REKLAMA

Załamanie PKB, rekord w bankach i wrześniowa zmienność [Wykresy tygodnia]

2020-09-05 06:00
publikacja
2020-09-05 06:00
fot. G-Stock Studio / Shutterstock

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

1. Wrześniowy powrót zmienności

2. Kolejny rekord w bankach

Bankowość mobilna w Polsce bije rekordy popularności. Coraz więcej klientów woli obsługiwać swoje finanse za pomocą smartfona niż komputera, co potwierdzają zebrane przez Bankier.pl dane. Z bankowości mobilnej korzysta już 15 mln osób, z czego blisko połowa wcale nie loguje się do banku z poziomu PC.

3. Spadek inflacji

Inflacja w sierpniu wyniosła 2,9 proc. w ujęciu rocznym – podał Główny Urząd Statystyczny. To drugi w tym roku wynik z dwójką z przodu. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2020 r. w porównaniu z sierpniem 2019 r. wzrosły o 2,9 proc. - wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek cen o 0,1 proc.

4. Upadłość konsumencka nabiera rozpędu

Po wznowieniu działalności sądów i nowelizacji ustawy upadłość konsumencka weszła na nowy poziom. Trzeci miesiąc z rzędu liczba bankrutów przekracza 1 tys. miesięcznie. Kilka lat temu takie wyniki notowano kwartalnie.

/ Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

5. PKB Polski spadł najmocniej w najnowszej historii

W drugim kwartale polski PKB spadł najmocniej w najnowszej historii – potwierdził GUS. To efekt załamania konsumpcji prywatnej i inwestycji.

6. Rynek hipotek się załamał

W II kwartale podpisano o 24 proc. mniej umów kredytów hipotecznych niż rok wcześniej. Wiadomo już, że ten rok będzie gorszy dla banków niż 2019.

/ AMRON-SARFiN

7. Niskie płace, wysokie wymagania – tak się pracuje w bankach

Ponad dwie trzecie bankowców uczestniczących w badaniu Bankier.pl rozważało w ostatnim roku zmianę miejsca pracy. Najczęściej wskazywanym powodem niezadowolenia był poziom wynagrodzenia, a następnie nadmierny poziom oczekiwań pracodawcy oraz odczuwany stres.

/ Bankier.pl

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki