Zakaz międzynarodowego ruchu lotniczego przedłużony

2020-06-05 21:49
publikacja
2020-06-05 21:49

Przedłużono zakaz międzynarodowego, pasażerskiego ruchu lotniczego do 16 czerwca - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

/ fot. Day Of Victory Studio / Shutterstock
"Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych. Ze względu na planowane zniesienie ograniczeń dotyczących przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej, przedłużenie powinno nastąpić do dnia 16 czerwca 2020 r." - czytamy w Ocenie Skutków Regulacji projektu rozporządzenia.

"Wprowadza się zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe" - podano w rozporządzeniu.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 czerwca 2020 r.

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
lelo1949
Wasze posty świadczą o waszym poziomie umysłowym,dno i metr mułu
karbinadel
Jeszcze trochę takich sukcesów w walce z epidemią, to inne państwa ogłoszą, że nie wpuszczą samolotów z Polski
jarekzbyszek
Państwo ręcznie sterowane. Afryka dzika.
rejent
Wytłumaczenie istnienia tego zakazu i jego nieustannego przedłużania jest proste. LOT nie ma gotówki na wznowienie lotów międzynarodowych. Nikt też nie chce LOT pożyczyć pieniędzy. Nawet właściciel - Skarb Państwa. Trwa zażarta walka o pozyskanie gotówki na rynku. Loty krajowe odbywają się na koszt pasażerów, którzy Wytłumaczenie istnienia tego zakazu i jego nieustannego przedłużania jest proste. LOT nie ma gotówki na wznowienie lotów międzynarodowych. Nikt też nie chce LOT pożyczyć pieniędzy. Nawet właściciel - Skarb Państwa. Trwa zażarta walka o pozyskanie gotówki na rynku. Loty krajowe odbywają się na koszt pasażerów, którzy utracili swoje loty od położy marca i którym zwyczajnie - pomimo złożenia stosownego żądania - LOT nie zwrócił pieniędzy za zwrócone bilety. Jestem jednym z takich pasażerów, który utracił trzy przeloty w obie strony.
Utrzymywanie zakazu służy temu aby nieprzygotowanemu do wznowienia operacji lotniczych z braku gotówki LOTowi nie wlecieli zagraniczni przewoźnicy zaopatrzeni w gotówkę i natychmiast gotowi do prowadzenia operacji lotniczych. Pojawienie się na polskich lotniskach zagranicznych przewoźników sprawiłoby, że LOT nie miałby już po co wznawiać swoich lotów.
To też dowód że Polską rządzi przestępcza mafia. Zwykli pospolici przestępcy.
milykolezka
a kto by crucial pożyczyć forsa takiemu szajsowi

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki