REKLAMA

Za osiem lat ZUS zbankrutuje

2013-11-16 04:08
publikacja
2013-11-16 04:08

Za pięć, najwyżej osiem lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie niewypłacalny - czytamy w Gazecie Polskiej codziennie.

Gazeta przytacza Raport o sytuacji ZUS, przedstawiony przez Fundację Republikańską oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wynika z niego, że ZUS przestanie być wypłacalny przed rokiem 2020.

 ZUS ma nową wizję. Mamy go polubić » ZUS ma nową wizję. Mamy go polubić

Autorzy raportu podważają rządowe prognozy dotyczące kondycji systemu emerytalnego, nazywając je bajkowymi. Najbardziej kosmiczne założenia rządu wskazywane przez ekspertów, to stabilny wzrost gospodarczy do 2016 roku, stały wzrost płac realnych, stały spadek, a następnie stabilizacja bezrobocia - czytamy w gazecie.

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (62)

dodaj komentarz
~meaculpa
Hehe, nie ma to jak dostrzec głupotę po latach. Były chłop propnował mi porządne wzięcie się za oszczędzanie lata temu. Ja mu mówię po co, a gdzie czas na zabawę i tym podobne?! Teraz z perspektywy czasu, rozumiem gdzie błąd popelnilam. Na szczęście na naprawę błędów prawie zawsze nie jest za późno, więc parę Hehe, nie ma to jak dostrzec głupotę po latach. Były chłop propnował mi porządne wzięcie się za oszczędzanie lata temu. Ja mu mówię po co, a gdzie czas na zabawę i tym podobne?! Teraz z perspektywy czasu, rozumiem gdzie błąd popelnilam. Na szczęście na naprawę błędów prawie zawsze nie jest za późno, więc parę klików, wybór lidera z http://www.analizy.pl/fundusze/temat-tygodnia/15584/ike-2013--ranking-indywidualnych-kont-emerytalnych-analiz-online.html i oszczędzam w końcu.
~jorgen
ZUS to Amber Gold a najlepszy fundusz to skarpeta !
~Góral
Dlatego lepiej wziąć przyszłość w swoje ręce. Odkładanie w 3 filarze ma w takim przypadku sens. Założyłem sobie ike plus i już się nie martwie o swoja emeryturę. Wpłacam kiedy chcę i ile chcę- to spore udogodnienie.
~wolny i szczęsliwy
a ja już nie odkładam 14lat i tez o nic się nie martwię )))
~karina
ZUS juz jest bankrutem, ale o tym głosno się nie mowi no cóz najwieksza piramida finansowa zbankrutowała
~erni
Nie ma co się pieklić, życie jest, jakie jest. Trzeba odkładać gdzie indziej. Są przecież IKE i IKZE... Sam mam IKE plus w ING i się nie boję jakoś, że mnie ktoś okradnie. Ba, jestem pewien, że zarobię :)
~typ
Jeśli dobrze liczę to zgodnie z artykułem, stabilny wzrost gospodarczy Polski będzie trwał jeszcze 18147 lat :):)
~floryda
zakładając ze eukołchoz będzie tu dokładał heh..inaczej żydy polskie'' rządzić'' nie POtrafia..lol
~rudaa
ja wole odkladac z "lewej "kasy do "skarpety" niż im placic! lepsze cos niz nic.
~życie
oj naprawdę !?! nie chcesz dopłacać do ZUSU?
Przecież napisali w swym raporcie (założenia do reformy - "likwidacji" OFE) , że liczą na twoje wpłaty! że nie będą składki się zmniejszały...
ale jest rozwiązanie i ratunek dla tego bałaganu, gdy "ozusują" tych co dopuścili się wyjazdu z pl.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki