Prezydent: Z uszczelnienia systemu podatkowego wypłacamy 500+

Prezydent Andrzej Duda, podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Pruszkowa powiedział, że pieniądze z uszczelnionego systemu podatkowego pozwalają wypłacać 500+ na każde dziecko, trzynastą emeryturę i realizować inne plany. Ocenił, że to jest olbrzymia zmiana jakościowa.

(fot. MATEUSZ SLODKOWSKI / FotoNews)

Zanim Zjednoczona Prawica objęła rządy i zanim ja zostałem prezydentem Rzeczpospolitej, co roku ponad 50 mld zł VAT nie było wpłacanych do budżetu. Po prostu ktoś to kradł. Obecnie dzięki mądrej polityce i kilku zmianom, które zostały przeprowadzone - m. in. reformie, która doprowadziła do powstania Krajowej Administracji Skarbowej. (...) Myśmy lukę VAT zatkali o przeszło połowę" - mówił w Pruszkowie Andrzej Duda.

Dodał, że to także dzięki temu możliwa jest m. in. modernizacja wojska i służb mundurowych.

"Ile z tych posterunków policji zostało zlikwidowanych, ile połączeń kolejowych i autobusowych, które też zapewniały komfort życia zostało zlikwidowanych? My to wszystko przywracamy. To jest program przywracania podmiotowości tym obszarom Polski, które były zaniedbywane, o których z pogardą mówiono, że to jest prowincja" - powiedział prezydent.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz, Wiktoria Nicałek

rkj/ wni/ drag/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 antonicaracal

Przed godziną Czarzasty powiedział prawdę o PAD : "jesteś głupi" !
Czarzasty ma 100% racji !

! Odpowiedz
9 3 artur17

Podyskutujcie trole z liczbami, nie bajkami z TVN.

! Odpowiedz
8 4 artur17

Wpływy z CIT wzrosły przez 4 lata (PIS) już o 55%, VAT 47,2%, PIT 45,3%.
Poprzednie 4 lata 2011-2015 (druga kadencja PO, już po kryzysie) VAT 1,8%. CIT 3,8%, PIT 18,3%.

! Odpowiedz
2 12 jarekzbyszek

Coraz mniej chętnych, aby wierzyć w te bajki.

! Odpowiedz
4 19 tommytommy

Ten pajac jak zwykle pieprzy coś po swojemu. Poczytajcie, uszczelnienie vatu to fikcja, a luka obecnie rośnie. Im się udało tylko sprzedać ludziom ten mit, odpalili resztki ludziom a sami napełnili kieszenie

! Odpowiedz
3 24 marianpazdzioch

Jeśli tak, to po co te miliardy deficytu oraz kreatywna księgowść z funduszem solidarnościowym? No ale durne społeczeństwo nie wie, że 1+1 nie równa się 3 czy -15, i można mu wciskać takie kity.

! Odpowiedz
3 36 karbinadel

Wypłacamy? Przyczepiło się coś do okrętu i mówi "płyniemy"

! Odpowiedz
2 54 bonvivant

"Ludzie są tacy głupi, że to działa." Mateusz Morawiecki

! Odpowiedz
1 29 gregorkostek

jak moga tak cisna ten kit ,ciemnemu ludowi ,a przeciez prezes NIK BANAS powiedzial odzyskujemy tylko powyzej 1procenta vatu ,komu tu teraz wierzyc ,no coz maja monopol na wszystko ,tylko ten Banas nie pasuje ,dobiora sie do niego ,

! Odpowiedz
43 7 pawelsalsa

Za PO wpływy z vatu to 90-120 mid, za PiS już 190mld. Gddzie tu masz 1% ? POspólstwo POwie byle co byle tylko odsunąć od siebie zarzut niegospodarności za który Tusk POwinien siedziec. Tak naprawdę to działania PO wzgledem vatu wyglądają na CELOWE, tak jakby specjalnie chcieli okradać Polaków w czasach swoich nie-rządów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.