REKLAMA

Wzrosty na Wall Street. S&P500 najwyżej od marca

2018-06-06 22:47
publikacja
2018-06-06 22:47
fot. Brendan McDermid / FORUM

Środowa sesja na nowojorskich parkietach przyniosła umiarkowane wzrosty giełdowych indeksów. Nasdaq poprawił wyznaczone dzień wcześniej historyczne maksimum. S&P500 zameldował się najwyżej od marca. Ale najmocniejszy i tak był Dow Jones.

Ani perspektywa dalszego wzrostu stóp procentowych, ani wojna handlowa z Chinami , ani włoskie problemy strefy euro nie potrafiły zniechęcić inwestorów do kupowania horrendalnie drogich akcji. Przypomnijmy tylko, że pomimo całkiem przyzwoitej dynamiki zysków amerykańskich spółek wskaźnik c/z dla indeksu S&P500 wciąż przekracza 25.

/ Bankier.pl

Mimo to w środę S&P500 zyskał 0,86% i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy marca. Zatem najbliższym oporem jest poziom 2800 punktów, gdzie dogorywały odreagowania po lutowej korekcie.

W dalszym ciągu nie brakowało chętnych na kosmicznie wyceniane akcje spod szyldu FANG+ (gdzie c/z rzędu 200 nikogo już nie dziwi). Indeks FANG+ poszedł w górę o 1%i i ustanowił nowy rekord wszech czasów. Podobnie jak Nasdaq, który w środę zyskał 0,67%.

Wszystkie indeksy w tyle została jednak średnia przemysłowa Dow Jonesa, która zyskała prawie 350 punktów, a więc równe 1,40%. Najmocniej rosły spółki typowo cykliczne. Akcje Boeinga podrożały o 3,2%, za ś walory Caterpillara i banku JP Morgan Chase zyskały po 2,3%.

W tym kontekście zabawnie wyglądała niemal 10-procentowa zwyżka akcji Tesli. Tak rynek zareagował na deklaracją Elona Muska, że osiągnięcie produkcji 5 000 aut tygodniowo jest "całkiem możliwe". Pan Musk jeszcze ani razu nie wywiązał się ze swych deklaracji w kwestii produkcji modelu 3. A skala produkcji  5 tys. aut tygodniowo pierwotnie miała być osiągnięta pod koniec 2017 roku.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
USA ukrywają swój prawdziwy dług (i stawia usa w gorszym kondycji jak Grecja)
the_mind_renewed
Też bym nie-miał przeciwko wzrostom jeśli to ma silne podstawy a nie budowane i regulowane przez FED. Poza tym na TV Fox-news zachłystują się że tyle wszędzie ogłoszeń o pracę poszukują we wszystkich zawodach. Prawda jest taka że młode kadry kończące szkoły nic nie potrafią jedynie podjąć najmniej płatne prace Też bym nie-miał przeciwko wzrostom jeśli to ma silne podstawy a nie budowane i regulowane przez FED. Poza tym na TV Fox-news zachłystują się że tyle wszędzie ogłoszeń o pracę poszukują we wszystkich zawodach. Prawda jest taka że młode kadry kończące szkoły nic nie potrafią jedynie podjąć najmniej płatne prace na kasach albo w usługach. A dostanie dobrego Instalatora elektryka itd. graniczy z cudem bo po ogólniakach młodzi nawet słabo posługują się angielskim w piśmie jedynie arogancję mają opanowaną i przekonanie że za samo istnienie im się należy utrzymanie. Szkoły miały wypuszczać bez względu na wzgląd aby nie traciły przywilejów. To jest chore. Szkół zawodowych w zasadzie w USA nie ma są tylko kursy przysposobienia do zawodu i jak taki gościu tam się pojawi i zobaczy wiązkę kabli albo innych rur to się poddaje i stara się uzyskać zasiłek. Tak i jeszcze jedno oferowane są bardzo małe stawki godzinowe i dużo dużo ćwierć i pół etatów.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki