Zagórski: Głosowanie w sieci podniosłoby poziom ryzyka

2019-10-10 09:28
publikacja
2019-10-10 09:28
YAY Foto

Wybory wymagają bardzo dużego zabezpieczenia; głosowanie w sieci podnosi poziom ryzyka - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski pytany o ewentualną możliwość głosowania przez internet.

Minister cyfryzacji zapytany w czwartek w Polsat News na ile realne byłoby przeprowadzanie w Polsce wyborów przez internet, odpowiedział, że jeśli chodzi o techniczną stronę, jest to możliwe. "Są środki identyfikacji, można by to zrobić" - dodał. Zwrócił uwagę, że czym innym jest głosowanie przez internet, a czym innym głosowanie w lokalach wyborczych przy pomocy urządzeń elektronicznych.

Podkreślił, że do głosowania przez internet odnosi się sceptycznie ze względu na kwestie bezpieczeństwa. "Wybory wymagają bardzo dużego zabezpieczenia i głosowanie w sieci jednak ten poziom ryzyka podnosi, z tego powodu też kilka państw, które taką możliwość oferowało, zawiesiło ją" - zaznaczył. "Przykład innych państw uczy nas, że presja i chęć fałszowania wyników wyborów i wpływania na nie jest duża" - dodał minister.

autor: Olga Łozińska

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pis_po_jedno_zlo
Podniosłoby ryzyko przegranej wyborów przez komunistów z PIS-u. W końcu cała rzesza młodych ludzi, którym się nie chce iść, bo i tak ich ich głos nie ma znaczenia oddałaby by głos na najmniejsze zło, czyli obecnie konfederację... Bukmacherzy stawiają, że PIS zdobędzie ok. 47,5% głosów, czyli będziesz rządzić Podniosłoby ryzyko przegranej wyborów przez komunistów z PIS-u. W końcu cała rzesza młodych ludzi, którym się nie chce iść, bo i tak ich ich głos nie ma znaczenia oddałaby by głos na najmniejsze zło, czyli obecnie konfederację... Bukmacherzy stawiają, że PIS zdobędzie ok. 47,5% głosów, czyli będziesz rządzić samodzielnie i pełni poniesie odpowiedzialność za ruinę kraju.
silvio_gesell
Nie da się zrobić bezpiecznego głosowania przez internet. Albo są bezpieczne albo anonimowe, a jeśli nie są anonimowe to można przekupywać wyborców.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki