Xi Jinping wyraził nadzieję na promowanie więzi między Chinami z KRLD

Prezydent Chin, Xi Jinping odpowiedział na list gratulacyjny, który otrzymał od przywódcy KRLD Kim Dzong Una z okazji zakończenia XIX zjazdu partii. Odpowiadając na gratulacje, Xi wyraził nadzieję na promowanie więzi między obu krajami - poinformował Reuters.

(fot. Jason Lee / Reuters)

"Chciałbym, aby w nowej sytuacji strona chińska i strona północnokoreańska podjęły działania (służące) propagowaniu więzi między obydwoma partiami i obydwoma krajami w celu zapewnienia trwałości i stabilnego rozwoju, i w ten sposób wniosły pozytywny wkład (...) w obronę pokoju w regionie, stabilności i wspólnego dobrobytu" - napisał Xi w wiadomości datowanej na 1 listopada, jak podała cytowana przez Reutersa, koreańska agencja KCNA.

Kim Dzong Un przesłał list gratulacyjny na ręce Xi w zeszłym tygodniu, na - zakończenie XIX zjazdu Komunistycznej Partii Chin (KPCh), życząc mu "wielkiego sukcesu".

Podczas kongresu partii Xi powiedział, m.in. że Chiny będą prowadziły niezależną i pokojową politykę zagraniczną, a także Chiny nigdy nie będą dążyć do hegemonii ani prowadzić polityki ekspansjonizmu.

mbud/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 ajwaj

Kolejny strzal w kolano USA > swiatowa koalicja anty-USA + zblizenie Korei Pld. i Pln.

Do tego wczoraj p. Putin w Iranie z Ajtollachem Hamenei + prez. Azerów - inwestycje tylko energii weglowodorów 30 mld. $ + 2 bloki elekt. jadrowej (1 pracuje), swój "Jedwabny Szlak" z pln. Europy do Iranu itp. itd.
PIS odstawil PL na "bocznice" - chociaz i dla hegemona Neocon niewiele juz znaczy, dali ciala w gl. zadaniach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil