ZUS sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie stawki minimalnej 13 zł/h

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 zł za godzinę pracy - poinformował PAP rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

(fot. STANISLAW KOWALCZUK / )

Andrusiewicz przekazał, że prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zdecydowała, aby w pilnym trybie wypowiedzieć umowę z firmą, która wygrała przetarg na ochronę płockiego oddziału Zakładu. Zapowiedziała też konsekwencje służbowe wobec osób zajmujących się tym przetargiem - dodał.

"Zwycięskie konsorcjum zadeklarowało zatrudnienie pracowników ochrony w Płocku na umowę o pracę, ale zaproponowane stawki godzinowe były zaniżone względem obowiązujących obecnie stawek minimalnych, co jest złamaniem obowiązującego prawa" - powiedział PAP rzecznik. "Trwa analiza innych postępowań i zawartych umów na ochronę obiektów" - dodał.

Zaznaczył, że na początku kwietnia Zakład poprosił wszystkich kontrahentów o informację dotyczącą przestrzegania obowiązującego prawa - minimalnych stawek godzinowych wynagrodzenia za pracę. Do końca kwietnia ZUS powinien uzyskać te informacje.

ago/ karo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Zbyszko

Może by się PIP zajał Milmexem w Sosnowcu, bo od 3,5 roku pracownicy nie dostają tam wypłaty!!!

! Odpowiedz
1 2 ~tom

Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam takie rzeczy, bo jakoś na etapie przyjmowania ofert nikt się nie zastanawia jak możliwe jest świadczenie usługi przy stawkach dla klienta poniżej 14,00zł/rbg netto. Chociaż by nawet taką stawkę uzyskać trzeba zatrudnić same osoby z 2 grupą specjalną by dotacją obniżyć koszty pracy.

! Odpowiedz
2 7 ~pol

Skarbimierz brzeg woj opole stawka min 12 zl sprawdzic i dac kare - panstwo zyska

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne