REKLAMA

Z kim Marian Banaś chce pracować w NIK

2019-11-06 06:10
publikacja
2019-11-06 06:10

Na biurku marszałek Sejmu Elżbiety Witek leżą wnioski o powołanie na wiceprezesów Najwyższej Izby Kontroli senatora PiS Artura Warzochy i posła PiS Marka Opioły - informuje nieoficjalnie środowa "Gazeta Wyborcza".

/ fot. Krystian Maj / FORUM
Według informatora "Wyborczej" szef NIK Marian Banaś wystąpił o mianowanie dwóch polityków PiS już pod koniec września, kiedy odwołano trzech jego zastępców, a nowym wiceprezesem została Małgorzata Motylow. Wnioski o powołanie Opioły i Warzochy zostały wtedy wstrzymane. "Polityk PiS z partyjnej czołówki przekonuje natomiast, że kandydatury pojawiły się dopiero w zeszłym tygodniu" - pisze dziennik.

"Warzocha nie chce zdradzić, kiedy dostał propozycję. Dodaje, że najpierw musi dojść do pierwszego posiedzenia nowego parlamentu, wyboru Prezydium Sejmu i komisji sejmowych. Z kolei Opioła powtarza: +Nic mi o tym nie wiadomo+. Zapytaliśmy Kancelarię Sejmu, czy i kiedy takie wnioski wpłynęły. Na razie nie odpowiedziała" - pisze "GW".

Zgodnie z prawem marszałek Sejmu powołuje i odwołuje wiceprezesów NIK po zasięgnięciu opinii komisji do spraw kontroli państwowej na wniosek prezesa NIK.

reb/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
khh
Polska...facet, ktory powinien byc natychmiast wyprowadzony w kajdankach i przewieziony do aresztu, urzadza sie na nowym stanowisku kontrolnym i dobiera sobie zastepcow. Ale w sumie, jak pomyslec, ze szefem policji i sluzb jest skazany prawomocnym wyrokiem ulaskawiony przestepca to wszystko zaczyna sie ukladac w calosc. I ktos to Polska...facet, ktory powinien byc natychmiast wyprowadzony w kajdankach i przewieziony do aresztu, urzadza sie na nowym stanowisku kontrolnym i dobiera sobie zastepcow. Ale w sumie, jak pomyslec, ze szefem policji i sluzb jest skazany prawomocnym wyrokiem ulaskawiony przestepca to wszystko zaczyna sie ukladac w calosc. I ktos to nazwal dobra zmiana...
chipek
Sprawdza się powiedzenie I Sekretarza PiS tow. Kaczyńskiego: Do PiSu się wstępuje dla pieniędzy i apanażu a nie by ludziom służyć!
siunek
...z Luferem, Belialem i Belzebubem. Wszyscy to tajni współpracownicy PiS, stali bywalcy Nowogrodzkiej, gdzie dostają się przez sekretną czeluśc piekła wprost do gabinetu prezesa.
spedytor
Byla patologia w Ministerstwie Finansow bedzie patologia w NIK a Kowalski placi i utrzymuje takie wynalazki
ajwaj
Dla Banasia to tylko PIS Misiewicz, Kogut, Kuchcinski,
do tego paru TW i UB,SB. PZPR i sala tanczy
swój swojego nie ruszy

Powiązane: Afera wokół szefa NIK Mariana Banasia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki