REKLAMA

Prezydent: Z uszczelnienia systemu podatkowego wypłacamy 500+

2020-03-08 17:41
publikacja
2020-03-08 17:41

Prezydent Andrzej Duda, podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Pruszkowa powiedział, że pieniądze z uszczelnionego systemu podatkowego pozwalają wypłacać 500+ na każde dziecko, trzynastą emeryturę i realizować inne plany. Ocenił, że to jest olbrzymia zmiana jakościowa.

/ fot. MATEUSZ SLODKOWSKI / FotoNews

Zanim Zjednoczona Prawica objęła rządy i zanim ja zostałem prezydentem Rzeczpospolitej, co roku ponad 50 mld zł VAT nie było wpłacanych do budżetu. Po prostu ktoś to kradł. Obecnie dzięki mądrej polityce i kilku zmianom, które zostały przeprowadzone - m. in. reformie, która doprowadziła do powstania Krajowej Administracji Skarbowej. (...) Myśmy lukę VAT zatkali o przeszło połowę" - mówił w Pruszkowie Andrzej Duda.

Dodał, że to także dzięki temu możliwa jest m. in. modernizacja wojska i służb mundurowych.

"Ile z tych posterunków policji zostało zlikwidowanych, ile połączeń kolejowych i autobusowych, które też zapewniały komfort życia zostało zlikwidowanych? My to wszystko przywracamy. To jest program przywracania podmiotowości tym obszarom Polski, które były zaniedbywane, o których z pogardą mówiono, że to jest prowincja" - powiedział prezydent.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz, Wiktoria Nicałek

rkj/ wni/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
antonicaracal
Przed godziną Czarzasty powiedział prawdę o PAD : "jesteś głupi" !
Czarzasty ma 100% racji !
artur17
Podyskutujcie trole z liczbami, nie bajkami z TVN.
artur17
Wpływy z CIT wzrosły przez 4 lata (PIS) już o 55%, VAT 47,2%, PIT 45,3%.
Poprzednie 4 lata 2011-2015 (druga kadencja PO, już po kryzysie) VAT 1,8%. CIT 3,8%, PIT 18,3%.
jarekzbyszek
Coraz mniej chętnych, aby wierzyć w te bajki.
tommytommy
Ten pajac jak zwykle pieprzy coś po swojemu. Poczytajcie, uszczelnienie vatu to fikcja, a luka obecnie rośnie. Im się udało tylko sprzedać ludziom ten mit, odpalili resztki ludziom a sami napełnili kieszenie
marianpazdzioch
Jeśli tak, to po co te miliardy deficytu oraz kreatywna księgowść z funduszem solidarnościowym? No ale durne społeczeństwo nie wie, że 1+1 nie równa się 3 czy -15, i można mu wciskać takie kity.
karbinadel
Wypłacamy? Przyczepiło się coś do okrętu i mówi "płyniemy"
bonvivant
"Ludzie są tacy głupi, że to działa." Mateusz Morawiecki
gregorkostek
jak moga tak cisna ten kit ,ciemnemu ludowi ,a przeciez prezes NIK BANAS powiedzial odzyskujemy tylko powyzej 1procenta vatu ,komu tu teraz wierzyc ,no coz maja monopol na wszystko ,tylko ten Banas nie pasuje ,dobiora sie do niego ,
pawelsalsa
Za PO wpływy z vatu to 90-120 mid, za PiS już 190mld. Gddzie tu masz 1% ? POspólstwo POwie byle co byle tylko odsunąć od siebie zarzut niegospodarności za który Tusk POwinien siedziec. Tak naprawdę to działania PO wzgledem vatu wyglądają na CELOWE, tak jakby specjalnie chcieli okradać Polaków w czasach swoich nie-rządów.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki