REKLAMA

Znany spekulant sprzedaje najdroższy apartament w Polsce. Chce dwa razy więcej, niż zapłacił

Michał Misiura2023-11-20 14:12redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-11-20 14:12

Najdroższy apartament w Polsce może zmienić wkrótce właściciela. O planach sprzedaży nieruchomości poinformował na X (d. Twitter) Rafał Zaorski - znany polski spekulant giełdowy.

Znany spekulant sprzedaje najdroższy apartament w Polsce. Chce dwa razy więcej, niż zapłacił
Znany spekulant sprzedaje najdroższy apartament w Polsce. Chce dwa razy więcej, niż zapłacił
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM/ Puls Biznesu

480-metrowy apartament na 50 piętrze wieżowca przy ulicy Złotej 44 został kupiony przez Rafała Zaorskiego w czerwcu 2022 roku za 22,9 mln złotych. Spekulant chce sprzedać go teraz za ponad dwukrotnie więcej, ustalając cenę na 50 mln złotych. Przekłada się to na imponującą cenę 104 tys. złotych za metr kwadratowy.

Według deklaracji na platformie X, Zaorski zamierza zainwestować pieniądze w całości w sztuczną inteligencję "pod powtórkę hossy i bessy internetowej z 99/00". Spekulant ogłosił również, że stworzony przez niego projekt BigShortBets zostanie wehikułem inwestycyjnym. Próbowaliśmy uzyskać w tej sprawie komentarz od Rafała Zaorskiego, żeby poznać więcej szczegółów. Jeżeli go otrzymamy, artykuł zostanie zaktualizowany.

Apartament Rafała Zaorskiego zajmuje całe 50 piętro w liczącym 54 kondygnacje 192-metrowym wieżowcu w centrum Warszawy, nazywanym “Żaglem Liebeskinda” na cześć architekta, który stał za jego projektem. Budynek został oddany do użytku na początku 2017 roku, 9 lat po wbiciu pierwszej łopaty na placu budowy.

Zaorski kupił apartament po udanym zakładzie przeciwko rynkowi kryptowalut. Dzięki shortom na bitcoinie, ethereum, lunie i innych cyfrowych aktywach miał zarobić w nieco ponad miesiąc 10 mln dolarów, czyli około 44 mln złotych. Informacje na ten temat podał sam w maju 2022 roku. Wokół  sukcesu Rafała Zaorskiego pojawiły się wówczas kontrowersje. Niektóre osoby z inwestycyjnego światka zarzucały mu, że wykorzystał do gry 700 ETH ze środków zebranych od inwestorów na rozwój jego projektu BigShortBets.

Mieszkanie przy ulicy złotej 44 stało się miejscem spotkań rynkowych graczy. Zaorski wydał serię tokenów NFT o nazwie “504”, będącej odniesieniem do numeru jego apartamentu. Miały one pełnić rolę biletu wstępu na organizowane w nim wydarzenia. Wyemitowano 226 sztuk NFT, a ich cena zaczynała się od 0,5 ETH (w tamtym czasie ok. 3700 PLN). Według informacji podanych przez Zaorskiego na platformie X, po sprzedaży apartamentu, tokeny 504 zostaną wykupione od posiadaczy.

Uwadze internautów nie umknął fakt, że w apartamencie nr 504 przy ul. Złotej, prawdopodobnie został nagrany ostatni komentarz Krzysztofa Stanowskiego, w którym dziennikarz przedstawiał założenia swojego Kanału Zero - nowego projektu, który realizuje po odejściu z Kanału Sportowego.

Źródło:
Michał Misiura
Michał Misiura
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki w Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Inwestowaniem zainteresował się podczas studiów. Zaczynał pisząc o rynku forex i kryptowalutach, żeby z czasem przenieść się na giełdę. W Bankier.pl śledzi produkty dla inwestorów i opisuje wydarzenia na rynkach kapitałowych.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (61)

dodaj komentarz
secundus
artykuł reklamowy na bankierze, pewnie zainteresowania nie ma

S.
tomaszektoma
czyli ten kto przeplaci 100% w rok bedzie frajerem roku 2024?


prawdziwe duze pieniadze lubia cisze... a nie takie promocje
bangladesznadwisla
Koleś regularnie ma wtopy. Musi już mieszkanie sprzedać żeby przeżyć
monuz
Już chyba bym dołożył do padających biznesów Palikota niż kupił tokeny 504 :)
monuz
W Chinach sprzedają się tysiące takich apartamentów, w Polsce jest jeden i to niesprzedawalny, normalnie 3 świat.
artqr
Ja bym się bał robić z nim interesy. Traeder21 już go wyjaśnił.
kaka2002
Ciekawe czy za używkę do remontu dostanie chociaż tyle co zapłacił czyli te 22mln.
slawekqs
On czuje pismo nosem wie co się święci na real estate made in Poland trzeba do Żyda szybko jeszcze jeleni nie brakuje co to odkupi za 50 melonów wcale się nie zdziwię w końcu hossa i takie dobre prognozy a w realu jak by inaczej a on w sumie w chamski sposób próbuje zarobić tak jak na tych krypto coś z niczego tylko tu stal i beton On czuje pismo nosem wie co się święci na real estate made in Poland trzeba do Żyda szybko jeszcze jeleni nie brakuje co to odkupi za 50 melonów wcale się nie zdziwię w końcu hossa i takie dobre prognozy a w realu jak by inaczej a on w sumie w chamski sposób próbuje zarobić tak jak na tych krypto coś z niczego tylko tu stal i beton a nie komputerek i zużycie prądu.
marianpazdzioch
Jakbym miał 20 baniek do wywalenia na nieruchomość to siedziałbym w Hiszpanii. Polska jest głupia, szara i ponura, a za rogiem na dodatek wojna. kwesia 10 lat i może być piekło jak na Ukrainie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki