Xi Jinping w 2019 r. chce pojechać do Korei Północnej

Prezydent Chin Xi Jinping zamierza odwiedzić w przyszłym roku Koreę Północną - poinformował w sobotę Kim Uj Kjeom, rzecznik południowokoreańskiego prezydenta. Xi miał otrzymać zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

(fot. Johannes Eisele / FORUM)

O swojej chęci odwiedzin KRLD Xi miał poinformować prezydenta Korei Płd. Mun Dze In podczas dwustronnego spotkania na marginesie odbywającego się w Papui-Nowej Gwinei szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Rzecznik Błękitnego Domu zaznaczył, że w 2019 chiński prezydent zamierza również odwiedzić Koreę Południową.

Rada Bezpieczeństwa ONZ od 2006 roku zaostrza sankcje gospodarcze przeciw Pjongjangowi, by odciąć komunistyczny reżim północnokoreański od źródeł finansowania jego programu zbrojeń nuklearnych i balistycznych.

Chiny uznawane są za jedynego ważnego sojusznika Korei Płn., ale konsekwentnie opowiadają się za jej denuklearyzacją i deklarują sumienne przestrzeganie sankcji. Według ekspertów Pekin chciałby zachować status quo, gdyż ewentualny upadek Korei Płn. byłby dla niego geopolityczną katastrofą.

Przywódca Korei Płn. wielokrotnie wyrażał w tym roku skłonność do "całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" i zapowiedział konkretne kroki w tym kierunku. Uzależnił je jednak od "analogicznych środków", jakie miałyby podjąć Stany Zjednoczone.

Pjongjang domaga się złagodzenia sankcji gospodarczych, co sugerowali również dyplomaci chińscy i rosyjscy. Waszyngton wyklucza jednak jakiekolwiek ustępstwa do czasu podjęcia przez reżim konkretnych kroków w stronę "całkowitej, możliwej do zweryfikowania i nieodwracalnej denuklearyzacji".(PAP)

mobr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 11 ajwaj

Ale kaszana bzdur newsów bez sensu PISy-PAPy (uczyc sie na tych korespondencyjnych kursach PISy-WOTy :) :)
Bzdury:
-""Chiny uznawane są za jedynego ważnego sojusznika Korei Płn."" - nie tylko Chiny, ale i Rosja i ostanio.... Korea Pld., Iran itd
-""ChRL opowiadają się za jej denuklearyzacją"" > a czemu ? jak im pomagali zbudowac te rakietki na GUAM kal-bojów, OKINAWE, na USA to nie, zeby to popsuc itd.
-"Pekin chciałby zachować status quo, gdyż ewentualny upadek Korei Płn. byłby dla niego geopolityczną katastrofą"" - a bo nie :) Pekin ROZWIJA a nie zachowuje stare czasy (status quo) i nikt nie upadnie z w/w, a katastrofa to nadchodzi na "wony swiat" sp. z o.o. w stanie likwidacji

-""Pjongjang domaga się złagodzenia sankcji gospodarczych"" - NIGDY dumne SUWERENNE narody niczego od kal-bojów nie chcialy, czy Kuba, Rosja, Chiny, Wenezuela, Irak, Turcja itd.itp.

Cós na weekend któs dal PISy-PAPie za mocne dzialki :) I fantazja zastapila REAL

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ajwaj

a fotce to niedojdy z PISty-PAPy szukali 6 lat

oj oj zle z wami, jesli trzra sie podpierac fotkami z 2000,
nasz przyjaciel Pan Xi jest sympatycznyy i OK i lubi Polaków np. za WSPÓLA WALKE z brunatna dzuma mazizmu > jak Kaczynski


! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil