Za opuszczenie Japonii trzeba będzie zapłacić podatek

Od 1 stycznia 2019 r. wszyscy podróżni opuszczający Japonię będą musieli zapłacić podatek w wysokości 1000 jenów (ok. 30 zł) - podaje portal "The Japan News".

(ingimage)

W środę japoński parlament przyjął ustawę wprowadzającą "podatek wyjazdowy" od początku kolejnego roku. Taryfa w wysokości 1000 jenów będzie doliczana do ceny biletu każdej osoby (bez względu na narodowość) opuszczającej Kraj Kwitnącej Wiśni. Wpływy z nowego podatku mają wynieść 43 mld jenów rocznie (ponad miliard złotych) i być przeznaczone na promocję turystyki, m.in. poprawę poziomu usług świadczonych w parkach narodowych i innych atrakcjach turystycznych.

Dzień wcześniej Japończycy przyjęli szerszy program reformy turystycznej. Celem rządu jest zwiększenie liczby zagranicznych turystów z 28,7 mln w 2017 r. do 40 mln w 2020 r.

MKa

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 bak_juzek_bak

i bardzo dobrze !!! ... proponuję wprowadzić podatek dla każdego Japończyka odwiedzającego Polskę w wysokości 100 zł jako podatek od zanieczyszczania przez nich polskiej atmosfery wirusami ptasiej grypy... Niemcom 1000 zł za brudasostwo, hipokryzje i sklerozę, Amerykanom 2000 zł za głupotę a Sowietom 5000 za pochodzenie!!!

! Odpowiedz
16 17 igła

To ja proponuję 2 mln zł podatku dla każdego lekarza opuszczającego (na stałe) nasz umiłowany kraj. A także dla obcokrajowców, którzy tutaj się za półdarmo wykształcili a potem wracają do swych ojczyzn.
To w zasadzie nie jest podatek tylko zwrot kosztów edukacji.

! Odpowiedz
1 30 mhm

Hmm, niecodzienna metoda promocji turystyki...

! Odpowiedz
2 35 hdrvn

A jak nie zapłacę to mnie nie wypuszczą?

! Odpowiedz
6 19 dziki_losos

O, proszę. To może u nas podatek 1000 zł za opuszczenie kraju? Wszystko, co ma jakieś stare miasto od razu by się wzbogaciło!

! Odpowiedz