REKLAMA

Z mBanku do Wikipedii

2006-10-26 10:20
publikacja
2006-10-26 10:20
Poprzez wyszukiwarkę dostępną w serwisie mBanku klienci mogą korzystać z polskiej edycji wolnej encyklopedii – Wikipedii.
mBank przystąpił jako członek wspierający do Stowarzyszenia Wikimedia Polska i rozpoczął promowanie wśród swoich klientów Wikipedii – największej międzynarodowej, otwartej encyklopedii tworzonej przez miliony internautów na całym świecie.

W ramach rozpoczętej współpracy rozszerzona została m.in. funkcjonalność wyszukiwarki znajdującej się na stronach informacyjnych mBanku. Klienci mogą poszukiwać słów i fraz w bazie własnej mBanku oraz w zasobach Wikipedii. Zachętą do odwiedzenia stron Wikipedii jest również specjalna akcja bannerowa prowadzona w serwisie mBanku.

Pierwszą wspólną akcją Stowarzyszenia Wikimedia Polska oraz mBanku było przeprowadzenie konkursu z okazji 5. rocznicy powstania Wikipedii.

Wikipedia, wolna encyklopedia, została założona 12 stycznia 2001 roku na bazie Nupedii przez Jimmy'ego Walesa. Jej polska edycja, znana wtedy jeszcze jako Polska Wolna Encyklopedia Sieciowa powstała 26 września 2001 roku. Obecnie na stronach polskiej Wikipedii znajduje się ok. 300 000 pojęć. Dziennie notowane jest przeszło 50 mln odsłon jej stron. Wikipedia jest encyklopedią internetową opartą na aplikacji MediaWiki, pozwalającej wszystkim użytkownikom na modyfikację każdej strony, w myśl idei wiki. Cała jej zawartość jest dostępna pod wolną licencją GNU FDL zezwalającą na dowolne rozpowszechnianie i edycję już istniejących artykułów, dopóki tekst o licencji zostanie zachowany.

mBank / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki