Zagórski: Głosowanie w sieci podniosłoby poziom ryzyka

Wybory wymagają bardzo dużego zabezpieczenia; głosowanie w sieci podnosi poziom ryzyka - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski pytany o ewentualną możliwość głosowania przez internet.

Minister cyfryzacji zapytany w czwartek w Polsat News na ile realne byłoby przeprowadzanie w Polsce wyborów przez internet, odpowiedział, że jeśli chodzi o techniczną stronę, jest to możliwe. "Są środki identyfikacji, można by to zrobić" - dodał. Zwrócił uwagę, że czym innym jest głosowanie przez internet, a czym innym głosowanie w lokalach wyborczych przy pomocy urządzeń elektronicznych.

Podkreślił, że do głosowania przez internet odnosi się sceptycznie ze względu na kwestie bezpieczeństwa. "Wybory wymagają bardzo dużego zabezpieczenia i głosowanie w sieci jednak ten poziom ryzyka podnosi, z tego powodu też kilka państw, które taką możliwość oferowało, zawiesiło ją" - zaznaczył. "Przykład innych państw uczy nas, że presja i chęć fałszowania wyników wyborów i wpływania na nie jest duża" - dodał minister.

autor: Olga Łozińska

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 pis_po_jedno_zlo

Podniosłoby ryzyko przegranej wyborów przez komunistów z PIS-u. W końcu cała rzesza młodych ludzi, którym się nie chce iść, bo i tak ich ich głos nie ma znaczenia oddałaby by głos na najmniejsze zło, czyli obecnie konfederację... Bukmacherzy stawiają, że PIS zdobędzie ok. 47,5% głosów, czyli będziesz rządzić samodzielnie i pełni poniesie odpowiedzialność za ruinę kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 silvio_gesell

Nie da się zrobić bezpiecznego głosowania przez internet. Albo są bezpieczne albo anonimowe, a jeśli nie są anonimowe to można przekupywać wyborców.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.