REKLAMA

Xi zapowiedział budowę giełdy w Pekinie

2021-09-02 17:59
publikacja
2021-09-02 17:59
Xi zapowiedział budowę giełdy w Pekinie
Xi zapowiedział budowę giełdy w Pekinie
/ Reuters

W Pekinie powstanie giełda papierów wartościowych, która będzie służyła małym i średnim przedsiębiorstwom – zapowiedział w czwartek przywódca ChRL Xi Jinping. Obecnie w Chinach kontynentalnych działają giełdy w Szanghaju i Shenzhen.

„Będziemy w dalszym ciągu wspierać napędzany innowacjami rozwój małych i średnich przedsiębiorstw poprzez (…) utworzenie Giełdy Pekińskiej jako głównej platformy służącej zorientowanym na innowacje małym i średnim firmom” – oświadczył Xi w nagranym wystąpieniu na otwarcie chińskich międzynarodowych targów handlu usługami (CIFITS) w Pekinie.

W marcu agencja Reutera informowała na podstawie anonimowych źródeł, że chińskie władze rozważają budowę nowej giełdy, by przyciągnąć notowane za granicą spółki i wzmocnić globalny status swojego rynku papierów wartościowych.

Xi oświadczył również, że Chiny są gotowe do współpracy z innymi państwami na rzecz ożywienia gospodarczego. Zbadają też możliwość stworzenia „państwowych stref demonstracyjnych”, by promować „innowacyjny rozwój handlu usługami”, i utworzą „strefy demonstracyjne handlu cyfrowego” – podała państwowa agencja prasowa Xinhua.(PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj_
Jak zwykle Chiny w natarciu,
z ich cyfrowym juanem - w pewnej ilosci krypto, mozna pograc z np. SanEscobara na plazy
Bedzie tego wiecej

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki