Z Krymu wycofała się ostatnia z zachodnich sieci hoteli

Ostatnia z zachodnich sieci hotelowych, amerykańska Best Western Hotels & Resorts, wycofała się ze względu na sankcje z zaanektowanego w 2014 roku przez Rosję ukraińskiego Krymu - podał w piątek Reuters, powołując się na źródła w branży.

The Best Western Sevastopol Hotel, mieszczący się na sewastopolskim wybrzeżu, był jednym z ostatnich świadectw obecności zachodniego biznesu na półwyspie od czasu aneksji. Inne wielkie zachodnie sieci hotelowe, takie jak Radisson, już wcześniej wycofały się z Krymu.

Hotel w Sewastopolu wciąż działa, jednak zdjęto z niego znak Best Western, a na portalach rezerwacji figuruje jako Sevastopol Hotel and Spa.

Reuters wskazuje, że wycofanie się amerykańskiej sieci z półwyspu jest dowodem na to, że nawet po upływie czterech lat od czasu ogłoszenia pierwszych sankcji przez USA i UE, ograniczenia wciąż wypierają z Krymu zagranicznych inwestorów.

Sankcje zakazują zachodnim firmom m.in. dokonywania nowych inwestycji na Krymie. Zabraniają też prowadzenia interesów z wieloma krymskimi osobami prawnymi i fizycznymi. Sankcje uniemożliwiają też przesyłanie przez zachodnie firmy pieniędzy za pośrednictwem krymskich banków.

Reuters podkreśla, że od 2014 roku na półwyspie widać wzrost rosyjskich inwestycji państwowych. Według agencji wzrosły też emerytury i wynagrodzenia pracowników sektora publicznego, budowana jest nowa infrastruktura. Straty z powodu sankcji odnotowuje jednak krymski sektor prywatny, który w znacznej części działa w branży turystycznej. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 wektorwg

Kraść by się dorobić....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil