Zmiana w zarządzie ZUS-u

Z początkiem listopada nastąpi zmiana na stanowisku członka zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ds. IT. Krzysztofa Dyki zastąpi jego bliski współpracownik z ZUS Włodzimierz Owczarczyk - poinformował PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz w komunikacie przesłanym PAP poinformował, że na środowym posiedzeniu rada nadzorcza ZUS odwołała Krzysztofa Dyki ze stanowiska członka zarządu ZUS nadzorującego pion operacji i eksploatacji systemów. Wiceprezes piastował tę funkcję od lipca 2017 r. Rzecznik przekazał, że w jego miejsce powołany został dotychczasowy dyrektor departamentu rozwoju usług IT w centrali Zakładu, blisko współpracujący z dotychczasowym wiceprezesem – Włodzimierz Owczarczyk.

"Jest to niezwykle płynna zmiana, która pozwala zachować ciągłość działania pionu informatyki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Prezes Krzysztof Dyki kończy swoją misję, która obfitowała w wiele profesjonalnie przeprowadzonych i z sukcesem zakończonych projektów. Wspólnie z panem prezesem udało nam się odbudować zaufanie rynku do Zakładu, przy jednoczesnym wzmocnieniu konkurencyjności w sferze IT i ograniczeniu kosztów. Dziękuję za ponad dwa lata naszej współpracy w zarządzie" – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

"Kończę misję na zajmowanym stanowisku przekazując swoją funkcję najbardziej doświadczonej osobie, która gwarantuje bezpieczeństwo i optymalny rozwój systemów IT w ZUS" – komentuje swoje odejście Krzysztof Dyki i dodaje: "To było najcenniejsze doświadczenie w mojej karierze zawodowej".

"Pod kierownictwem prof. Gertrudy Uścińskiej, wspólnie z zarządem i zespołem udowodniliśmy, że można realizować przedsięwzięcia, które dotychczas uznawano za bardzo trudne lub niemożliwe do realizacji. Oprócz szeregu skutecznie przeprowadzonych projektów, dokonaliśmy podziału umowy utrzymaniowej KSI, znacznie obniżając dotychczasowe koszty Zakładu" - podkreśla Dyki.

Nowy członek zarządu ZUS nadzorujący pion IT, Włodzimierz Owczarczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami informatycznymi w sektorze finansowym. Jest związany z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych od 2011 roku. Dotychczas w ZUS odpowiadał za rozwój oprogramowania naliczającego emerytury i za proces wypłaty świadczeń. Od 2017 r. zajmuje stanowisko dyrektora departamentu rozwoju usług IT, odpowiadając tym samym za wykonanie i wdrożenia modyfikacji systemów informatycznych ZUS. Kierował kluczowymi projektami informatycznymi w Zakładzie, w tym projektem e-składka, e-akta, EESSI oraz rozbudowa PUE. Był również odpowiedzialny za wdrożenie od strony informatycznej największej usługi sektora e-administracji, tj. elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA).

"Powołanie Włodzimierza Owczarczyka na stanowisko członka zarządu ZUS nadzorującego pion IT oznacza politykę kontynuacji i ciągłego rozwoju Zakładu w sferze nowych projektów e-administracji. Przed nami bowiem niemniejsze projekty informatyczne niż te, które udało nam się zrealizować przez ostatnie dwa lata" – podsumowuje prezes ZUS.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.