YAHOO cieszy się z udanych świątYAHOO cieszy się z udanych świąt

Tegoroczne świąteczne zakupy Amerykanie postanowili zrobić w Internecie. Do 17 grudnia wydali w ten sposób 8,7 mld dolarów. Yahoo! Inc. poinformował, że w okresie przedświątecznym sprzedał prawie dwa razy więcej, niż rok temu. Inne firmy wysyłkowe zbierające zamówienia w sieci, również miały udane święta. Wiadomości od Yahoo zaowocowały wzrostem wartości akcji Amazon.com Inc., Buy.com Inc. i innych.

Gorzej wypadli konwencjonalni handlowcy. Wielkie sieci supermarketów jak: Wal-Mart, Sears i Federated nie sprzedały tyle, ile planowały. Jedną z przyczyn takich wyników była zapewne zła pogoda - zakupy w sieci można zrobić nie wychodząc z domu. Koniec poprzedniego roku był dla wielkich sklepów bardzo udany. Amerykanie kupowali więcej - gospodarka rozpędzała się, a magia nadchodzącego roku 2000 otwierała wszystkie portfele. W dodatku internetowa konkurencja nie była tak silna jak teraz. To wszystko spowodowało, że grudzień 2000 r. okazał się dla supermarketów przykrą niespodzianką.

Największy rywal Yahoo i internetowy sprzedawca nr. 1 Amazon.com poinformował z kolei, że w okresie przedświątecznym zebrał zamówienia na ponad 31 mln różnych towarów. Nie wiadomo, na ile ta liczba przekształci się w dochód. Z części zamówień klienci mogli jeszcze zrezygnować, lub je zwrócić. Wiadomo natomiast, że to dobry wynik, podobnie jak podwojenie sprzedaży przez Yahoo.

Yahoo i Amazon sporo różni. Amazon to po prostu internetowy sklep, dla Yahoo to tylko część działalności. Najważniejszą częścią dochodów Yahoo stanowią reklamy - internetowy portal firmy to dla nich jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w sieci.

MARCIN DROBA

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil