REKLAMA

Zamiast dróg będzie system zarządzania ruchem

2011-09-12 06:35
publikacja
2011-09-12 06:35

12.09. Warszawa (PAP/Media) - Na nowe drogi pieniędzy brakuje, ale znajdą się na inteligentny system zarządzania ruchem. Kierowcom będzie jeździło się łatwiej i bezpieczniej - obiecuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - informuje "Puls Biznesu".

GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na studium wykonalności dla budowy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem (KSZR). "Studium to pierwszy etap budowy systemu. Kolejny to przeprowadzenie jeszcze w tym roku konkursu na opracowanie specyfikacji technicznych. Na 2012 rok planowane jest natomiast przeprowadzenie przetargu na zaprojektowanie i budowę KSZR" - zapowiada rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Nowy system ma być gotowy do 2014 roku. Wykonawca może zainkasować 500 mln zł za zaprojektowanie i wykonanie czterech centrów zarządzania ruchem na autostradach, ekspresówkach i części dróg krajowych. Dzięki nim kierowcom będzie łatwiej uniknąć korków, karamboli czy ominąć remontowane odcinki tras, a w konsekwencji - bezpieczniej dotrzeć do celu.

KSZR musi być zsynchronizowany m.in. z monitoringiem wizyjnym nawierzchni drogowej i systemami informowania kierowców o warunkach na drogach oraz o liczbie wolnych miejsc parkingowych w miejscach obsługi podróżnych. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bisz
Tak, najlepiej, żeby wszystko było w ogóle z tektury.
~ano
to dlatego tusk mówił, że PiS zaaresztuje inwestycje.
~spoko
Skończy się na projekcie, tak jak inne pomysły niby nowoczesne. Najpierw drogi i autostrady, i nie nowoczesne tylko solidne. Tej "medialnej nowoczesności" mamy już dosyć.
Jak słucham pana Premiera to widzę jak szuka zaczarowanego słowa-klucza. Takiego słowa co może zastąpić pracę rzetelnych fachowców w rządzie. Ten projekt
Skończy się na projekcie, tak jak inne pomysły niby nowoczesne. Najpierw drogi i autostrady, i nie nowoczesne tylko solidne. Tej "medialnej nowoczesności" mamy już dosyć.
Jak słucham pana Premiera to widzę jak szuka zaczarowanego słowa-klucza. Takiego słowa co może zastąpić pracę rzetelnych fachowców w rządzie. Ten projekt jest potrzebny tylko przed wyborami.
~cv
Tylko sam projekt już kosztuje.
Nie trzeba go realizować, a za wykonanie już trzeba płacić.
To idealny sposób na wyprowadzanie publicznych pieniędzy. Cały stos nikomu nie potrzebnych ekspertyz, analiz, planów i projektów. Potem jest podkładka, rząd pracuje, planuje i analizuje.
~cv
Zielonej fali w mieście nie ma a oni budują system zarządzania ruchem na autostradach.
Jedno miejsce w Polsce gdzie się te autostrady krzyżują. Znowu ktoś musi dostać w łapę na około.

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki