Zakończył się szczyt G20 z udziałem Polski

Decyzja o zwiększeniu możliwości i elastyczności Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej- to główne ustalenia zakończonego w Paryżu posiedzenia G20. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie planów finansowych na szczyt G20 w Cannes w dniach 3-4 listopada

W komunikacie końcowym ministrowie finansów i prezesi banków państw wchodzących w skład G20 zaznaczyli, że spotykają się w okresie napięcia na rynkach światowych wywołanym zagrożeniami przed jakimi stoi gospodarka na naszym globie. Podkreślono chęć zwiększenia zasobów i elastyczności działania Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej, który ma śpieszyć z pomocą państwom dotkniętym kryzysem, takim jak w tej chwili jest Grecja. Najważniejsze jest uspokojenie rynków i przekonanie ich, aby nabrały zaufania do podejmowanych przez poszczególne państwa i instytucje kroków zmierzających do konsolidacji finansowej i rozwoju gospodarczego.

W Paryżu potwierdzono chęć reformy sektora finansowego w skali ogólnoświatowej, na czym przede wszystkim zależy Francji.

Polski minister finansów Jacek Rostowski uważa, że takie spotkania jak w Paryżu a potem w Cannes są potrzebne, gdyż służą rozwiązaniu konkretnego problemu. "Jak dotąd nie mamy mechanizmu, który by zabezpieczył strefę euro przed kryzysem długu publicznego i przed konsekwencjami rozwiązania problemu greckiego"- wyjaśniał minister.

IAR, FOTO PAP
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ami

Ratują swoje banki naszą kasą. Pieniędzmi zwykłych roboli, niemieckich, polskich, włoskich, greckich i.t.p. Potem ogolą nas drugi raz, same banki, które na nas żerują, a później będziemy już golasy, już jesteśmy!!!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~ZEN

Prosze Panstwa nalezy jeszcze dodac temat ,, rajow podatkowych ''. - Kto to wymyslil i dla kogo. Przeciez to nikt z tych 99 % i dla nikogo z nich. To funkcjonuje tyklo dla takich nienazartych ktorym ciagle malo mimo posiadania 99% swiatowego majatku. Najwyzszy czas to zmienic. Czas jest odpowiedni.

! Odpowiedz
0 0 ~Keks

Ależ Panowie. Nie wiem dlaczego tak się oburzacie? To demokratyczne społeczeństwa wybrały swoich przedstawicieli którzy podejmują właśnie takie decyzje w ich imieniu. A to, że jednak większość, to barany to mamy to co widać. A jak pojawi się jakiś na horyzoncie który wie i widzi w co i o co się gra, to natychmiast lewactwo go niszczy. A jak się da to dostaje bilet do Smoleńska i po kłopocie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Piotr NP

Ci co chcieli prawdziwej Wolności w tym kraju stanowią 1,1 % to ci co głosowali na Nową Prawicę. Reszta popiera ratowanie różnych instytucji ze swojej kasy. No tak sami wybieracie ludzi, którzy wydają naszą kasę na ratowanie banków.
No cóż jak społeczeństwo woli się sprzedać i być niewolnikami. Jak dla większości ważniejsze jest przeżycie niż życie. Wasz wybór tylko czemu ja mam w imię demokracji zostać niewolnikiem?
Ja nie chcę tak jak 1,1 % polskiego społeczeństwa ale INNI zadecydowali za nas i sprzedadzą nas w imię chorej demokracji, gdzie głos przestępców z więzień i meneli z budki z piwem jest równoważny głosowi profesorów.
No cóż Ludzie nie pragną Wolności a jedynie jej namiastek bo w wolności trzeba być odpowiedzialnym za własne decyzje a jak się jest niewolnikiem to inii decydują za nich.
Pozdrawiam myślących z NOWEJ PRAWICY.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~nn

Sprawdz ile mozesz zaoszczedzic na ubezpieczeniu samochodu!! porownaj wiele firm w jednym miejscu . dosyc ciekawa stronak. polecam przeliczenie skladki. dosc mila niespodzianka wychodzi. http://dobrywybor.c0.pl/index_pliki/Page320.htm

! Odpowiedz
0 0 ~Adrian

Politycy bardzo szerokim gestem szastają pieniędzmi ludzi aby ratować prywatne banki.Za czyje to pieniądze chcą Merkel i Sarkozy pomagać bankrutom na własne życzenie ????.Czy szanowni państwo pytacie o zgodę podatników bo to właśnie ich bilionów euro chcecie użyć ?. Co gorsza pieniądze te nie trafiają wcale do bankrutów tylko do wierzycieli , którymi są PRYWATNE niemieckie i francuskie banki.Na taki dyktat z waszej strony nie ma i nie będzie zgody.Nie ma banków " za dużych aby upaść" , bo w ich obronie występuje wybrany za ich pieniądze prezydent USA. Nie ma zgody na sztuczne zaniżanie wartości $ przez USA co powoduje drożyznę na całym świecie , bo w $ rozliczane są wszystkie surowce energetyczne , rolne , praktycznie wszystko.Biedne kraje i społeczeństwa pierwsze padają ofiarą polityki dodruku pustych $ przez USA.Dobrze , że ludzie zaczynają myśleć i protestują przeciwko dyktatowi 1% populacji nad 99%.Należy zgodnie z prawem rynku doprowadzić winnych głupich inwestycji w śmieciowe amerykańskie obligacje niespłacalnych nieruchomości doprowadzić do bankructwa i nie przerzucać kosztów na społeczeństwa , które nic nie zawiniły.Protestujący przed giełdą w Nowym Jorku jesteśmy z wami .Te nasze 99% z powodów oczywistych zmiecie ten 1% bo suma ich przekrętów się już wyczerpała.Mogą pożyć sobie jeszcze w iluzji pompowanych indeksów giełdowych na podstawie zmanipulowanych przez administrację Obamy wyników makro , czy "zielonej wyspy" w naszej rzeczywistości ale już nikt nie zamknie raz otwartych ust 99% populacji tej ziemi.Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~bankierzy????

bankierzy w G20 stukaja w dno... po to im podatek gieldowy... zeby zmniejszyc efekt cieplarniany!!!, Bozej, jaka mala madroscia rzadzony jest swiat!!!! Wizja krachu na skale globalna , ktora nie miala swojej edycji w przeszlosci (ale i w przeszlosci nie nadrukowano tyle papieru zwanego pieniadzem i to bez pokrycia), nic nie dala. . rozmowy o d... Maryni gdy za tydzien moze dwa upadnie co najmniej kilka europejskich rozrzutnych lajdakow zyjacych na wyrost, i na koszt podatnikow, czytaj najglupszych niewolnikow w historii swiata... to za Spartakusa mieli wyzsza swiadomosc, teraz za miske ryzu dadza sie zajechac na smierc, a bankierzy kaske licza, spoko, dogadali sie z rzadami, a ci juz potrafia ustawic dowolne wybory, byle tylko prawo bankowe bylo nienaruszalne. Ciekawi mnie jedno , czy beda mieli odwage wypowiedziec wojne, mysle ze tak, nigdy nie mieli skrupulow , przeciez na wojnach nie oni gina, tylko, wlasnie kto ? MY!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~KIMDZONKILL

Ludzie mogą bankrutować, tracić domy, oszczędności. Firmy mogą upadać wysyłając ludzi na "zieloną trawkę" - grunt że mafia banksterska ma się dobrze i że nie upadnie żaden bank bo "przecież są za duże żeby upaść a banki są krwiobiegiem gospodarki ". Tak tak !!! najważniejsze jest uratować banki i dać im kasę....duuuużo kasyyyy!!!!!!!!! drukować !!! lewarować !!! dawać wielomilionowe bonusy...!!! kto myśli inaczej jest lewakiem albo nie Daj Boże komunistą

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Piotr NP odpowiada ~KIMDZONKILL

nie nie to oni są lewakami i komunistami, bo chca zerować na uczciwych obywatelach. To oni likwidują konkurencję. Zaś ci co uważają, że ten co podjął złą decyzję (bank, który kupował greckie obligacje) powinien plajtować to prawdziwy liberał tylko ONI twierdzą, ze jest inaczej nazywając takich ludzi oszołomami - vide Janusz Korwin - Mikke

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl