Zagórski: E-doręczenia tylko z Pocztą Polską

Ministerstwo Cyfryzacji zmienia koncepcję tak zwanych e-doręczeń, czyli korespondencji między urzędami a obywatelami w formie elektronicznej - poinformował nowy szef tego resortu Marek Zagórski.

(fot. Poczta Polska / poczta-polska.pl)

Zagórski powiedział dziennikarzom, że dotychczasowy plan nie zakładał udziału Poczty Polskiej w tym zadaniu. Jak twierdzi, jedną z jego pierwszych decyzji jako szefa resortu było zablokowanie e-doręczeń, ze względu na brak współpracy z Pocztą Polską. Jego zdaniem potencjał operatora nie może być zmarnowany. Minister zapowiada przedstawienie Komitetowi Ekonomicznemu Rady Ministrów rozwiązań, które uwzględniają udział Poczty w przedsięwzięciu.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski powiedział, że firma jest w stanie dostarczać przesyłki w formie elektronicznej, potrzebna jest jednak zmiana prawa. Dodał, że w tej sprawie trwają rozmowy z Ministerstwem Cyfryzacji.

Według informacji Ministerstwa Cyfryzacji zaufani dostawcy e-doręczeń wystawialiby dowody wysłania i odebrania przesyłek, czy umożliwiali dostęp do e-skrzynki. Przedsięwzięcie mogłoby działać w przyszłym roku. Jego realizacja może pochłonąć prawie 26 mln zł .

IAR / Karol Tokarczyk /to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil