REKLAMA

Za kradzież batonika nie będzie więzienia

2014-09-27 04:50
publikacja
2014-09-27 04:50
Za kradzież batonika nie będzie więzienia
Za kradzież batonika nie będzie więzienia
fot. Polka Dot/Thinkstock / / Thinkstock

Prokurator generalny Andrzej Seremet wystąpi do koszalińskiego sądu o udostępnienie akt sprawy płk. Krzysztofa Olkowicza, szefa tamtejszego więziennictwa, informuje Gazeta Wyborcza.

Olkowicz został prawomocnie uznany za winnego wykroczenia podżegania do wpłacenia 40 zł grzywny za ubezwłasnowolnionego schizofrenika osadzonego w więzieniu za kradzież wartego 99 groszy batonika.

Seremet zapowiada, że rozważy wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. Według niego sąd mógł uznać, że nie było wykroczenia, i uniewinnić funkcjonariusza. Mógł też łagodniej go potraktować, czyli udzielić pouczenia (mówi o tym art. 41 kodeksu) i umorzyć sprawę.

Prokurator generalny zamierza zgłosić projekt zmian w prawie, żeby sprawcy drobnych kradzieży o wartości do 10 zł nie trafiali już do więzienia. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~jeden
Prokurator Generalny RP o nieprawidłowościach w Okręgu Koszalińskim jest informowany na bieżąco co najmniej od dwóch lat. Bez rezultatu. Prokuratorzy celowo używając mylnego określenia „pismo”, a nie cytując i unikając określenia „Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa…” w odniesieniu do każdego zawiadomienia,Prokurator Generalny RP o nieprawidłowościach w Okręgu Koszalińskim jest informowany na bieżąco co najmniej od dwóch lat. Bez rezultatu. Prokuratorzy celowo używając mylnego określenia „pismo”, a nie cytując i unikając określenia „Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa…” w odniesieniu do każdego zawiadomienia, które dotyczą osób z konstelacji koszalińsko-kołobrzeskich naczyń połączonych: sędziów, adwokatów, biegłych czy prokuratorów, opracowali metodę ukrywania przestępstw. Dla prokuratorów z wymienionego okręgu nie istnieje k.p.k, a szczególnie art.10 § 1, art. 304 § 1, art. 305, a jego znajomość ograniczyli do art. 17 § 1, ust. 1 i 2, dlatego by poprawić statystyki, niezbędne do oceny pracy prokuratora wnoszą akty oskarżenia p-ko osobom niezdolnym do rozpoznania swoich czynów (np. Radosław Agatowski, Arkadiusz K.), lub jak w powyższym przypadku. „Sąd orzekł jak orzekł, a nikomu nic do tego” - jak określa arogancje władzy Pani Prof. Ewa Łętowska w swojej opinii na „prawnik.pl”. Teraz znów prokuratura apelacji szczecińskiej ma nie mały kłopot. Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa co najmniej z art. 231 § 1 k.k. przez prokuratora z PR w Kołobrzegu złożyło za pośrednictwem PG i podpisało 12 osób.
~Loor
Pytanie dlaczego Prokurator Generalny nie wprowadził tych zmian wcześniej.........? Przecież taka sytuacja jest oczywista........A teraz państwo (czyli wszyscy podatnicy) poniesie jeszcze koszty związane ze skargą kasacyjną......Zabawa na koszt obywateli trwa w najlepsze.........
~żółte_papiery
No to tak samo jak za kradzież setek milionów.
~Mariusz
Tak nie karać (debilizm), niech sobie przychodzą i biorą co chcą, potem może też będą przychodzić jak dorosną i będą brać więcej. Ja nie zamierzam dzielić się ze złodziejami bo on ma ochotę na "darmowego" batonika czy piwko (i tak kilka razy na dzień). Złodziejskie Państwo i politycy.
~np
Masz problem z zadłużeniem lub windykacją?Nękają Cię firmy windykacyjne lub komornicy?Być może twoje zadłużenie już się przedawniło lub popełniono błędy formalno-prawne, które powodują, że nie musisz już spłacać zadłużenia.Sprawdź całkowicie bezpłatnie, czy musisz jeszcze spłacać swoje zadłużenie.Całkowicie Masz problem z zadłużeniem lub windykacją?Nękają Cię firmy windykacyjne lub komornicy?Być może twoje zadłużenie już się przedawniło lub popełniono błędy formalno-prawne, które powodują, że nie musisz już spłacać zadłużenia.Sprawdź całkowicie bezpłatnie, czy musisz jeszcze spłacać swoje zadłużenie.Całkowicie bezpłatna analiza stanu prawnego i obsługa klientów na terenie całego kraju.Wejdź na https://www.nieplac.org
~mm
Nie używałbym wzniosłego słowa "sąd" Raczej głupia baba zatrudniona na posadzie sędziego.
~wer
sady w Polsce to dno bez moralności i nigdy nie będę aniezawisłekaża chorych biednych ludzi a przestępcy chodzą po ulicyprzykład syn wałęsy jedzie po pijaku , jest wypadek a on ma pomroczność jasną - wspólczyuj e mu nowa choroba sprzed 20 lat
~endi
Dokładnie - zobacz jak cwaniacy wyłudzili MILIARDY z czego 50 % dopłat pochodziło z naszego Skarbu Państwa i żaden z nich nie poszedł do więzienia , a teraz dzięki " zarobionym pieniądzom " są szanowanymi obywatelami i mogą finansować nowe inwestycje np uprawy łubinu , czy nasion trawhttp://www.tvn24.pl/wiadomosci-Dokładnie - zobacz jak cwaniacy wyłudzili MILIARDY z czego 50 % dopłat pochodziło z naszego Skarbu Państwa i żaden z nich nie poszedł do więzienia , a teraz dzięki " zarobionym pieniądzom " są szanowanymi obywatelami i mogą finansować nowe inwestycje np uprawy łubinu , czy nasion trawhttp://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sposob-wiceministra-na-orzechowy-biznes,117973.html

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki