REKLAMA

Za bilet LOT-u zapłacisz bitcoinami

2015-08-04 15:02
publikacja
2015-08-04 15:02
fot. Jakub Cholewiński / LOT.pl

Za bilet na przelot wystawiony przez Polskie Linie Lotnicze LOT będzie można zapłacić nie tylko tradycyjnie, ale również bitcoinami, czyli internetową walutą - informuje polski przewoźnik.

(fot. Jakub Cholewiński / LOT.pl)

LOT doszedł do wniosku, że bitcoiny są coraz bardziej popularne, a miejsc, w których można dokonywać opłaty przy ich pomocy stale przybywa. Dlatego wprowadza możliwość płacenia za bilety w ten sposób na stronie lot.com.

"Jesteśmy otwarci na każdą potrzebę naszych klientów. Stawiamy na innowacje, które mają sprawić, że ich podróż będzie wygodna i przyjemna nie tylko na pokładzie, ale o wiele wcześniej – już na etapie kupowania biletu. Wielu z nas robi zakupy przez internet, w tym kupuje bilety lotnicze. Jest tylko kwestią czasu, by płatności internetową walutą stały się tak samo popularne jak dziś korzystanie z kart kredytowych. Dostrzegamy ten potencjał i dlatego jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które już dziś dają swoim pasażerom możliwość płacenia bitcoinami" – mówi Jiri Marek, dyrektor w LOT.

Nowa metoda płatności adresowana jest do wszystkich, którzy posiadają portfel Bitcoin i aktywnie korzystają z tej waluty robiąc zakupy w internecie. Bitcoinami można płacić za dowolne połączenia LOT-u na większości rynków, na których LOT prowadzi sprzedaż biletów.

Według przedstawicieli LOT-u płatność bitcoinami jest łatwa w realizacji i równie bezpieczna jak pozostałe metody płatności. Wszystkie transakcje obsługuje PSP – jedna z najbardziej uznanych i najpowszechniejszych platform obsługujących transakcje internetową walutą.

Cena biletu zostanie naliczona w standardowej walucie wybranej przez pasażera. Dopiero na ostatnim etapie procesu rezerwacyjnego, czyli na etapie realizacji płatności, platforma PSP przeliczy cenę zakupu na bitcoiny.(PAP)

pif/ asa/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Szperacz_internetowy
- jaka cena biletu do Chicago?
- 5.80 btc proszę pana
- a do Nowego Jorku?
- 5.90 btc proszę pana
- to poproszę ten do Chicago
- poproszę 6.2 btc
~wiko
To jest myślenie kogoś kto musi cały czas przewalutowywać pieniądze, sprawdzać kurs i prowizje, szukać innych pośredników.
Uwolnij się na chwilę od takiego myślenia i wyobraź sobie że wypłatę dostajesz w BTC i wszędzie na całym świecie możesz nimi płacić. Nie interesują cię wtedy inne waluty, kursy i
To jest myślenie kogoś kto musi cały czas przewalutowywać pieniądze, sprawdzać kurs i prowizje, szukać innych pośredników.
Uwolnij się na chwilę od takiego myślenia i wyobraź sobie że wypłatę dostajesz w BTC i wszędzie na całym świecie możesz nimi płacić. Nie interesują cię wtedy inne waluty, kursy i przewalutowania.
~Szperacz_internetowy
Wszystkich pasjonatów bitcoina pytam o jedno - jaki mają gwarant, że jutro ta waluta nie przestanie istnieć? A to już pewnie niedługo - co raz mniej opłaca się stawiać "koparki". A bez koparek ta waluta upadnie, bo ktoś będzie musiał inwestować w serwery obliczeniowe a co za tym idzie z czegoś je finansować.Wszystkich pasjonatów bitcoina pytam o jedno - jaki mają gwarant, że jutro ta waluta nie przestanie istnieć? A to już pewnie niedługo - co raz mniej opłaca się stawiać "koparki". A bez koparek ta waluta upadnie, bo ktoś będzie musiał inwestować w serwery obliczeniowe a co za tym idzie z czegoś je finansować. Doprowadzi to do tego, że transakcje zostaną obłożone "podatkiem" (bo wątpię, żeby ktoś charytatywnie coś takiego sponsorował). No i całkiem możliwe, że niedługo również ta waluta zostanie "zdelegalizowana" przez rządy dużych krajów. Już się pojawiają pomysły, że transakcje te trzeba opodatkować, bo to żadna waluta nie jest. Szał na bitcoiny minął - kto zarobić na nich miał swoje zarobił a teraz frajerzy zaczynają tracić prawdziwe pieniądze.
~miner
Zamiast zadawać głupie pytania i tworzyć dziecinne teorie o miningu to może jednak najpierw zapoznaj się z tematem, bo aż szkoda czasu i nerwów na tłumaczenie
~wiko
Poczytaj jak działa bitcoin i do czego służą koparki i dlaczego jest ich tak dużo i czy ich ilość wpływa na coś?
Do potwierdzenia bloku w którym znajdują się ostatnie transakcje z całego Świata wystarczy jeden średniej klasy komputer, ma to jedno obliczenie średnio aż 10 min.
Szła to był ale na kopanie a
Poczytaj jak działa bitcoin i do czego służą koparki i dlaczego jest ich tak dużo i czy ich ilość wpływa na coś?
Do potwierdzenia bloku w którym znajdują się ostatnie transakcje z całego Świata wystarczy jeden średniej klasy komputer, ma to jedno obliczenie średnio aż 10 min.
Szła to był ale na kopanie a nie na bitcoin. Szał na bitcoin dopiero się zacznie :)
~ge
a kto produkuje tego bitcoina, jest nad nim jakiś nadzór, czy jakiś giercownik siedzi po nocach i zawija w sreberka, żeby go..no przypominało monety?
~Coroner
Obserwuję te czerwone łapki przy moich wpisach o bitconie. Na podstawie materiałów angielskich. Muszę stwierdzić że Polacy to jedyny naród który wprost rwie się do różnych gadgetów, mody i wszelkiego badziewia propagandą napędzanego. Rodakom łatwo sprzedaje się wszelkie „nowości” Masakra to jakiś kompleks.Obserwuję te czerwone łapki przy moich wpisach o bitconie. Na podstawie materiałów angielskich. Muszę stwierdzić że Polacy to jedyny naród który wprost rwie się do różnych gadgetów, mody i wszelkiego badziewia propagandą napędzanego. Rodakom łatwo sprzedaje się wszelkie „nowości” Masakra to jakiś kompleks. Zapożyczą się nie dojedzą ale pokazać i pochwalić się muszą, że tacy trendy są.
~ertu
A może ludzie są coraz to bardziej świadomi jak działa banksterka i nie chcą się obudzić z ręką w nocniku gdy pewnego razu nie będą mogli dysponować własnymi oszczędnościami życia, nie będą mogli wybrać pieniędzy z banku, nie będą mogli wziąć ze sobą własnych pieniędzy i przewieźć je przez granicę, a A może ludzie są coraz to bardziej świadomi jak działa banksterka i nie chcą się obudzić z ręką w nocniku gdy pewnego razu nie będą mogli dysponować własnymi oszczędnościami życia, nie będą mogli wybrać pieniędzy z banku, nie będą mogli wziąć ze sobą własnych pieniędzy i przewieźć je przez granicę, a za płatność gotówką zostaną wsadzeni do więzienia za "nielegalny" sposób przeprowadzenia transakcji.
I to nie są bajki, to już się dzieje, to jest nasza rzeczywistość tylko niektórzy jeszcze tego nie widzą.
Aby żabę ugotować wystarczy powoli podgrzewać wodę i żaba nigdy się nie zorientuje że jest już ugotowana :)
~Coroner odpowiada ~ertu
Pisałem o tym poniżej. Nie bądź naiwny że Bitcoin taki pewniak jest.
~ertu
A jednak mamy w Polsce odważnych i przyszłościowo myślących ludzi. Instytucje finansowe zawsze mogą nawalić, zbankrutować, stawiać warunki, podkradać, drukować wirtualne pieniądze itp. , a niezależny i niezawodny bitcoin zawsze będzie działać według raz ustalonych warunków :)
Brawo!

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki