ZBP radzi, jak bezpiecznie korzystać z kredytu

Związek Banków Polskich wychodzi naprzeciw potrzebom klientów banków i radzi jak korzystać z kredytów, aby się nadmiernie nie zadłużyć i nie mieć kłopotów ze spłatą zobowiązań. Efektem tych działań jest dokument „Jak bezpiecznie korzystać z kredytu – poradnik dla konsumenta”, dostępny na stronie internetowej Związku Banków Polskich.

„Jak bezpiecznie korzystać z kredytu – poradnik dla konsumenta” ma na celu uświadomienie kredytobiorcom zasad odpowiedzialnego korzystania z kredytów i możliwych sposobów rozwiązywania problemów związanych ze spłatą zobowiązań, gdy takie wystąpią. Treść poradnika została skonsultowana z członkami Związku Banków Polskich. Dokument napisany jest językiem, który powinien być zrozumiały dla wszystkich kredytobiorców, nawet tych bez zaawansowanej wiedzy bankowej.„Kredyty są jednym z najbardziej powszechnych produktów oferowanych przez banki na całym świecie. Korzystają z nich zarówno osoby indywidualne, jak i firmy oraz instytucje państwowe. Zaciąganie kredytów nie jest niczym szkodliwym, a wręcz pomaga i ułatwia życie. Jednak nieodpowiedzialne zaciąganie zobowiązań kredytowych powoduje bardzo poważny problem, zarówno dla kredytobiorców, jak i dla banków” mówi Przemysław Barbrich, doradca Prezesa Zarządu ZBP. „Uznaliśmy, że dla potrzeb obecnych jak i przyszłych kredytobiorców, potrzebny jest rzetelny i merytoryczny poradnik zawierający niezbędne informacje i praktyczne wskazówki, które pomogą bezpiecznie korzystać z tych produktów i unikać poważnych problemów jakie wiążą się z nadmiernym zadłużeniem.”

Dzięki stosowaniu się do wskazówek i porad zawartych w poradniku, konsument powinien być w stanie bezpiecznie korzystać z kredytów gotówkowych i kart kredytowych oraz wiedzieć na co należy zwracać uwagę i jakich praktyk się wystrzegać. Informacje o kredytach hipotecznych pozwolą kredytobiorcom lepiej zrozumieć na czym polega procedura starania się o taki kredyt, oraz jak polepszać swoje szanse na uzyskanie takiej pożyczki od banku. Bardzo istotną sekcją poradnika jest również rozdział pt. „Co robić w przypadku nadmiernego zadłużenia?” w którym czytelnik znajdzie praktyczne porady o tym jak zarządzać zadłużeniem, oraz gdzie szukać dróg wyjścia z kłopotów, jeżeli jest się nadmiernie zadłużonym. Dodatkowo, poradnik zawiera praktyczny słowniczek, w którym wytłumaczone są wszelkie pojęcia, które mogą być niezrozumiałe dla czytających go konsumentów.

źródło: Związek Banków Polskich
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne