REKLAMA

Z powodu śniegu w Europie odwołano niektóre rejsy do i z Warszawy

2013-03-12 14:24
publikacja
2013-03-12 14:24

Z powodu obfitych opadów śniegu w północno-zachodniej Europie z warszawskiego Lotniska Chopina odwołano we wtorek kilkanaście rejsów m.in. do Paryża, Frankfurtu, Rzymu - poinformował PAP dyrektor biura Public Relations warszawskiego portu Radosław Żuk.

Jak powiedział Żuk, do Warszawy odwołano cztery połączenia z Frankfurtu, trzy z Paryża, a także z Rzymu i Brukseli. Ze stolicy nie odbyło się do tych miast sześć rejsów.

"Lista połączeń może ulec zmianie w ciągu dnia, wszystko zależy od tego, co będzie się działo na lotniskach w Europie Zachodniej. Występują tam silne opady śniegu, co powoduje zamieszanie na tamtejszych lotniskach, dlatego samoloty do nas nie przylatują i nie odlatują z pasażerami" - powiedział.

Śnieżyce w płn.-zach. Europie sparaliżowały we wtorek transport lotniczy, kolejowy i drogowy, pozbawiły mieszkańców prądu. We Francji, Belgii, W. Brytanii, Niemczech i Holandii zanotowano obfite opady śniegu na dziesięć dni przed kalendarzową wiosną.

Odwołano jedną czwartą połączeń z paryskiego lotniska Charles'a de Gaulle'a i 20 proc. lotów z lotniska Orly. Wszystkie połączenia anulowano za to na podparyskim lotnisku w Beauvais, podobnie jak w Lille na północy Francji.

Sparaliżowane są belgijskie lotniska. Port lotniczy Zaventem pod Brukselą poinformował, że samoloty startują i lądują z opóźnieniami. Podobna sytuacja panuje na lotnisku w Charleroi, które obsługuje tanie linie lotnicze, zaś lotnisko w Liege zostało zamknięte.

Z powodu śnieżyc wszystkie loty odwołało lotnisko we Frankfurcie nad Menem - trzecie najważniejsze w Europie. W Berlinie częściowo został sparaliżowany transport publiczny; wiele pociągów zostało odwołanych lub opóźnionych. (PAP)

aop/ je/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki