. Raport o cenach w 49 miastach Polski. W trzynastu spośród obecnych miast wojewódzkich ceny ofertowe mieszkań wzrosły w ciągu roku poniżej 10 proc. – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl. Znacznie większe wzrosty panują w mniejszych miastach, które 20 lat temu utraciły statusy stolic województw.

CD Projekt przesuwa datę premiery gry "Cyberpunk 2077". Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu ustalonej wcześniej daty premiery gry "Cyberpunk 2077"  - podała spółka w komunikacie. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 19 listopada 2020 roku.

Najbardziej liberalni – w których bankach najmocniej wzrosła zdolność w kredytach hipotecznych? Nawet o ponad 60 tys. zł wzrosła przez rok zdolność kredytowa pary klientów mającej łącznie do dyspozycji dochód w wysokości 5 tys. zł miesięcznie.

Kupno/sprzedaż mieszkania. Czy zmieniłeś plany przez pandemię? [Sonda] W Dniu Mieszkaniowym czytelników Bankier.pl pytamy: czy przez epidemię koronawirusa byłeś zmuszony zmienić plany w zakresie kupna lub sprzedaży nieruchomości?

Grupa CCC zamknie w tym roku łącznie 108 sklepów. Grupa CCC zamknie w tym roku łącznie 108 sklepów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Niemcy zaostrzą restrykcje. Gastronomia, kina, teatry czy kluby będą zamknięte. Władze Niemiec planują wprowadzenie w listopadzie kolejnych obostrzeń i ograniczeń w związku ze wzrostem w kraju liczby zakażeń koronawirusem.

Wydarzy się w Polsce

Parlament. Dzisiaj, w drugim dniu posiedzenia Sejm ma głosować m.in. nad poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy budżetowej na 2020 r. Senat rozpoczął prace na nowelą tegorocznego budżetu we wtorek po południu. W ramach informacji bieżącej posłowie mają wysłuchać informacji ministra zdrowia w sprawie dostępności lekarzy ginekologów, gabinetów ginekologicznych, w tym dla kobiet z niepełnosprawnościami, badań prenatalnych i zabiegów przerywania ciąży.

Nieruchomości. Dzień Mieszkaniowy w Bankier.pl. Debata "Co dalej z cenami mieszkań?" rozpocznie się o 12:00. Więcej…

PPP. Forum Liderów PPP o formach finansowania inwestycji publicznych o znaczeniu strategicznym w partnerstwie publiczno-prywatnym, ze szczególnym uwzględnieniem projektów rewitalizacyjnych i deweloperskich (10:00)

Koronawirus. Debata forum Idei Fundacji Batorego "Państwo i społeczeństwo w czasach pandemii" (18:00)

Miasta. Konferencja "Europolis. Miasta naprzeciw kryzysom" oraz ogłoszenie rankingu zagrożeń dla polskich miast, organizowana przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, m.st. Warszawa oraz Fundację Konrada Adenauera w partnerstwie z Orange Polska (10:00)

Wydarzy się na świecie

Bruksela. Komisja budżetowa Parlamentu Europejskiego przyjmie priorytety dotyczące przyszłorocznego budżetu UE. Europosłowie chcą zwiększyć finansowanie programów i projektów, które będą wspierać młodzież, naukowców, pracowników służby zdrowia, przedsiębiorców, a także infrastrukturę transportową, rolnictwo, prawa podstawowe, bezpieczeństwo i działania zewnętrzne.

Berlin. Wideokonferencja kanclerz Angeli Merkel z szefami rządów 16 niemieckich landów poświęcona pandemii Covid-19.

Omaha. Wiec wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta USA Donalda Trumpa

Waszyngton. Przed komisją Senatu przesłuchanie szefa Facebooka Marka Zuckerberga oraz szefa Twittera Jacka Dorseya.

An-Nakura (Liban). Wznowienie rozmów Libanu i Izraela na temat delimitacji granicy morskiej.

Kolombo. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo z wizytą na Sri Lance.

Seul. Prezydent Korei Płd. Mun Dze In wygłosi w parlamencie przemówienie na temat propozycji budżetu na 2021 rok.

Dodoma. Wybory prezydenckie, parlamentarne i lokalne w Tanzanii.

Europa. Kolejny dzień rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dziś m.in. Juventus - FC Barcelona i Manchester United - RB Lipsk.

Kalendarium ekonomiczne 28 października 2020 r.

Sprzedaż detaliczna w Hiszpanii (09:00) i Szwecji (09:30)

Decyzja ws. stóp procentowych w Kanadzie (15:00)

Podsumowanie sesji

Sesja na GPW: WIG20 znów czerwony. "Duet" trzyma formę

Sesja na Wall Street: Bez odbicia na Wall Street

Zobacz tabele notowań | Aktualne notowania kontraktów na indeksy |

Kalendarium giełdowe

ORANGEPL ASSECOSEE ZYWIEC BUDIMEX KOMPUTRON PARCELTEC NOVATURAS - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2020 roku.

MERCATOR - NWZA ws. zmiany uchwały nr 18 ZWZ z 3 czerwca 2020 r.

CCC - Konferencja wynikowa Spółki. Prezentacja online wyników finansowych Grupy CCC wypracowanych w III kwartale 2020 roku (11:00)

Pełne kalendarium spółkowe | Wiadomości z rynków | Komunikaty ESPI

#TegoDnia 28 października

1423 – W Warcie Sejm uchwalił Statut warcki, zatwierdzony następnie przez króla Władysława II Jagiełłę. Był prawem wpływającym na ówczesną gospodarkę i nadawał prawną podstawę do przejmowania gospodarstw sołtysich i większych kmiecych na zasadzie wykupu po cenie oszacowanej przez szlachcica (feudała)

1791 – Sejm Czteroletni powołał Komisję Skarbową Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

1844 – Rozpoczęto budowę Kanału Elbląskiego.

1861 – Otwarto dla żeglugi towarowej Kanał Elbląski.

1886 – Prezydent USA Grover Cleveland oficjalnie odsłonił Statuę Wolności w Nowym Jorku.

1919 – Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o prohibicji.

1928 – W Bielsku odsłonięto jedyny w międzywojennej Polsce pomnik Gabriela Narutowicza.

1950 – Przeprowadzono wymianę pieniędzy przy różnym przeliczniku dla cen i oszczędności, oraz wprowadzono zakaz posiadania złota, platyny i dewiz.

1981 – James Hetfield i Lars Ulrich założyli zespół Metallica.

1989 - Na zakończenie wywiadu w telewizyjnym Dzienniku Komentarze aktorka Joanna Szczepkowska słowami: „Proszę Państwa, czwartego czerwca osiemdziesiątego dziewiątego roku skończył się w Polsce... komunizm.” symbolicznie zakończyła „erę komunizmu” w Polsce.

2014 – Otwarto wystawę główną Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Źródła: PAP, Investing.com, Wikipedia

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zapowiedź dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki