Z kim Marian Banaś chce pracować w NIK

Na biurku marszałek Sejmu Elżbiety Witek leżą wnioski o powołanie na wiceprezesów Najwyższej Izby Kontroli senatora PiS Artura Warzochy i posła PiS Marka Opioły - informuje nieoficjalnie środowa "Gazeta Wyborcza".

(fot. Krystian Maj / FORUM)
Według informatora "Wyborczej" szef NIK Marian Banaś wystąpił o mianowanie dwóch polityków PiS już pod koniec września, kiedy odwołano trzech jego zastępców, a nowym wiceprezesem została Małgorzata Motylow. Wnioski o powołanie Opioły i Warzochy zostały wtedy wstrzymane. "Polityk PiS z partyjnej czołówki przekonuje natomiast, że kandydatury pojawiły się dopiero w zeszłym tygodniu" - pisze dziennik.

"Warzocha nie chce zdradzić, kiedy dostał propozycję. Dodaje, że najpierw musi dojść do pierwszego posiedzenia nowego parlamentu, wyboru Prezydium Sejmu i komisji sejmowych. Z kolei Opioła powtarza: +Nic mi o tym nie wiadomo+. Zapytaliśmy Kancelarię Sejmu, czy i kiedy takie wnioski wpłynęły. Na razie nie odpowiedziała" - pisze "GW".

Zgodnie z prawem marszałek Sejmu powołuje i odwołuje wiceprezesów NIK po zasięgnięciu opinii komisji do spraw kontroli państwowej na wniosek prezesa NIK.

reb/ krap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 khh

Polska...facet, ktory powinien byc natychmiast wyprowadzony w kajdankach i przewieziony do aresztu, urzadza sie na nowym stanowisku kontrolnym i dobiera sobie zastepcow. Ale w sumie, jak pomyslec, ze szefem policji i sluzb jest skazany prawomocnym wyrokiem ulaskawiony przestepca to wszystko zaczyna sie ukladac w calosc. I ktos to nazwal dobra zmiana...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 chipek

Sprawdza się powiedzenie I Sekretarza PiS tow. Kaczyńskiego: Do PiSu się wstępuje dla pieniędzy i apanażu a nie by ludziom służyć!

! Odpowiedz
2 9 siunek

...z Luferem, Belialem i Belzebubem. Wszyscy to tajni współpracownicy PiS, stali bywalcy Nowogrodzkiej, gdzie dostają się przez sekretną czeluśc piekła wprost do gabinetu prezesa.

! Odpowiedz
6 34 spedytor

Byla patologia w Ministerstwie Finansow bedzie patologia w NIK a Kowalski placi i utrzymuje takie wynalazki

! Odpowiedz
6 26 marcin321

Pakujemy swoich!

! Odpowiedz
33 32 ajwaj

Dla Banasia to tylko PIS Misiewicz, Kogut, Kuchcinski,
do tego paru TW i UB,SB. PZPR i sala tanczy
swój swojego nie ruszy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil