REKLAMA

Nowy Jork próbuje wygrzebać się z turystycznego dołka

2021-08-01 03:32
publikacja
2021-08-01 03:32
Nowy Jork próbuje wygrzebać się z turystycznego dołka
Nowy Jork próbuje wygrzebać się z turystycznego dołka
fot. Lex Photography / / Pexels

Mimo wysiłków władz miejskich Nowy Jork nie przyciąga tak wielkich rzesz turystów jak przed pandemią COVID-19. W 2020 roku było ich o 67 proc. aniżeli rok wcześniej.

„Turystyka stanowi jedno z największych źródeł przychodów miasta, osiągnęła rekordowy poziom 66,6 mln odwiedzających, generując 47,4 mld dolarów, które wydali w mieście w 2019 roku. Według rewidenta stanowego w czasie pandemii w 2020 roku liczba turystów spadła o 67 proc., a ich wydatki zmniejszyły się o 73 proc. – obliczyła lokalna telewizja NY1.

Rozczarowujące wyniki obserwuje się mimo ogromnych wysiłków miasta, aby przyciągnąć turystów. Towarzysząca im kampania reklamowa pochłonęła 30 mln dolarów.

NY1 zwraca uwagę, że ożywienie branży turystycznej stało się priorytetem dla burmistrza Billa de Blasio. Ogłosił w tym celu różne inicjatywy jak np. zbliżający się "Tydzień powrotu do domu" z koncertami w pięciu dzielnicach, w tym jednym z udziałem światowych gwiazd w Central Parku.

Według firmy STR, analizującej informacje na temat zakwaterowania w ciągu ostatnich kilku miesięcy, turystyka w mieście uległa poprawie. Frekwencja w hotelach wzrosła z 24 proc. w styczniu do ponad 50 w czerwcu. Jednak zgodnie z informacjami nowojorskiego stowarzyszenia hoteli (HAONYC) ok. 41 proc. tych placówek w mieście jest wciąż zamkniętych. W otwierających podwoje hotelach szwankuje często działalność restauracji i innych usług.

Zdaniem ekspertów jednym z czynników najmocniej wpływających na obecny stan turystyki w mieście jest zahamowanie dopływu gości z zagranicy, w tym z sąsiadującej z stanem Nowy Jork Kanady.

"Kanadyjczycy są dużą częścią naszego biznesu. (…) Najwięcej płacącymi klientami branży hotelarskiej byli obywatele Wielkiej Brytanii, a zaraz po nich Chińczycy" – wyjaśnił na antenie NY1 Vijay Dandapani, prezes i dyrektor generalny Hotel HAONYC.

Dane stanowe wskazują na to, że międzynarodowi turyści wydają w mieście cztery razy więcej niż krajowi. Ich brak oznacza duże straty nie tylko dla branży hotelarskiej, ale także m.in. dla firm zajmujących się organizacją wycieczek.

"Mamy bardzo mało zagranicznych turystów. Nie ma po prostu żadnych znaczących grup turystów spoza Stanów Zjednoczonych" – ocenił Craig Kanarick, dyrektor generalny New York Cruise Lines.

W opinii NY1 powrót turystów komplikuje trwająca pandemia, w tym rosnące zagrożenie wysoce zakaźnym wariantem delta koronawirusa. W ciągu zaledwie kilku tygodni odsetek testów na jego obecność z pozytywnym wynikiem wzrósł z ok. 25 do 75 proc.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
300_pala
Proponuję opodatkować szczury które się tam rozpleniły
the_mind_renewed
A tak się zagrzebuje właśnie ! https://www.foxnews.com/us/nyc-laundromat-shooting-gang-queens
1a2b
Turyści? Do Nowego Jorku? A po co?
marekpoznan
Jak ktoś lubi betonowe blokowiska to warto, będzie zachwycony.
emk6
Jak to po co??? Pooglądać te puste lokale komercyjne. Mieć choć małą namiastkę, filmu postapokaliptycznego.
marekpoznan
"Rozczarowujące wyniki obserwuje się mimo ogromnych wysiłków miasta, aby przyciągnąć turystów. Towarzysząca im kampania reklamowa pochłonęła 30 mln dolarów."

Czy w ramach tych 30 mln dolarów ktoś pokwapił się poświęcić parę minut aby sprawdzić czy w ogóle wpuszczają turystów z Europy..? Podpowiedź
"Rozczarowujące wyniki obserwuje się mimo ogromnych wysiłków miasta, aby przyciągnąć turystów. Towarzysząca im kampania reklamowa pochłonęła 30 mln dolarów."

Czy w ramach tych 30 mln dolarów ktoś pokwapił się poświęcić parę minut aby sprawdzić czy w ogóle wpuszczają turystów z Europy..? Podpowiedź dla niezorientowanych: nie wpuszczają. Więc, typowe dla socjalistów i bolszewików, kasa wyrzucona w błoto tzn. rozdana wśród swoich kumpli.
demeryt_69
Z własnej kasy by nie wydali ani centa na te 'badania' - taki klimat.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki