Xi wzywa do rozwiązania problemów obnażonych przez epidemię

Przywódca ChRL Xi Jinping ocenił w piątek, że Komunistyczna Partia Chin (KPCh) powinna zaradzić problemom, niedociągnięciom i słabościom obnażonym przez trwającą epidemię nowego typu koronawirusa – przekazały państwowe chińskie media.

(fot. Xie Huanchi / Forum)

Zapewnienie bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi jest ważną misją dla rządów partii - powiedział Xi na posiedzeniu partyjnego komitetu ds. wszechstronnego pogłębiania reform, którego jest przewodniczącym.

Przywódca podkreślił również konieczność poprawy mechanizmów zapobiegania poważnym epidemiom, systemu zarządzania kryzysami dotyczącymi zdrowia publicznego, a także systemu ubezpieczeń zdrowotnych i leczenia poważnych chorób – przekazała państwowa agencja prasowa Xinhua.

Epidemia koronawirusa, która wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, zabiła w tym kraju już ponad 1380 osób. Wirus dotarł również do ok. 30 innych państw. Jak dotąd poza Chinami kontynentalnymi odnotowano trzy zgony: na Filipinach, w Hongkongu i w Japonii.

Chińskie władze zapewniają, że uda im się opanować epidemię, a także osiągnąć wyznaczone na bieżący rok cele gospodarcze i społeczne. Kierownictwo KPCh nakazało niedawno urzędnikom wszystkich szczebli, aby przeciwdziałali rozprzestrzenianiu się wirusa, ale jednocześnie nadzorowali „przywracanie ładu gospodarczego i społecznego” po przedłużonej z powodu epidemii noworocznej przerwie w pracy.

Rząd centralny polecił władzom poszczególnych prowincji, aby opracowały własne strategie przeciwdziałania epidemii, biorąc pod uwagę lokalne uwarunkowania. Nie należy stosować wszędzie jednakowego podejścia, a nieuczciwe lub radykalne działania powinny być natychmiast skorygowane – podała Xinhua, przytaczając ustalenia z czwartkowego posiedzenia partyjnego komitetu ds. walki z epidemią, któremu przewodniczył premier Li Keqiang.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 _boss_

Ale będą jaja jak Xi Jinping się zarazi i padnie, czy mają sobowtóra??? Lentex jest gotowy eksportować do Chin włókniny medyczne na płaszcze i maski ochronne, chociaż w Nowym Sączu już jest panika i produkcje kupią krajowi dygnitarze :-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil