REKLAMA
Tour de spółki

Zagrożenie powodziowe w zachodnich Niemczech

2018-01-07 21:04
publikacja
2018-01-07 21:04

W Niemczech poziom wody w rzekach Ren i Mozela osiągnął stan alarmowy. Na ponad 180-kilometrowym odcinku Renu wstrzymano ruch statków. Woda w wielu miejscach przelała się przez wały i wystąpiła z brzegów. Fala kulminacyjna w Kolonii i Duesseldorfie spodziewana jest w poniedziałek.

/ fot. Valery Sharifulin / TASS

W Kolonii poziom Renu osiągnął w niedzielę 9 metrów, czyli przekroczył o 70 cm stan alarmowy. W Dusseldorfie i Bonn, gdzie koryto rzeki jest szersze, stan wody był niższy, ale także powyżej stanu alarmowego.

W miastach leżących nad Renem i Mozelą nastąpiły liczne podtopienia. Woda zalała wiele dzielnic mieszkalnych. Kolonia, Duesseldorf oraz inne miasta przygotowują się na nadejście fali kulminacyjnej. Władze Kolonii chcą za wszelką cenę ochronić przed zalaniem stare miasto. Z tego powodu zamknięto wszystkie wodoszczelne zapory, które służą do zatrzymania wysokiej wody. "Jesteśmy dobrze przygotowani, ale wszystko zależy od stanu wody" - powiedział Gerhard Nauroth z Centrum Przeciwpowodziowego miasta Kolonia, dodając, że obecnie poziom wody zwiększa się o dwa centymetry na godzinę.

Policja i straż pożarna ostrzegają mieszkańców i turystów, aby nie lekceważyli zagrożenia powodziowego i zachowali ostrożność w miejscach, w których grożą podtopienia. Jak informuje Związek Niemieckich Ochotniczych Straży Pożarnych, ciągle jednak mamy do czynienia z tak zwaną turystyką na zagrożone powodzią tereny.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski, Berlin/em/ kry

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki