REKLAMA

YouTube zawiesił kanał Trumpa na 7 dni

2021-01-13 07:15
publikacja
2021-01-13 07:15
YouTube zawiesił kanał Trumpa na 7 dni
YouTube zawiesił kanał Trumpa na 7 dni
fot. Jim Loscalzo / / Reuters

YouTube poinformował w środę czasu polskiego, że zawiesił kanał prezydenta USA Donalda Trumpa na co najmniej siedem dni za podżeganie do przemocy. W tym czasie na koncie prezydenta nie będą mogły pojawiać się nowe treści.

"Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc, usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni" - ogłosili administratorzy portalu na Twitterze.

Władze YouTube dodały, że w związku z obawami o podżeganie do przemocy bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa, podobnie jak w przypadku innych kanałów.

Decyzja władz serwisu to konsekwencja ogłoszonej 7 stycznia polityki zawieszania wszystkich kanałów, które zamieszczają treści podważające wynik wyborów. Nie jest jasne, co zawierał usunięty film Trumpa.

Należący do Google YouTube jest kolejnym z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia. Zginęło wówczas pięć osób. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
max5000
Na yt też jest cenzura? To już przegięcie. Widocznie Trump jest zbyt silny i dlatego wszystkie lewicowe tuby go blokują.
pstrzezek
No faktycznie. Jest tak silny że mogą z nim robić co chcą? Jakoś nie czujesz sprzeczoności we własnych wypowiedziach?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki