Zagórski: W sprawie sieci 5G kluczowe jest bezpieczeństwo

2019-09-11 00:11
publikacja
2019-09-11 00:11

W przypadku sieci 5G mówimy o zupełnie nowej jakości. Systemie, który w kompilacji z internetem rzeczy i sztuczną inteligencją spowoduje całkowitą zmianę podejścia do zarządzania danymi - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski w wywiadzie dla środowej "Rzeczpospolita".

/ fot. Xinhua / ZUMA Press
Jak zaznaczył minister, "wszystkie podmioty chcące uczestniczyć w budowie sieci 5G w Polsce będą musiały spełnić restrykcyjne kryteria bezpieczeństwa".

Zagórki podkreślił przy tym, że istnieje potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa całej sieci. "My musimy - i to nie jest kwestia chęci czy niechęci - zapewnić bezpieczeństwo całej sieci i to w większym wymiarze, niż to mamy dotychczas w przypadku istniejących sieci telekomunikacyjnych. A także w większym wymiarze niż tylko technologicznym" - wskazał szef resortu.

W przyszłym roku - zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej - kraje członkowskie Unii Europejskiej powinny uruchomić technologię 5G w co najmniej jednym dużym mieście. Do 2025 roku są natomiast zobowiązane zapewnić szerokie pokrycie siecią 5G na głównych szlakach transportowych i obszarach miejskich. Według danych przytaczanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wdrożenie sieci 5G na terenie całej Polski będzie kosztować w sumie ponad 20 mld zł. Może na tym jednak skorzystać cały przemysł, a szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa - podkreślali eksperci podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

5G jest tą architekturą technologiczną przyszłości; jeżeli wyborcy zdecydują się zagłosować na nas, to mamy bardzo dobrze przygotowany plan szybkiego wdrożenia 5G - powiedział w Krynicy również premier Mateusz Morawiecki.

mm/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
cowabunga
Niestety jak widać poniżej ciemnota rządzi. Niestety ciemnota głosuje też w wyborach....
iwonka50
Bezpieczeństwo? Ale chyba nie dla ludzi?
http://biohaker.pl/2019/04/13/5g-superszybki-internet-czy-superszybki-nowotwor/?fbclid=IwAR2-GaINwCdlL6BvBzQqJFfklOb68ikp2QcttCruD0QvpscWmkJ2bDdhwzQ
Pozdrawiam myślących. A na PiS właśnie dlatego nie zagłosuję.
awenturyn1
O jakim bezpieczeństwie tu piszesz??? Sieć 5G jest niebezpieczna dla ludzi, będziemy padać jak muchy. Liście z drzew spadają, ptaki padają to dla człowieka nie będzie miało to wpływu???
Przedsiębiorcy zarobią jak będą mieli jeszcze pracowników, którzy lawiną obciążą naszą upadającą służbę zdrowia. Zarobili
O jakim bezpieczeństwie tu piszesz??? Sieć 5G jest niebezpieczna dla ludzi, będziemy padać jak muchy. Liście z drzew spadają, ptaki padają to dla człowieka nie będzie miało to wpływu???
Przedsiębiorcy zarobią jak będą mieli jeszcze pracowników, którzy lawiną obciążą naszą upadającą służbę zdrowia. Zarobili tylko Ci co zgodzili się na 5G biorąc grubo w łapę.
Następny sponsorowany artykuł , który ma odciągnąć naszą uwagę od właściwego problemu.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki