REKLAMA

ZPUE chce skupić do 622.542 akcji własnych

2021-01-28 11:28
publikacja
2021-01-28 11:28
thetaXstock

Zarząd ZPUE podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia nabycia do 622.542 akcji własnych w celu umorzenia, wystąpi do walnego o podjęcie uchwały w tej sprawie - podała spółka w komunikacie. Ponadto, spółka zawarła umowę o przeprowadzenie publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż jej akcji.

Wzywającymi są ZPUE, Koronea (większościowy akcjonariusz spółki) i Michał Wypychewicz, a nabywającymi będą ZPUE i Koronea.

Z ujawnionej w czwartek informacji poufnej z czerwca 2020 r. wynika, że Koronea, większościowy akcjonariusz ZPUE, zamierzał poszukiwać dla spółki inwestorów zainteresowanych wykupieniem mniejszościowych akcjonariuszy oraz doprowadzeniem do wycofania akcji spółki z obrotu.

Jak jednak podało ZPUE, zarząd spółki zmienił podejście i zamiast poszukiwania w pierwszej kolejności inwestorów, podjął działania w celu pozyskania niezbędnego finansowania bankowego.

Jak podano, ZPUE zawarło aneks do umowy kredytu terminowego oraz kredytu odnawialnego z marca 2020 r., na podstawie którego, m.in., został zmniejszony limit kwoty kredytu odnawialnego do kwoty 90 mln zł oraz kredytodawcy udzielili spółce nowego kredytu terminowego do maksymalnej kwoty 100 mln zł na finansowanie nabycia przez spółkę akcji własnych.

W umowie kredytu ustalono, że Koronea przeznaczy na nabycie akcji ZPUE nabywanych przez Koronea w ramach wezwania kwotę do 9,57 mln zł. Zmieniona aneksem umowa przewiduje ograniczenia dotyczące wypłaty dywidendy przez ZPUE.

W środę na zamknięciu sesji kurs ZPUE wynosił 181 zł.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
milos2015
Po 276 to może skupią, ale po 176 to fundy nie oddadzą ani jednej akcji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki