Zaglądamy do portfela Romana Karkosika [Wykres dnia]

Roman Karkosik znajduje się na 10. miejscu tegorocznej listy najbogatszych Polaków miesięcznika „Forbes”. Zaglądamy do giełdowego portfela tego znanego inwestora, któremu wczoraj prokuratura postawiła zarzut manipulacji kursem akcji.

Jeszcze w lutym, kiedy publikowana była lista miesięcznika „Forbes”, majątek Karkosika szacowany był na niemal 2,3 mld zł. Od tego czasu na giełdzie mieliśmy dość dobrą koniunkturę, nie dziwi więc, że wartość portfela znanego inwestora wzrosła do 2,7 mld zł. Warto jeszcze wspomnieć, że akcje dwóch giełdowych spółek, w które zaangażowany jest Karkosik, posiada także jego żona, Grażyna. Według wczorajszej wyceny warte one były prawie 222 mln zł, czyli ok. 8,2% tego, co znajduje się w portfelu męża.

Według informacji z prokuratury, na poczet kary grożącej podejrzanym zabezpieczono należące do nich nieruchomości, poprzez ustanowienie hipotek do łącznej kwoty 2 milionów 500 tysięcy złotych. Jak widać po wartości całego portfela, potencjalna kara w takiej wysokości nie byłaby nawet zauważalnym uszczerbkiem na jego wartości.

Poniżej powinien wyświetlić się wykres. Jeśli go nie widzisz, kliknij tutaj.

W portfelu Karkosika ponad połowę wartości stanowią akcje Boryszewa. Znaczący udział stanowią także akcje Alchemii i Impexmetalu. Ponadto w portfelu znajdują się akcje Krezusa, Skotanu i INC, jednak jest to właściwie osad, z udziałem w portfelu na poziomie poniżej 1% dla każdej z firm.

Na otwarciu środowej sesji spółki z portfela znanego inwestora zareagowały na informacje o jego problemach z prokuraturą spadkami rzędu 1-3%. Największy spadek notuje Krezus, którego akcje zniżkują o 3% do 1,29 zł. W przypadku Boryszewa, spadek wynosi 2,65% do 11 zł, a Imprexmetal i Skotan notują zniżki nie przekraczające 2%. Kurs Alchemii na razie się nie otworzył.

Roman Karkosik imał się różnych biznesów. Jak pisze Jacek Konikowski w artykule w „Pulsie Biznesu” z 2010 roku, Karkosik zaczynał od produkcji oranżady i handlu złomem. Ale „to właśnie giełda stała się dla niego trampoliną do pierwszej dziesiątki najbogatszych Polaków”.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 16 ~olo

Kiedyś inwestowałem w spólki Karkosika mam złe doświadczenia nie jest według mnie to uczciwy człowiek.

! Odpowiedz
0 7 ~zombi

Kolego masz słuszne przeczucia, pochadzę z okolic co ten pan i nikt nie ma tu o nim dobrego zdania. Dorobił sie na samych szemranych interesach i naciąganiu przepisów

! Odpowiedz
0 7 ~but

2 fazy są tego inwestowania:

1/Zdobywanie, grabienie, cudowne kupowanie aktywów za ułamek wartości, kupowanie pod przyszłe obietnice, ochrona służb, opłacanie osób które "dbają o konkurencję"

2/przepierka pien. na legalne środki "wielkiego inwestora, filantropa, przenikliwego managera,"
Po przepraniu już można zrobić z nimi wszystko, ale najprawdopodobniej nastąpi cashowanie i zaparkowanie w zacisznej przystani.

Tylko, że małżeństwo państwa Karkosik nie ma potomstwa - dla kogo oni to wszystko "grabiami do się" robią i będą robić? Niektórzy miliarderzy zapowiadają przekazanie po śmierci na szczytny cel, czy tu będzie podobnie? Czy może nastąpi jakaś "spłata wschodnich długów?" :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Le

Znowu będzie może jakaś kara za jakieś manipulowanie? a co z tego będą mieli ograbieni akcjonariusze mniejszościowi? kiedy zaczną się wypłaty odszkodowań dla oszukanych?

! Odpowiedz
1 7 ~polskadogorynogami

Ujawniłem trochę mechanizmu związanego z tzw Giełdą to podmienili artykuł!
Więc zrobię to jeszcze raz, ku przestrodze zjadaczy chleba!
Nie chcą piłować gałęzi na której siedzą! To krótkowzroczne podejście, ale charakterystyczne!

Parówa ma podobny modus operandi!
"Ale uwaga" takim samym sposobem posługuje się ten sam S, który udaje animatora na polskiej
GPW. Przecież już nikt nie podejmuje tej rękawicy, widać przecież to jak na ! Pojedyncze transakcje, wykończył już wszystkich! Wczoraj dla jaj próbowałem wejść w kontrakty PKN, co kupiłem to zbijał 50 gr, żeby mnie wyrzucić. Co to koouuurwa jest? Przecież za taki numer powinien S być już oskarżony i postawiony przed Sądem!!!
Ja już mam w dupie GPW tak jak większość Polaków. Nowoczesne technologie, a ludzi na GPW coraz mniej, przez takich S jak ten!!!
95% ofert jest jednego S, który sam sobie sprzedaje i kupuje. Oczywistym jest, że łamie polskie prawo, bo wprowadza w błąd innych uczestników rynku!!!
Nadzór jednak na to leje, bo na tzw. rynkach światowych jest to standard. Gra zawsze wielka Ryba przeciw wszystkim innym pomniejszym.
Z takim mechanizmem nie mamy żadnych szans, koszty prowizji nas wykończą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~polskadogorynogami

Na dodatek, ma policzone kontrakty, wszystkie! W kasynie liczenie kart jest zakazane, dawniej za to obcinali paluchy, co najmniej! Tu jest to dozwolone! Jak więc myślicie jeśli jakaś ofiara otworzy kontrakty to z tym S wygra? Czasami może!
Lecz to tylko kwestia ilości rozdań, przepraszam sesji!

! Odpowiedz
0 0 ~duduś

ciekawe żę dzisiaj KCI już ponad 7 % góra.

! Odpowiedz
1 8 ~but

Jeszcze w ogóle to jest fantastyczne i nie do skopiowania, że firmy z grupy takiej jak pana Romana, to w tej naszej dżungli szły z jakimś specjalnym parasolem.
Wokół normalnych przedsiębiorców stale ktoś naciągał, oszuści brali towar i nie płacili, przekręty z brakiem zapłaty przy zleceniach, a tu cudowne nietknięte funkcjonowanie jakby w ogóle w innym świecie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 Lechowicz

Co znaczy ten zarzut "manipulacja kursami akcji"?
W czyim imieniu działa prokurator.....skarbu państwa czy ochrony graczy giełdowych ?
Myślę że autor tego komunikatu zna odpowiedź na te pytania

! Odpowiedz
0 6 ~Pelikan

Pamiętam. Co jakiś czas komunikaty:
R.K. Zwiększył zaangażowanie w Spółce (kurs w górę) i jak po ptakach: :zmniejszył zaangażowanie (kurs na ryj) I tak w kółko. To co to było?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
SKOTAN -6,25% 0,75
2020-03-30 11:39:34
WIG -1,52% 40 264,38
2020-03-30 11:48:00
WIG20 -1,35% 1 455,93
2020-03-30 12:03:45
WIG30 -1,43% 1 677,20
2020-03-30 12:03:00
MWIG40 -1,77% 2 813,87
2020-03-30 11:48:45
DAX -0,28% 9 605,25
2020-03-30 12:02:00
NASDAQ -3,79% 7 502,38
2020-03-27 21:03:00
SP500 -3,37% 2 541,47
2020-03-27 21:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.