AliExpress - zakupy z Chin

Kupowanie online od kilku lat staje się coraz bardziej popularne. Zakupy przez internet wybiera 57% Polaków, wynika z raportu EY „Konsument w dobie omni-channel” przeprowadzonego w marcu 2019 roku. Na popularności zyskują serwisy zakupowe, jednym z bardziej znanych stał się chiński portal AliExpress.com. Czy warto kupować od azjatyckiego sprzedawcy? Sprawdzamy najważniejsze kwestie związane z zakupami z Azji.

Polacy coraz częściej wybierają zakupy online
Polacy coraz częściej wybierają zakupy online (thetaXstock)


AliExpress.com jest jedną z największych na świecie platform sprzedaży online B2C (Business To Customer). Sklep online należy do grupy handlowej Alibaba, zarządzającej kilkunastoma pomniejszymi serwisami, m.in. chińskim Yahoo. Na AliExpress można kupić niemal wszystko, od ubrań, przez elektronikę, wyposażenie domu i kosmetyki, aż po akcesoria sportowe. Siłą napędową serwisu są wyjątkowo atrakcyjne ceny produktów, które są efektem dwóch czynników. Po pierwsze, oferowane towary są w 100 procentach wyprodukowane w Chinach, stąd ceny nie są powiększone o koszty, które ponoszą firmy importujące. Po drugie, oferenci nie posiadają fizycznego sklepu i sprzedają wyłącznie za pośrednictwem internetu, stąd ceny nie uwzględniają kosztu wynajmu lokalu.

VAT i cło z Chin? 

Jeżeli łączna wartość towarów w paczce nie przekracza 150 euro to nie trzeba płacić cła. Pozostaje jeszcze VAT, dla którego kwotą graniczną jest zaledwie 22 euro. Na ratunek przychodzą tu przepisy unijne i krajowe, które zwalniają z obowiązku płacenia VAT-u aż do kwoty 45 euro, o ile przesyłka jest prezentem wysłanym od osoby prywatnej na potrzeby osobiste, a nie handlowe. Łatwo się więc domyślić, że wszystkie paczki, jakie otrzymamy, robiąc zakupy, oznaczone będą jako prezenty o zadeklarowanej wartości nie większej niż 45 euro. 

(cumseface.eu)

W przypadku kiedy kupujemy towar przekraczający wyżej wymienione stawki, istnieje ryzyko, że nadgorliwy celnik jednak zajrzy do środka i wówczas możemy spodziewać się wezwania do korekty wartości oraz oczywiście uiszczenia opłat. Stosowanym sposobem na uśpienie czujności służby celnej jest oznaczenie paczki przez nadawcę znakiem CE, który często mylnie jest odczytywany jako Conformité Européenne, czyli „zgodny z dyrektywami UE”, podczas gdy w rzeczywistości oznacza… China Export. To, że oba znaki są bliźniaczo podobne, nie jest oczywiście przypadkiem.

Wybierz produkt, ale ostrożnie 

Jak każdy serwis umożliwiający handel internetowy, AliExpress wymaga rejestracji przed rozpoczęciem zakupów. Nie jest ona oczywiście konieczna do samego przeglądania ofert. Strona główna serwisu AliExpress przywita nas trzynastoma głównymi kategoriami, które dzielą się na kilkadziesiąt szczegółowych podkategorii. 

 W celu szybkiego zamówienia towaru użytkownik może zalogować się za pośrednictwem Facebooka, Google, Twitera, Instagrama, VK.com, OK.ru oraz Pinteresta. Po założeniu konta w serwisie użytkownik otrzymuje na powitanie prezent w postaci kuponu na 2 USD, czyli 7,80 zł na pierwsze zamówienie.

Dodatkowo serwis oferuje dość dokładne filtrowanie wyszukiwania, pozwalające na precyzyjne określenie cech poszukiwanego przez nas produktu. Ubrania albo sprzęt elektroniczny dostępne na AliExpress, albo są podrobione, albo sprzedawane bez niezbędnych zezwoleń. Jak więc ustrzec się przed kupnem podróbek o marnej jakości?

Sygnałem ostrzegawczym powinna być cena. Łatwo dać się oczarować atrakcyjnym ofertom, które w ogromnych ilościach znajdziemy na AliExpress, ale nie można mieć złudzeń, że oryginalny zegarek Emporio Armani da się kupić za 12 dolarów, podczas gdy na naszym rynku kupno tego samego modelu to wydatek rzędu 1000 złotych. 

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupów przez AliExpress? Z całą pewnością na rozmiary ubrań. Chińczycy mają trochę inne od nas spojrzenie na to, czym jest rozmiar L, a czym XXL, w konsekwencji czego ubrania mogą okazać się za małe. Rozumieją to sami sprzedawcy, najczęściej więc podają dokładne wymiary. Warto z tego skorzystać.

Podobnie jak inne platformy zakupowe, AliExpress również posiada system wzajemnego oceniania się i komentowania transakcji. Zanim więc zdecydujemy się na kupno wyjątkowo atrakcyjnego artykułu, warto zapoznać się zarówno z historią sprzedawcy i opiniami jego poprzednich klientów, jak i ocenami dotyczącymi samego produktu. W ten sposób ustrzeżemy się przed nieuczciwym oferentem albo towarem złej jakości.

Darmowa wysyłka

Kiedy już zdecydujemy się na dany produkt, pozostanie tylko kwestia wyboru sposobu wysyłki, a następnie uregulowania płatności. Większość towarów można zamówić z darmową przesyłką. W przypadku płatnej dostawy cena waha się od kilku do kilkuset złotych, w zależności od przewoźnika. Na AliExpress można wybrać firmę, która dostarczy zamówienie:

  • chińska poczta,
  • EMS,
  • Fedex,
  • TNT,
  • DHL,
  • inne firmy kurierskie.

Niektóre produkty dostarczane są bezpłatnie w ramach usług świadczonych przez kilku przewoźników. Zamawiający może zdecydować, kto dostarczy towar. Obok nazwy przewoźnika podana jest przybliżona data realizacji oraz cena przesyłki. Najdroższa ofertę posiada DHL, jednocześnie jest to najszybsza dostawa.

Sprzedawca dostarczy nam zakupiony produkt za pośrednictwem wybranego pośrednika i według podanego przedziału czasowego, zajmie to od 15 do 34 dni. W praktyce paczki przychodzą z reguły po trzech tygodniach, rzadziej po miesiącu. Jeśli jednak po upływie miesiąca w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy towaru, powinien być to sygnał ostrzegawczy. O tym, co w takiej sytuacji najlepiej zrobić,w dalszej części artykułu.

Na stronie serwisu i można wybrać język oraz walutę, w jakiej mają wyświetlać się ceny
Na stronie serwisu i można wybrać język oraz walutę, w jakiej mają wyświetlać się ceny (AliExpress.com)

Płatność za zakupy i wymiana walut

Na stronie serwisu użytkownik w prawy górnym rogu może wybrać język, w jakim będzie wyświetlać się strona oraz walutę, w jakiej będą ukazywać się ceny. Już od kilku lat płatności za zakupy na AliExpress można dokonywać w złotówkach. Za zamówienie zapłacić można m.in. kartą, przelewem, przez PayU, czy za pośrednictwem PayPal. 

Pozostając przy porównaniach z najpopularniejszymi w Polsce serwisami zakupowymi, trzeba przyznać, że AliExpress jest mniej przyjazne sprzedawcom i bardziej dba o kupujących niż one. Oferent po sprzedaniu swojego produktu nie otrzymuje pieniędzy od razu i nie zobaczy ich na swoim koncie do momentu, kiedy otrzymamy przesyłkę i potwierdzimy, że jesteśmy z niej zadowoleni. Na wyrażenie swojego zadowolenia lub niezadowolenia i ewentualnej reklamacji mamy 2 miesiące od momentu zakupu. Po upłynięciu tego czasu kwota zapłaty zostanie przelana na konto sprzedawcy.

Jeśli jednak przesyłka nie spełniła naszych oczekiwań, możemy zgłosić sprawę do administracji AliExpress poprzez otwarcie sporu. Możemy też spróbować sprawę załatwić polubownie, ale jeśli przegapimy okres 60 dni, to ochrona, jaką nad nami roztacza serwis, przepadnie.

W przypadku gdy nie otrzymamy przesyłki po 35 dniach – również warto to zgłosić. Sprzedawcy często w takich sytuacjach kontaktują się z nami, prosząc o zamknięcie sporu i zapewniając, że przesyłka dotrze w najbliższym czasie. Nie dajmy się zwieść – jeśli zamkniemy spór, nie będziemy mieć możliwości otwarcia go ponownie, a wówczas tracimy możliwość otrzymania pomocy ze strony serwisu. Warto dodać, że w przypadku gdy otworzymy spór, a druga strona się do niego nie ustosunkuje, to po upływie 60 dni od zawarcia transakcji otrzymamy zwrot pieniędzy, nawet jeśli przesyłka do nas dojdzie.

Dominika Florek, Filip Ficner

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ania200005

Zapraszam do zakupów na Aliexpress   bit. ly/2OJFPXr    kupująć z mojego linka otrzymuje się przy rejestracji kupon na 2 dolary.

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 7 ~artur

Wszystkim zaczynającym przygodę z ali i zakupami z chin polecam forum telchina.pl kopalnia wiedzy o zakupach z Chin. Do tego dziennie kupony zniżkowe i promocje.
Można też pogadać z przedstawicielami chińskich sklepow na Polskę.

! Odpowiedz
8 6 ~gościu

ostatnio sporo kupuję na aliexpress i podobno mają postawić paczkomaty aliexpres w Warszawie także będzie jeszcze wygodniej

! Odpowiedz
12 6 ~Zenek

Ten artykuł to jeden wielki stek wypocin myślowych, podejrzewam że gdyby autor artykułu przyłożył się to zapewne zrobiłby artykuł na 10 lub 20 stron z którego i tak nic się nie dowiemy konkretnego.

! Odpowiedz
9 25 ~HCHM

UWAGA !!! CHAMSTWO !!! Od dłuższego czasu korzystam z portalu Aliexpress. W sumie złożyłem tam już ponad 300 zamówień, uzyskując najwyższy status klienta A4. Sądziłem, że obliguje on portal do poważnego traktowania klientów. Po każdym zakupie byłem proszony o pozostawienie swojego komentarza. Niestety, kilkunaście procent zamówień nie zostało zrealizowanych na "europejskim" poziomie. Produkty przychodziły uszkodzone (i nie były to typowe szkody dla transportu), wybrakowane, kolory i towary (!) były mylone, materiały okazywały się faktycznie inne niż w zamówieniu, niektóre wyroby śmierdziały dziwnymi substancjami chemicznymi, a część przesyłek - mimo natychmiastowego opłacenia - do mnie nie dochodziła (szczególnie tzw. "super okazje cenowe", wystawiane chyba wyłącznie jako przynęta) itp. Chińscy oferenci najwidoczniej nie stosują żadnej kontroli jakości przed wysyłką. W takich przypadkach moje komentarze nie były oczywiście pozytywne i ostrzegałem w nich potencjalnych klientów przed zakupami w danym sklepie, podając konkretny powód. W odpowiedzi od niedawna portal ALIEXPRESS ZABLOKOWAŁ U MNIE MOŻLIWOŚĆ PISANIA KOMENTARZY ORAZ MOŻLIWOŚĆ ZGŁASZANIA SPORU ZE SPRZEDAWCĄ, co w praktyce jest jedyną szansą na odzyskanie przelanych na darmo pieniędzy. Koniec z moimi zamówieniami - a wszystkich innych ostrzegam i serdecznie odradzam im ten portal.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 16 rekim

dla mnie to porazka,chcialem kupic klawiature,oczywiscie wplata od razu,i najpierw system przetwarza zakup trwa to jakies 6 dni,po ty czasie dostalem wiadomosc ze towar zostanie wyslany,na drugi dzien dostalem wiadomosc ze niestety klawiatura jest ale uzywana i czy chce ja kupic za ta cene.podziekowalem ale kasy to do teraz nie ma.nie polecam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
21 15 ~WŚCIEKŁY

Aliexpress oszukuje!!! Nie wierzcie w gwarancję zwrotu pieniędzy!!! Otrzymałem niesprawne słuchawki i pomimo otworzenia sporu, dołączyłem zdjęcia, na życzenie sprzedawcy dołączyłem film, a kasy i tak nie odzyskałem.
D Z I A D O S T W O

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 12 ~ktos_cos

cenzura panie moderatorze ??? tak

wolność internetu kolego / koleżanko / to nie jest spam

Chyba jakiś handlarzyk pisał ten komentarz. Co stratny jesteś na Alebadziewiu nie idzie nic sprzedać ?80% Towarów obecnie na Allegro to chińskie produkty z dużą przebitką cenową do tego problemy z reklamacją i wysyłka na swój koszt.
U chińczyka można zakupić tanio i dobry produkt trzeba wiedzieć co jak i gdzie i dobrze poszukać. Większość przesyłek jest darmowych. Serwisy wspierają kupujących poprzez programy ochrony ., Chińczyk nie dostanie pieniędzy na konto do półki nie potwierdzimy ze przesyłka dotarła cała i zdrowa a przedmiot jest w pełni sprawny. W innym wypadku można założyć spór i bezproblemowo dostać rekompensatę lub zwrot całkowity a nieraz wysyłają cały przedmiot jeszcze raz (np w sytuacji zaginięcia paczki)
W Polsce ... zapomnij o czymś takim na allegro ...
Pozdrawiam bo chcąc nie chcąc wspierać Polski rynek ; ekonomicznie w Chinach naprawdę można kupić dobre towary dużo taniej no i jeszcze przyjdą same pod dom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 ~ktos_cos

Chyba jakiś handlarzyk pisał ten komentarz. Co stratny jesteś na Alebadziewiu nie idzie nic sprzedać ?80% Towarów obecnie na Allegro to chińskie produkty z dużą przebitką cenową do tego problemy z reklamacją i wysyłka na swój koszt.
U chińczyka można zakupić tanio i dobry produkt trzeba wiedzieć co jak i gdzie i dobrze poszukać. Większość przesyłek jest darmowych. Serwisy wspierają kupujących poprzez programy ochrony ., Chińczyk nie dostanie pieniędzy na konto do półki nie potwierdzimy ze przesyłka dotarła cała i zdrowa a przedmiot jest w pełni sprawny. W innym wypadku można założyć spór i bezproblemowo dostać rekompensatę lub zwrot całkowity a nieraz wysyłają cały przedmiot jeszcze raz (np w sytuacji zaginięcia paczki)
W Polsce ... zapomnij o czymś takim na allegro ...
Pozdrawiam bo chcąc nie chcąc wspierać Polski rynek ; ekonomicznie w Chinach naprawdę można kupić dobre towary dużo taniej no i jeszcze przyjdą same pod dom.


Witam dokładnie zakupy na Aliexpres to sama przyjemność dobra ochrona kupujących , dobre ceny i darmowe przesyłki.

Co ciekawego mogę dodać jeśli się trochę poszuka są strony gdzie można zarobić $$ i mieć częściowy zwrot za zakupy 1-12%.

Tzn kupujesz coś np za 100$ dostajesz zwrot 6% (zależy od sklepu dla Aliexpres jest 6%) tzw Cash Back

Jesteś 6 dolarów do przodu , w ciągu roku nazbiera się niezła sumka przelana np na PayPal i możemy z nią zrobić co chcemy.

Najlepszym wg mnie serwisem jest: Giving Asistan - pewnak przelewa zdobyte pieniądze na nasze konto PayPal -- czas oczekiwania max do 60dni - status zakupionej paczki na portalu zanim dojdzie i potwierdzimy że wszystko jest ok z naszym zakupem.

Zakładasz konto z mojego polecenia link: https://givingassistant.org/?rid=V9V1POPp9T

Dostajesz na start 5$ -- piec dolarów -- (Ja również dostaje 5$ -jest to uczciwe system wynagradza oby dwie strony , za to że z mojego polecenia się zarejestrujesz)
Darmową kase możesz wypłacić jak uzbiera ci się 5,01$ - czyli coś sobie tam kupisz najtańszego żeby dostać zwrot i już cieszysz się darmowymi 20zł.
Oczywiście jak zbierasz kasę poza tymi darmowymi to wypłacasz ile chcesz nie ma limitu na 5 dolarów.

Ważne żeby mieć te 5$ musisz założyć konto obowiązkowo z polecenia (powyższy link) Jesli założysz konto bezpośrednio (tez można) na GivingAsistant - nie będzie bonusu 5$

Więcej możecie przeczytać na forum chińskich telefonów tam jest opisane jak robić zakupy , jak śledzić przesyłki , jak mieć cash backi itp.

Link jest 100% pewny żadna ściema z wirusami oraz trojanami.

Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Maxx

Czyli jak kupie 3 produkty za 2,5 $ i jest free shipping przez china air to nie zaplace wiecej za przesyłkę do polski ?

! Odpowiedz
1 5 ~gtrty

https://www.facebook.com/groups/105658419837178/ poleacam ta grupe

! Odpowiedz
9 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 ~AliMarkowo

Markowe produkty na AliExpress:

http://alimarkowo.pl/

Znajdziesz tutaj także poradniki jak kupować na AliExpress

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 ~KiM

Pomóżcie polakowi w najnowszym evencie na aliexpress, głosujcie na naszego reprezentanta!

http://sale.aliexpress.com/__pc/aliexpress_blogger_challenge.htm?inviteParam=FK0j3PeAUef4myyVsSThGweiFTOM07dsAnFBOXoapwU%3D

! Odpowiedz
2 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 5 ~AnkaP

Ja kupuję od roku na http://allinside.pl. Nigdy nie miałam problemów. Zawsze wszystko sprawnie i na czas. Kupuję od nich elektronikę i mogę w pełni polecić. Zawsze trafia do mnie sprawny, sprawdzony sprzęt.

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 5 ~Marys

Dziś ruszyła promocja Ali i zwracają 20% pieniędzy przez Planet Plus:

https://www.planetplus.pl/alitydzien

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 2 ~bbuuu

sam sie usuń:)

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~ALILOVE-PL

Porady i informacje związane z Aliexpress, recenzje wraz z realnymi zdjęciami. To wszystko na http://alilove.pl

Również facebook: http://fb.com/aliexpressowelove

! Odpowiedz
3 1 ~admin

Obuwie z Aliexpress grupa facebook.

https://www.facebook.com/groups/1541040476161050/

! Odpowiedz
7 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~piku

Mam trochę negatywnych doznań z Aliexpress zwłaszcza z ciuchami handlarze wstawiają zdjęcia innych produktów, a później wysyłają szmatę do podłogi. Może warto poszukać innego portalu. Sprawa jest dosyć skomplikowana bo w sieci wszyscy chwalą, a rzeczywistość co innego. Uważam ze najlepiej kupować drobną elektronikę i jakieś nietypowe rzeczy. Dolar dosyć mocno stoi i niekiedy te sam produkty na allegro mogą być tańsze niż w Chinach...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Aliholik

Kupowanie na Aliexpress jest niezwykle proste, bardzo przydatny artykuł. Ja sam bardzo chętnie kupuję na tej stronie, stworzyłem nawet bloga na ten temat. Jeśli ktoś chciałbym poprzeglądać recenzje przedmiotów, które kupiłem to zapraszam na aliholik.pl

! Odpowiedz
6 30 ~qwerty

ALLEGRO to złodzieje dbają tylko o prowizję,a to że kila tys osób towaru nie otrzymało.Nic to
Ochrona kupujących to FIKCJA.

! Odpowiedz
7 6 ~asdfgh

tu się nie zgodzę POK działa. nadziałem się w zeszłym roku na "atrakcyjną ofertę" laptopów. oczywiście oszust - zapłaciłem, brak towaru, brak kontaktu ze sprzedającym. Allegro zwróciło mi pieniądze, nawet koszty dostawy. w moim przypadku serwis zachował się profesjonalnie, i nie mogę nic złego w tym temacie powiedzieć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 ~Kupujący

NIe prawda. Sam skorzystałem z Programu Ochrony Kupujących na Allegro. Licytowałem towar wart jakieś 1100zł, wygrałem aukcje, przelałem pieniądze a sprzedawca okazał się oszustem, zdjęcia były skradzione z innych źródeł itd.. Wystarczyło zgłosić do Allegro że nie otrzymałem towaru i nie ma kontaktu ze sprzedającym, oraz zgłosić oszustwo na Policji. Tak też zrobiłem. Oczywiście oszukanych było znacznie więcej osób. Allegro zwróciło mi całą kwotę jaką otrzymał odemnie złodziej. Cała sprawa trwała jakieś 3-4 tygodnie, od momentu wygrania licytacji do otrzymania zwrotu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~piotreks

Popieram. Wszystkie problemy jakie miałem kończyły się z reką w nocniku!!!. BARANY nie bronią kupujących tylko sprzedawców. A dzieki kupującym cały ten burdel istnieje. W tym kraju wszystko jest do góry nogami - to Polska!!! Wszystkie działania tego portalu są przeciwko kupującym. Na szczęście masa firm i sprzedawców jest wiarygodna i uczciwa. To cała infrastruktura ,która musiała powstać aby taki handel istniał. Jednak gdy się coś dzieje nie tak sami sobie musimy radzić!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 ~admin

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
17 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
26 19 ~CBA

Czerpanie korzyści ze sprzedaży towarów z fałszywym znakiem towarowym to przestępstwo.
Przygotuj kasę na prawnika.

! Odpowiedz
29 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
22 3 ~Adrian

Jeśli kupujesz na AliExpress - może to Cię zainteresuje - 2% rabatu.
http://punkty-wee.pl/punkt/16-aliexpress

! Odpowiedz
6 39 ~Marian

Szerokim łukiem radzę omijać Autokomis Zbigniew Mikołajczyk Końskie ul. Leśna 101 tel. 504050156. Sprawdzony przeze mnie w ASO VW Transporter, który chciałem kupić u tego oszusta miał cofnięty przebieg o 200kkm. Właściciel tego krętaczego przybytku, to totalny burak i gbur, który próbuje wcisnąć samochód bez możliwości sprawdzenia na kanale nawet u najbliższego mechanika. Samochody, które ma wystawione do sprzedaży są od spodu malowane zużytym olejem silnikowym w celu ukrycia przerdzewiałych podwozi!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 9 ~Marta

szukałam informacji o chińskich serwisach aukcyjnych a trafiłam tu na Twój komentarz ;D świat jest coraz mniejszy ale Internet tak samo ;D tak się składa, że kupiliśmy od tego sprzedawcy VW Transporter 1,5 roku temu ;) fakt że auto było "sprawdzone" na stacji u kolegi sprzedającego ale to była tylko formalność żeby przegląd podbić... czy burak i gbur.... nie powiedziałabym .... normalny handlarz co chce sprzedać auto.... mąż się hobbystycznie zajmuje mechaniką więc obejrzał furę i kupił :) koniec końców auto jeździ jak żyleta i problemów zero.... wiadomo że czasem trzeba dołożyć parę groszy ale to już normalna eksploatacja :)
napisałam to tylko dlatego że przez przypadek mamy "wspólnego znajomego" haha :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~maciek

Wszyscy cofają, nawet oficjalni dealerzy przyjmujący samochody używane. Wyszukaj sobie "Spowiedź nieuczciwego sprzedawcy" (to AMA na Wykopie). Doszło już do tego, że niektórzy,chcąc sprzedać auto, przesuwają licznik do przodu, by przebieg nie wydał się podejrzanie niski (a więc cofnięty).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~fds

Potwierdzam

! Odpowiedz
6 1 ~Sławek

Gdy kupuje na AliExpress ,a towar jest do oclenia to dokąd go wysyłają.Na mój adres domowy,czy na urząd celny.

Bardzo proszę o odpowiedz.

! Odpowiedz
2 13 ~gregorij456

na twój adres, a UC się upomni sam o kasę(za pośrednictwem przewoźnika)
Weź lepiej poczytaj sobie poradnika na forum telchina, to kopalnia wiedzy o zakupach z Chin, są tam tez kupony zniżkowe od sklepów z chin

! Odpowiedz
1 2 ~donat

Witam
Jeżeli towar jest do oclenia, pozostaje na miejscu, (każda paczka przychodząca z |Chin przechodzi przez UC) ty dostajesz wiadomość o ocleniu paczki i zapłacie cła

! Odpowiedz
16 9 ~Jeweler

Grupa FB Zegarki oraz Biżuteria z Aliexpress Nasze Zdjęcia

https://www.facebook.com/groups/aliex/

Zapraszamy.

! Odpowiedz
2 6 ~Oli

witam.jaki pocztą należy używać ?jak płacisz rzeczy?chcę zamówić ,nie wiem od czego zacząć

! Odpowiedz
2 2 ~Kamil

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 2 ~Misiek

Aliexpress to nie jedyna opcja to jak allegro, jeden taki drugi taki sprzedawca, czasami lepije wybierać sklepy. Lista pewnych miejsc jest na stronie:
http://darmowyinternet.net/sklepy/
Polecam ppatrzeć gdzie warto kupować. Czasami ta wiedza pomaga uniknac dodatkowych opłat oraz rozczarowania np. zakupami własnie na aliexpress.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 3 ~allinside

Zapraszamy to Nas na zakupy na aliexpress. Allinside.pl - 20 mln prduktów, polskie wsparcie.

! Odpowiedz
1 13 ~Kamil

Strona tłumaczona przez google translate i napchana reflinkami :-)
Nie proponuje nikomu zakupów przez tą stronę, lepiej wejść na aliexpress.com i samemu zrobić sobie tłumaczenie, lub skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych, co wytłumaczą jak to działa na jednej z wielu grup np. na facebooku. Ja polecam i zapraszam do grupy Aliexpress Polska na facebooku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 3 ~il

zapraszam na forum o aliexpress https://www.facebook.com/groups/105619236450313/

! Odpowiedz
1 19 ~kier

chyba ci się strony pomyliły, forum o aliexpress masz tu: http://telchina.pl/ i zniżki od chińskich sklepów znajdziesz na telchina

! Odpowiedz
3 14 ~klonak

Przecież na aliexpres można płacić złotówkami przez przelewy24.

! Odpowiedz
2 1 ~Bro

nigdzie nie moge znalesc ile to kosztuje. cos ktos?

! Odpowiedz
2 1 ~KonradSpiewak

Witam.
Tak, przedsiębiorcy przeprowadzają się za granicę Polski w celu kontynuowania swoich działalności.
Takim przykładem może być np.sprzedaż telefonów komórkowych sprowadzanych z Chin, a sprzedawanych w Polsce za pośrednictwem angielskich tzw.działalności gospodarczych.
Prawnie i legalnie można zarabiać na pośrednictwie handlem każdego rozaju sprzętami, odzieżą i innymi towarami z Chin.
Naturalnie wszystko odbywa się legalnie, gdyż mamy zarejestrowaną działalność gospodarczą w Anglii,a jednocześnie nasi współpracownicy są zameldowani w Polsce,więc automatycznie możemy swój towar wystawiać na wszystkich aukcjach w Polsce.
Zainteresowanie towarami jest ogromne,a w razie niezadowolenia z zakupów przesyłkę zawsze można zwrócić na Nasz adres do Anglii.
Naturanie przy takich zakupach należy wziąć pod uwagę fakt,że czasem należy uiścić opłatę celną za zamawiane towary,a opłatę za cło i przesyłkę ponosi kupujący.
Wszystko sprowadza się do zarabianych pieniędzy,które są następnie odpowiednio opodatkowane w odpowiednich Urzędach Państwowych.
Pozdrawiamy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 0 ~Kubass

Osobiście nie lubię Aliexpress, zamawiałem kilka razy i zażyło się że dostałem co innego niż zamawiałem lub wogóle paczka nie dotarła. Wolę dużo bardziej korzystać z polskich serwisów oferujących te same towary jak Ali. Ostatnio kupowałem Yi camera z 36.pl i dobrą opcją jest to że wysyłają prawdziwe zdjęcia towarów przed wysyłką.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~Ktoś

Niezłe,niezłe hahahahahaha

! Odpowiedz
3 4 ~anonim

a mi się tak nie zdarzyło. Trzeba umieć wybierać sprzedawców. Patrzeć na komentarze i oceny.

! Odpowiedz
21 3 ~Jamayka

A ja też kupuję na www.tzch.pl i jestem zadowolona. Bezpieczniej niż na aliexpress i przede wszystkim jest polska obsługa. Dodatkowo można płacić w złotówkach, co w przeciwieństwie do ali jest ogromnym ułatwieniem :)

! Odpowiedz
10 4 ~admin

Strona z najbardziej poszukiwanymi produktami z aliexpress

http://aliexpress.esy.es/

! Odpowiedz
10 4 ~lukasz

Jest lepsza alternatywa niż aliexpress, niższe ceny, pieniądze można wpłacić na poczcie,bezpośrednio na polskie konto bankowe,w aliexpress trzeba płacić w dolarach,TzCh jest nadzór nad transakcją, płacą chińskim sprzedawcom po tym jak towar dojdzie do magazynu,w aliexpress jest ryzykowne, w TzCh kontakt jest po polsku, TzCh.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 ~Gabi

Na tych grupach to masa spamu i głupich pytań i jeszcze głupszych odpowiedzi. Czasem idzie coś fajnego tam znależć, ale na dłuższą mete to męczące, co dwa dni to samo pytanie zawali ci fejsa. Lepiej to wygląda na forum o aliexpress, przejrzyściej i łatwo znależć opinie o interesującej rzeczy. Ja zawsze przeglądam forum telchina.pl , to największe polskie forum o zakupach z Chin.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 4 ~Jakub

Polecane produkty z aliexpress na facebook-u
https://www.facebook.com/groups/alibest/

Zegarki & biżuteria zakupione z aliexpress
https://www.facebook.com/groups/aliex/


! Odpowiedz
7 2 ~Pawel

warto zainteresować sie grupami na fb w których ludzie pokazują co kupili, gdzie kupili i chętnie pomagają nowym w ogarnięciu tematu, polecam też zajrzeć na stronkę http://www.zakupyzaliexpress.pl/

! Odpowiedz
2 3 ~Zadowolony

Nie rozumiem Waszego podejscia do tej strony? z mojego doświadczenia wiem ze my jako naród jestesmy ograniczeni do zakupów do granic polski ewentualnie do europy ale to i tak w ograniczony sposób -- to błąd! Niezależnie czy to rynek azjatycki, europejski, czy polski, nie wazne czy to portal internetowy czy nasz sklep na rogu. Mozemy zostac oszukani wszedzie nie zaleznie od wieku, inteligecji, miejsca itd. I tak państwo Nas oszukuje na każdym kroku, płacąc za wszystko podatki, vat-y itd i nikt z Was tego nie komentuje i sie na to zgadza a pierdzielicie ze boicie sie zostac oszukani.

Ja od roku jestem zadowolonym kupujacym z tej strony, kupuje i sprzedaje i dobrze na tym wychodze. Nie bójcie sie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Roman

Czy można bezpiecznie płacić tam kartami kredytowymi ??

! Odpowiedz
16 2 ~zibi

akiexpres to przewalka. czytalem np. na hiszpanskojezyczych forach i malo kto wypowiadal sie pozytywnie. ja dziekuje.

! Odpowiedz
21 3 ~Bartek30

Ja wolę kupować na http://tzch.pl/ bo tu mam pewność, że nie zrobi mnie nikt w konia i nie przyśle towaru. Dodatkowo ceny są niższe niż na allegro i płacić można w zł a nie jak na aliexpress w zł.

! Odpowiedz
0 1 ~emii7

Właśnie weszłam sobie na ta stronkę i fajnie ze wszystko takie tanie ale koszt przesyłki powalająco wysoki... możesz powiedzieć czy do każdej zakupionej ceny dołączany jest taki koszt wysyłki czyli ok 50 zl? Dodałam do koszyka sobie etui na tel który kosztuje 6 zł a po kliknięciu w koszyk wyskoczyło mi przesyłka wewnętrzna ok 5 czyli razem 10 zł a cio to jest ta przesyłka z listem lotniczym? Znartwilam się ponieważ cena końcowa wyskoczyła na 55 zł... czy tym nam się nie sugerować tylko tym co mi się pokazało po kliknięciu w koszyk ? Proszę o pomoc... pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 2 ~ge

http://ali.pub/pkown - tu jest link to strony. Ja tam juz kupuje nałogowo :) pozdrawiam

! Odpowiedz
1 2 ~ANIKA

ja sie zarejestrowałam ale nie wiem jak mam kupować BOJĘ SIE PROSZĘ O POMOC

! Odpowiedz
0 0 ~ANIKA odpowiada ~ANIKA

prosze o odpowiedź wrzos331@wp.pl

! Odpowiedz
1 0 ~Jakub odpowiada ~ANIKA

Witam Anika wszelkie informacje możesz uzyskać na grupie fb

Aliexpress - Pytania i Odpowiedzi
https://www.facebook.com/groups/1476758172613191/

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 5 ~Leszek

Chiny to nie Europa. Zamówiłem produkt, którego sprzedający miał podobno 1000 sztuk. Po zapłaceniu sprzedający pisze do mnie, że może mi wysłać innny produkt. Odpowiadam, że chcę to za co zapłaciłem. On odpowiada, że tego nie i mam anulować zamówienie. Anulowałem zamówienie i podałem przyczynę "brak na stanie", sprzedający uaktywnia zamówienie i żąda abym wybrał powód "inna przyczyna" bo nie dostanę zwrotu pieniędzy. Wybieram zatem "inna przyczyna" i ponownie anuluję zamówienie. Wtedy kontakt ze sprzedającym natychmiast się urywa. Ciekawe czy odzyskam te 70 USD... Sprzedający : Canaan Electronics Co.,ltd Store No.207991. Poniżej wymiana wiadomości ze sprzedającym:

Leszek Wysocki
2015-04-18 05:44:23
I hope you could approve cancelation without waiting two days? Especially that I choose the reason as you wish?
Leszek Wysocki
2015-04-18 05:35:30
OK I will do it. But I think it is true what I choose as a reason...
kevin liu
2015-04-18 05:31:55
Could you pls select cancel reason: "other reasons"
then we will agree to refund your money,
thanks.
kevin liu
2015-04-18 05:31:41
Could you pls select cancel reason: "other reasons"
then we will agree to refund your money,
thanks.
kevin liu
2015-04-18 00:17:27
ok.
pls cancel your order, and select cancel reason: "other reasons"
then we will agree to refund your money,
thanks.
Leszek Wysocki
2015-04-17 21:24:19
I don't want other model.
Please send me CP6002 DVR as ordered.
If you don't have CP6002 please don't send any one.
Regards
kevin liu
2015-04-17 19:17:55
CP6005 DVR camera is new, is better , is HD.
and less price.
kevin liu
2015-04-17 19:17:14
Hello,
our CP6001 and CP6002 DVR camera have been production now.
now only send the new CP6005 DVR camera to our customer,
we send CP6005 DVR camera to you, is ok ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Jarek

Dość ogólnikowy ten materiał. Ali to dużo bardziej rozbudowany temat.

! Odpowiedz
0 46 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~Honia

Witam.
Mam pytanko,a właściwie prośbę.
Zalogowała się na Aliexpress,ale nie mogę zrobić zakupów.
Potrzebne są dane karty,które wpisuje,ale nic z tego.
Czy możesz mi w tym pomóc?
Proszę o wiadomość, odpowiedź. Będę wdzięczna.
honoratasarbinowska@gmail.com

! Odpowiedz
1 50 ~nitron odpowiada ~Honia

wszystko o płatności, obrazkowo i łopatologicznie http://aliexpress.telchina.pl/placic-aliexpress/
prościej się nie da.

! Odpowiedz
0 0 ~olo odpowiada ~Honia

musisz sprawdzić Dzienny limit operacji internetowych jeżeli jest na 0 zwiększ

! Odpowiedz
0 2 ~nitro odpowiada (usunięty)

przypomni mi ktos adres tego polskiego forum o aliexpress, bo ktoś skasował.
kojarze telechiny.pl ale nie wchodzi.

! Odpowiedz
0 21 ~ooo odpowiada ~nitro

http://telchina.pl

! Odpowiedz
1 0 ~ANIKA odpowiada ~Honia

PROSZE TEŻ O POMOC BO NIE WIEM JAK KUPOWAC JESTEM ZAREJESTROWANA PROSZE O ODPOWIEDŹ: wrzos331@wp.pl

! Odpowiedz
20 6 ~Jakub

Aliexpress Most Wanted

https://www.facebook.com/Aliexpress.Most.Wanted

! Odpowiedz
17 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 16 ~prawy

link polecający, reflink do podróbek to prawie paserstwo

! Odpowiedz
9 1 ~KarolinaKaczmarczyk

Kupiłam taki sweterek i jestem bardzo zadowolona http://fr.aliexpress.com/item/2015-New-women-swag-cc-sweatshirt-hoodies-black-white-patchwork-Pullovers-harajuku-Letter-printed-Brand-tracksuit/32296551471.html?sk=unqJMFII2:&cpt=1426375945515&recommendVersion=1&aff_platform=aaf

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~carlos

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 0 ~barte81

https://m.facebook.com/profile.php?id=912167868827959

! Odpowiedz
7 0 ~maf

http://s.click.aliexpress.com/klk/2ZJMbqf2B

! Odpowiedz
11 2 ~bartek81

Zapraszam do grupy na Facebooku tylko prawdziwe zdjęcia otrzymanego towaru

Grupa nazywa się

CO DOSTALISMY Z ALIEXPRESS. COM

! Odpowiedz
1 0 ~Bolek

Kupilem chinska elektryczna (na baterie) szczotke do czyszczenia jamy ustnej. Pracowala bez zazutu przez 2 dni!!! i powedrowala na smietnik!

! Odpowiedz
3 0 ~Ania

"Pozostając przy porównaniach z najpopularniejszymi w Polsce serwisami zakupowymi, trzeba przyznać, że AliExpress jest mniej przyjazne sprzedawcom i bardziej dba o kupujących niż one" no i prawidłowo! KLIENT WASZ PAN POLACY! JAK MOŻNA TRAKTOWAĆ CHLEBODAWCÓW TAK JAK SIĘ TO ROBI W TYM KRAJU!

! Odpowiedz
2 1 ~Ania

"Kupowanie przez internet na trwałe zagościło w życiu polskich konsumentów" a wszystkich śledzą i nękają za to?

! Odpowiedz
5 2 ~jeremi

Taaa. Kupiłem kilka razy na aliexpresie. 3 razy były to przedmioty o wartości około 2 -3 $ - żaden nie doszedł. Raz zamówiłem bluzę i sukienkę dla dziewczyny. Cena wydawała się okazyjna, ale gdy ten "towar" doszedł po 30 dniach to okazał się przydatny tylko do wycierania podłogi. Bluza jak i sukienka uszyte z plastiku i do tego porozrywane. Znajomy kupił telefon - są to urządzenia po odnowie, czyli używane z wymienioną obudową.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 ~Sabina

Witam, bardzo prosze o porade... zamierzam zrobic zakupy na aliexpres . chciałabym zakupić pare rzeczy do rękodzieła typu tiul , opaski, spinki, tasiemki itp. podejrzewam, że nie kupie wszystkiego u jednego sprzedawcy. i teraz jak to jest z wysyłkami- czy faktycznie one sa darmowe? jeżeli kupię u np 5 sprzedawców to automatycznie bedzie 5 paczek i czy przy kontroli nie będzie z tego tutułu jakichs kłopotów? a może ktos miałby jeszcze jakies porady na co należy zwrócić uwage (poza informacjami zawartymi w powyższym artykule) ? z góry dziekuję za odpowiedzi :) pozdrawiam Sabina

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 ~thegame

może coś Ci pomoże ten artykuł także www. hackyourlife.pl/41/

Przesyłka jest zazwyczaj darmowa, ale najlepiej jesli zamówisz u jednego dostawcy, najwygodniej, ale jesli zamówisz tego większą ilośc potrzebne będzie normalne zgłoszenie celne

! Odpowiedz
2 28 ~gregorz

telchina.pl i wszystko jasne.

Nie kupujesz podróbek nie masz się czego bać. Najwyżej zapłacisz Vat 23% i ewentuanie cło, które jest często bardzo niskie lub zerowe. Nikt na granicy nie liczy ile do ciebie paczek idzie i juz doszło.

! Odpowiedz
0 1 ~Sabina odpowiada ~thegame

dziekuję :)

! Odpowiedz
0 0 ~Sabina odpowiada ~gregorz

diękuję :)

! Odpowiedz
0 0 ~kynia221

Mógłby ktoś sprawdzić czy ta aukcja jest w porządku? http://m.aliexpress.com/item/32225146490.html

! Odpowiedz
0 0 ~KiMCIO

A po co ci używany i odnawiany telefon ? Ja bym tego nie kupił...

! Odpowiedz
17 1 ~ZakupoAliczka

Zapraszam do zobaczenia realnych zdjęć rzeczy zakupionych na AliExpress:)
https://www.facebook.com/pages/ZakupoALiczki/831175946913593

! Odpowiedz
6 1 ~rozpaczony

witam czy ktos mi powie jak mam zamowic ?? prosze rett13@wp.pl

http://www.aliexpress.com/item/Lure-Precious-Irresistible-Pheromone-Golden-Scent-for-HIM-Sex-Perfume-Erotic-Sex-Toys-Adult-Sex-Products/1927544580.html

! Odpowiedz
5 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 5 ~Jakub

https://www.facebook.com/pages/Bardzo-TANIE-Ubranie/830020890376152?ref=hl

! Odpowiedz
7 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~ali

pamiętaj, że te rzeczy są do 1,60 cm

! Odpowiedz
0 0 ~rozpaczony

kupie http://www.aliexpress.com/item/Lure-Precious-Irresistible-Pheromone-Golden-Scent-for-HIM-Sex-Perfume-Erotic-Sex-Toys-Adult-Sex-Products/1927544580.html

wiecej rett13@wp.pl plis

! Odpowiedz
3 4 ~OLA368

Mam pytanie, jeżeli nie posiadam karty kredytowej to czy również mogę złożyć zamówienie a opłacić je normalnym przelewem walutowym z banku pko po przewalutowaniu złotówek? T

! Odpowiedz
1 25 ~marek

możesz przelewem., koszt to od 30 do 90zł, nie opłaca się, lepiej wyrób sobie bezpłatna kartę do płatności na aliexpree, na forum telchina masz wszystko dobrze opisane

! Odpowiedz
0 5 ~Timon

WitamJak wyglądają zakupy na tej stronie na firmę, czy to się opłaca i czy sprzedający wystawia fakturę vat?

! Odpowiedz
1 0 ~Matt odpowiada ~Timon

wystawi Ci, jednak musisz podać sprzedającemu szablon który wypełni, aby wszystko było dobrze, bo w Chinach nie ma czegos takiego jak podatek VAt.. Tutaj jest wiecej napisane o zakupach na aliexpress http://hackyourlife.pl/41/

! Odpowiedz
3 3 ~martyniana

A jeźeli jestem nie w domu kiedy listonosz przyjdzie, co wtedy?Dziękuje jeszcze raz))))

! Odpowiedz
2 1 ~martyniana

Dzień dobry.Mam takie pytanie, w jakim oddziałe poczty mam odbierać przesyłkę jeźeli mieszkam na ul.Czerniakowskiej 50 czy moźe tam będzie jakiś kurier?Bardzo dziękuje)

! Odpowiedz
0 4 ~Marchelli

"Warto dodać, że w przypadku gdy otworzymy spór, a druga strona się do niego nie ustosunkuje, to po upływie 60 dni od zawarcia transakcji otrzymamy zwrot pieniędzy, nawet jeśli przesyłka do nas dojdzie" po otwarciu sporu sprzedający ma 7dni, a nie 60 na odpowiedź, wtedy dostajemy zwrot, a jest też szansa że paczka przyjdzie, miałem tak nie raz i to na dość duże kwoty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~ella

Kupiłam parę rzeczy i wszystko doszło szybko i jest super jakości. Ważne aby czytac opinie o sprzedawcy produkcie innych kupujących i dobrze przyjrzeć się zdjęciom produktu. Jak nie ma dobrych, dokładnych zdjęć to nie kupuje. Te same produkty w Polsce kosztują znacznie drożej. A same zakupy są bardzo wygodne, dobry interface, a paczkę do domu przynosi listonosz, super. Polecam tą stronę!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 0 ~Wiktor

Ja kupuję przez allinside.pl, to polska strona więc nie boję się o problemy, ze jak mi coś nie przyjdzie to nie bedę miał gdzie się zwrócić. Poza tym zamawiałem tam kilkukrotnie i zawsze było 100% zadowolenia i z obsługi i zakupionej rzeczy. :)

! Odpowiedz
16 0 ~Zadowolony

Również mogę polecić allinside.pl. Zawsze wszystko przychodzi bez problemu, dostaje się numer przesyłki, żeby ją śledzić. Trzeba poczekac oczywiście na przesyłkę, ale sumując wszelkie za i przeciw i tak wychodzi taniej niż na chociażby wspomnianym tu w komentarzach allegro. Szeroki asortyment zapewnia, ze mozna kupić wszystko w jednym miejscu, co jest sporym plusem, bo co i rusz pojawiają się rzeczy w bardzo niskich cenach (wręcz śmiesznych) a produkty są dobre jakościowo. Przecież większość ubrań, elektroniki i tak powstaje w Chinach...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~pa

Pierwsze wrażenia z korzystania są umiarkowanie pozytywne. Jedna rzecz nie przyszła - ale otrzymałem informację z serwisu, że sprzedający nie dopełnił jakichś tam formalności, w związku z tym ja otrzymałem zwrot środków. Dość istotna różnica wobec innych tego rodzaju usług jest taka, że zwrot jest proaktywnym działaniem ze strony portalu, nie musiałem pisać żadnych reklamacji i się szarpać ze sprzedawcą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 72 ~arek

widzę że sprzedawcą z aledrogo puszczają nerwy przez takie strony jak ta, czy telchina.pl gdzie to ludzi się moga dowiedzieć wszystkiego na temat zakupów i płatności w chinach. Można samemu kupować tym miejscu co sprzedawcy z alllegro. i to nic trudnego

! Odpowiedz
1 10 ~pa

Mnie śmieszą komentarze dotyczące chińskiej jakości, w porównaniu do "naszych markowych sklepów". :) Przecież to w większości powstaje w tych samych fabrykach, tylko na Zachodzie się drogie metki doszywa przed sprzedażą. Wszędzie mamy produkty made in China, markowe i niemarkowe, z tym że kupowane na miejscu pasą jeszcze stado pośredników, stąd ten jazgot.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
72 4 ~mra

To jedno wielekie oszustwo! Ludzie nie dajcie się nabrać chinolom oni chętnie przygarną waszą kase

! Odpowiedz
1 11 ~mIETEK

sRANIEE W BANIE ,WSZYSTKO JEST OK!!!

! Odpowiedz
1 10 ~ja

Twoje narodziny to wielkie oszustwo...Z chin kupowałem ponad 100 razy, nigdy nie zostałem okradziony.

! Odpowiedz
38 3 ~wrcom

Uczcie ludzi kupować w Chinach, bez sensu. I tak wychodzi się na tym zawsze na minus. Zakupy tam to loteria. Już z tym skończyłem.

! Odpowiedz
2 6 ~olek

na minus? frezarka tzw chińczyk, o wartości w PL 3 000 hahaha jeszcze 5 lat temu kupić można było ją za 800-1500zł kosztuje w chinach ze sprowadzeniem do 2000zł a zdarzają się również za 1000-1500, jestem na minusie? uwierz że nie. nawet jak 1/10 mi nie przyjdzie i tak jestem do przodu.

! Odpowiedz
4 8 ~Bergamott

Niestety ceny bardzo wzrosły (w porównaniu z tymi z przed kilku lat). Kolejna sprawa to jakość. To niestety zawsze loteria. Najgorzej z ciuchami i butami. Jak człowiek nie dotknie to niestety nie wie co kupuje. Odesłanie niestety mało opłacalne, gdyż koszt odesłania przewyższa koszty zakupu.Tak czy inaczej ja od czasu do czasu (na własne potrzeby) kupuję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 13 ~Alifan

Kupuję i nie mam z tym problemu i nie dam zarobić naszym cwaniakom bo rozumiem 30% narzutu ale chieny co chcą więcej niech spadają.Proponuje spróbować na małych rzeczach, małe ryzyko, w razie czego mała strata tylko trzeba uzbroić sie w cierpliwość i pamietać o zamknięciu transakcji i wystawieniu komentarza.Pozdrawiam

! Odpowiedz
5 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~US

chłopie nie spamuj to strona (a raczej reklamą bo inaczej tego nie mona nazwać) po wszystkich stronach, w co byś tam nie kliknął to reflink. zarabiaj gdzie indziej a nie tu.

! Odpowiedz
0 0 ~leos odpowiada ~US

"to"?

! Odpowiedz
24 15 ~arek

Artykuł dla Polskich wieśniaków kochających podróbki. Lepiej kupić sobie rzeczy bez widocznego brandu; z dobrych materiałów i ładnie uszyte, niż narazić się na śmieszność chodzenia w podróbkach.

! Odpowiedz
3 7 ~ja

Sam jesteś wieśniakiem, ja zajrzałem do tego artykułu by się dowiedzieć jak się w tym sklepie płaci, a z chin kupuję zazwyczaj elektronikę, bo w kraju jest dokładnie to samo ale 10x drożej.

! Odpowiedz
17 2 ~komuch

kto normalny placi karta? no chyba ze przeplacona

! Odpowiedz
18 12 ~jss

ludzie kupujac z polski w chinach jestescie w niebezpieczenstwiie urzednik polski zawsze jest wam w stanie oskarzyc was 1000 x pomyslcie zanim wykonacie jakikolwiek ruch polska to nienormalnosc tak swiat widzi polske i polakow dlatego wyjechalem aby robic interesy i placic podatki poza polska

! Odpowiedz
4 0 ~Polka

A może wyjechałeś bo jesteś nieudacznikiem życiowym ? Robisz błędy ortograficzne więc wyraźnie do szkoły miałeś pod gorkę. Interesy na zmywaku ? ha ha ha

! Odpowiedz
2 68 ~grzegorz

telchina.pl i wszystko jasne.Co drugi komentarz to osoba co pojęcia nie ma o aliexpress. Poczytajcie sobie forum o ali, warto wiele rzeczy kupować jak np telefony, elektronikę, zegarki, ciuchy itp

! Odpowiedz
1 0 ~back

tania szeptanka

! Odpowiedz
11 5 ~gregi

na ali nie ma żadnych oryginałów tam są same podróbki, macie przecież tez to na allegro sprzedają z wysyłka z chin, poczytajcie sobie komentarze same chińskie dziadostwo

! Odpowiedz
0 0 ~szukacz

Na Ali aby być w zgodzie z prawem i ze swoim sumieniem kupuje się nie podróbki ale produkty OEM . Bezpieczna płatność np przez wirtualne konto.Komentarze mają być z wielu różnych krajów.Zastanawiam się nad tabletem Cube Talk 9X. Retina 9,7 cala , 8 rdzeni i takie tam za 250 baksów.

! Odpowiedz
5 1 ~Friday

Fajna opcja żeby kupić coś oryginalnego, ale po niższych cenach. Podejrzewam tylko, że np. nie możemy przez ten serwis brać przedmiotów na raty, a ja jestem już stałym klientem leasing plus :P Chyba ze da się z nimi dogadać i może dadzą na to też leasing. do sprawdzenia. Ale generalnie artykuł przydatny.

! Odpowiedz
0 2 ~Rudy_Fenek

Dobry artykuło

! Odpowiedz
1 10 ~tosiek

parę naprawdę dobrych jakościowo rzeczy już kupiłem na Ali, między innymi skórzane markowe buty, firmowe spodnie, torebkę skórzaną dziewczynie, trochę elektroniki i nigdy nie było żadnego problemu. Niezły artykuł, bo po co prepłacać w sklepach, jak można bez wychodzenia z domu mieć lepiej i taniej. Dobrze, że Bankier wskazuje takie możliwości:-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 54 ~rafał77

Jak chcesz się dowiedzieć co kupic i od kogo na aliexpress, to poczytaj sobie opinie na forum o ali http://telchina.pl jest wszystko opisane i są też upusty od sprzedawców.Można kupić wiele wartościowych rzeczy, a jak ktoś szuka tylko podróbek to mi go żal

! Odpowiedz
16 7 ~CHRL

Ludzie, kiedy Wy się nauczycie, że cywilizacja kończy się na Bugu! Dalej jest inny świat. Z Rosją ani Chinami się nie handluje! Ogranijcie się w końcu!

! Odpowiedz
2 9 ~tosiek

cały świat handluje z Chinami - tego się nie zatrzyma, ale trzeba mieć podstawową wiedzę o ekonomii:-)

! Odpowiedz
4 3 ~Jessica odpowiada ~tosiek

Własnie cały świat z nimi handluje i się od nich uzależnia. Trzeba mieć trochę oleju w głowie.

! Odpowiedz
0 10 ~sap

to wypierdziel 70% rzeczy, które kupiłeś w Polsce, bo są one robione w Chinach na zlecenie polskich firm.

! Odpowiedz
7 4 ~Doświadczony

Nie przyjdzie komuś zamówione expres do kawy, albo bluzka to będzie płacz i zgrzytanie zębów. A jak nie daj boże dowalą cło i VAT czyli ++ 30% to śmiech na sali i zakup nie opłacalny będzie. O gwarancji oczywiście możemy zapomnieć....

! Odpowiedz
1 2 ~romeekkk

Cło to tylko 3%, ale VAT to 23% od całej wartości wraz z cena za przesyłką. Produkty są faktycznie typowo chińskie marnej jakości. Odradzam kupno butów. Te lepsze kosztuję prawie tyle co w Polsce, a przynajmniej te polskie nie śmierdzą rakotwórczą gumą. Ubrania na zdjęciach wyglądają niekiedy super, ale jak już dojdą do nas, niekiedy po 3m-c to w rzeczywistości wyglądają znacznie gorzej jak niż w "Bon Prix". Nie jest to prawda że produkty omijają pośredników. Na aliexpress głownie sprzedają ludzie i firmy (pośrednicy nie producenci) jak na naszym rodzimym Allegro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 ~Ali

z aliexpress zamawiałem już rzeczy z 2 lata temu. zamówiłem dwie paczki. jedna do mnie doszła bez zadnych problemów, druga nie doszła do mnie nigdy. w zdecydowanej wiekszości są to podróbki, więc nie będzie to nigdy towar takiej samej jakości, jak u nas w markowym sklepie. poza tym, poczytajcie na necie o wałkach, jakie robili chińscy sprzedawcy, to może Was trochę ostudzi kupowanie rzeczy po drugiej stronie świata.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~pa

"Towar u nas w markowym sklepie" pochodzi przeważnie z tej samej chińskiej fabryki, tylko cena jest powiększona o koszty importu, sklepu, różnych pośredników...

! Odpowiedz
20 8 ~Tomasz

Jak Bankier.pl może polecać serwis w którym każdy artykuł jest podrobiony a wszystko jest jedną wielką tandetą?Za mną ponad 20 zakupów na Aliexpress i nie spotkałem się z towarem godnym polecenia! Nie rozumiem też jak ludzie mogą kupować np ciuszki dla dzieci albo artykuły do kuchni. Chbya nie wszyscy zdają sobie sprawę w jakich warunkach są produkowane te rzeczy. Brak słow dla Bankier.pl za polecanie takiego badziestwa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 46 ~avi

nic nie polecasz ale 20 razy juz kupowales, ciekawe.

! Odpowiedz
0 22 ~sceptyk

To aż 20 razy kupowałeś rzeczy podrobione, tandetne i niegodne polecenia? A mówią że do 3 razy sztuka. Widzę że gustujesz w tandecie. A rzeczy w Chinach produkowane są w podobnych warunkach jak wszedzie na świecie. Wynika to np z technologii.

! Odpowiedz
2 11 ~edek

kiepsko sie uczysz na bledach skoro juz tyle razy tam kupowales

! Odpowiedz
2 10 ~Jaro

Elektronika jest taka sama - a różnica w cenie ogromna. Świetny artykulik

! Odpowiedz
0 16 ~kkk odpowiada ~avi

Kupował prezenty dla teściowej:)

! Odpowiedz
2 0 ~lemingggiinn odpowiada ~Jaro

Widać że jeszcze nic tam nie kupowałeś. Twój przedmówca mówi całą prawdę . Kup dziecku jak najbardziej gumową zabawkę i ją powąchaj. Jak ci zależy na własnych dzieciach to tam nie kupuj. Podróby produkowane w chinach są z jak najtańszego materiału, bez kontroli i certyfikatów bezpieczeństwa. Raz kupiłem tam buty dla dziecka. Na zdjęciu wyglądały super NIKE. Jak dotarły i sam się przekonałem jaki to szajs, to butki wylądowały w koszy i 60zł poszło.Mój znajomy kupił telefon - super okazja, tanio. Telefon działał 8dni. Najpierw padła bateria, a potem reszta. Reklamować po co zapłacisz za przesyłkę a oni i tak ci wmówią że u nich działa bez problemu. I tak 360zł poszło. Przyjrzyj się zawsze specyfikacji danego modelu producenta. Zawsze różnią się od tych z pudełka oryginalnego - tylko z wierzchy przypominają oryginał itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~kkk odpowiada ~avi

Może to były prezenty dla teściowej:)

! Odpowiedz
4 2 ~Zz

Polecam wersje mobilne AliExpress lub Wish. Dzięki wygodnemu interfejsowi przeglądania zakupy są ciekawe.

! Odpowiedz
1 20 ~ssss

zakupy są ciekawe... ciekawa może być wystawa, film, opowieść albo wydarzenie. Umowa kupna-sprzedaży ma być bezpieczna i sprawnie zrealizowana.

! Odpowiedz
2 1 ~Jaro odpowiada ~ssss

Jeżeli interfejs nie będzie odpowiednio przygotowany - a przez to zakupy nie będą wygodne i ciekawe, to nie dojdzie do żadnej umowy kupna-sprzedaży :)

! Odpowiedz
2 1 ~Adria odpowiada ~ssss

Nie ma czegoś takiego jak umowa kupna-sprzedaży. Tylko umowa sprzedaży...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne