REKLAMA

Za drogi ślub w plenerze

2015-04-20 00:48
publikacja
2015-04-20 00:48
fot. iStockphoto/Thinkstock / Thinkstock

Co trzeci Polak marzył o ślubie na łonie natury. Ale gdy już pojawiła się taka możliwość, na taką ceremonię decydują się nieliczni. Przyszłych małżonków zniechęca tysiąc złotych dodatkowej opłaty.

Za drogi ślub w plenerze
Za drogi ślub w plenerze (fot. iStockphoto / Thinkstock)


W ub. roku udzielono prawie 68 tys. ślubów cywilnych, z czego poza siedzibą urzędu stanu cywilnego 2,4 tys - informuje "Metro". Prawo dopuszczało taką możliwość w sytuacjach gdy, np. jeden małżonków przebywał w szpitalu lub więzieniu. Ale część urzędników szła nowożeńcom na rękę, łagodniej interpretując przepisy.

Gorący temat:

Finanse dla dwojga 

Od marca narzeczeni mogą sami wybrać miejsce, w którym wezmą ślub. Zanim przepisy weszły w życie, MSW zapytało Polaków o ich ślubne preferencje. W badaniu co trzeci z nas twierdził, że marzy o ceremonii na łonie natury. Najchętniej na plaży (7 proc.) i w ogrodzie (7 proc.).

Pomysł najlepiej przyjął się w dużych miastach. Wrocław ma 62 zgłoszenia ślubów w plenerze, Warszawa - 52, Szczecin - 35, Gdańsk - ponad 20, Poznań i Gdynia - 15.

Koszty są niemałe. Do zwykłej opłaty skarbowej w wysokości 84 zł trzeba dołożyć tysiąc złotych, które wpływa na konto gminy. Dodatkowo kosztuje też wynajęcie miejsca, gdzie odbędzie się ceremonia: na Darze Pomorza to 500 zł, a w Palmiarni w parku Winnym w Zielonej Górze - ok. 1000 zł. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Olka
Cóż. Za przyjemnosci trzeba placic. To jest Polska... ;)
~Ana
Weselisko jest tak bardzo kosztowne, że dodatkowy tysiąc nie ma żadnego znaczenia.
Kilkadziesiąt zgłoszeń w wielkich miastach? Tak mało?

Powiązane: Finanse dla dwojga

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki