Z powodu koronawirusa Australia zamyka granice dla podróżnych z Iranu

W związku z epidemią koronawirusa Australia zamyka od niedzieli granice dla wszystkich osób, przybywających do tego kraju z Iranu - poinformował w sobotę australijski minister zdrowia Greg Hunt.

Zgodnie z decyzją resortu wszyscy cudzoziemcy z Iranu od 1 marca będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę w innym kraju, zanim zostaną wpuszczenie na teren Australii.

"Obecnie prawdopodobnie istnieje wysoki poziom niewykrytych przypadków zakażenia w Iranie, w związku z czym obawiamy się, że z kraju tego mogą wyjeżdżać osoby, będące nosicielami wirusa" - wyjaśnił Hunt.

W piątek BBC Persian podała, powołując się na irańskie służby medyczne, że co najmniej 210 osób zmarło w różnych miastach w Iranie z powodu koronawirusa. Rząd tego kraju zaprzecza tym doniesieniom i mówi o 34 osobach, które zmarły z powodu Covid-19.

W Australii do tej pory potwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem - 15 zainfekowanych osób przyjechało z Chin, a osiem przebywało na wycieczkowcu Diamond Princess. Od 1 lutego kraj zamknął granice dla osób, które odwiedzały Chiny kontynentalne. (PAP)

zm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil